Hírek
-
Fehérvári elismerés az Arany János Tehetséggondozó Program jubileumi ünnepségén
Pro Talento (A Tehetségért) díjban részesült Gajda Péter, a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola tanára. A kitüntetést Budapesten, az Arany János Tehetséggondozó Program 10 éves jubileumi tanácskozásán vette át a pedagógus. Tíz évvel ezelőtt 13 középiskolában 352 tanulóval indult el az Arany János Tehetséggondozó Program. Ma országszerte 23 középiskolában és 17 kollégiumban 3000 diák vesz részt benne.
2010.02.15. 16:17:48 -
Diákrádióhoz keresnek fehérvári iskolásokat
Székesfehérváron hamarosan egy kisközösségi diákrádió indul Táska Rádió néven, amelynek a Lánczos Kornél Gimnázium ad otthont. A működtetők tervei szerint a rádió Székesfehérvár diákjainak a rádiója lesz, ezért tagtoborzót hirdetnek, melynek időpontja 2010. február 25. délután 3 óra. Minden érdeklődőt várnak, akit vonz a rádiózás, a szerkesztői, műsorvezetői, riporteri, technikai munka.
2010.02.15. 15:14:15 -
Fehérváron ajánlottak munkát a francia dolgozóknak
Székesfehérvári gyárában ajánl állást a holland Philips elektronikai vállalat a franciaországi Dreux-ben felszámolás alatt álló gyára dolgozóinak. A francia szakszervezetek felháborítónak tartják az eljárást. A Philips gazdasági okokra hivatkozva a hétvégén jelentette be, hogy a szociális partnerekkel folytatott megbeszéléseket követően február 12-én végleg bezárta a franciaországi Dreux-ben plazma televíziókat gyártó üzemét.
2010.02.15. 14:49:26 -
Autójába szorult sérültet mentettek a tűzoltók a 63-as főúton
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat hétfőn reggel 6 óra 30 perckor. A 63-as főúton Székesfehérvár és Aba-Bodakajtor között egy Opel Astra személygépkocsi és egy Volvo nyerges vontató ütközött. Az Opel vezetője a roncso kközé szorult, őt a tűzoltók szabadították ki. A kamion 18 tonna hengerelt acéllemezt szállított, amelyet a tűzoltóság daruja emelt le a járműről.
2010.02.15. 11:57:12 -
Egy aranyat és három bronzérmet szereztek a hétvégén az Albatoll tollaslabdázói
A hétvégén országos ranglistaversenyen Kömives Dóra, Pál Vera, Antal Erika, Kálmán Péter, Mihályi Levente, a 13 éven aluliak mezőnyében szerepelt Seregélyesen. Lány párosban a Kömives–Antal kettős jó játékkal egészen a döntőig jutott, ahol budapesti fiatalokkal három szettes, nagyon izgalmas és fordulatos mérkőzést játszottak. Az Albatoll versenyző 1 arany és 3 bronzérmet szereztek.
2010.02.15. 11:52:06