-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ünnepi állománygyűlésen fogadták Székesfehérváron a pályakezdő tiszteket
Az Összhaderőnemi Parancsnokságon ünnepi állománygyűlésen köszöntötték a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen tanulmányaikat befejező pályakezdő tiszteket, akik a Kossuth és a Bólyai karokon szereztek diplomát. Az ötvenöt végzős (nyolc nő és negyvenhét férfi) tizenöt katonai szervezethez kerül. Közöttük volt Kiss Balázs hadnagy, aki Augusztus 20-án a tisztavatáson az eskü előolvasója volt.
2010.08.31. 14:46 |
A katonai pályán fontos az előrejutás rangban és beosztásban, de ez nem sikerülhet folyamatos és kitartó munka nélkül. Többek között ezekkel a szavakkal köszöntötte Fucsku Sándor dandártábornok a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen végzett fiatal hallgatókat Székesfehérváron, az MH Összhaderőnemi Parancsnokságon.
Augusztus 30-án az MH Összhaderőnemi Parancsnokságon (MH ÖHP) ünnepi állománygyűlésen köszöntötték a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen tanulmányaikat befejező pályakezdő tiszteket, akik a Kossuth és a Bólyai karokon szereztek diplomát. Az ötvenöt végzős (nyolc nő és negyvenhét férfi) tizenöt katonai szervezethez kerül. Közöttük volt Kiss Balázs hadnagy, aki az augusztus 20-i tisztavatáson az eskü előolvasója volt.
A rendezvény elején Varga Csaba ezredes, az ÖHP törzsfőnök helyettese adta be a jelentést, melyet követően Fucsku Sándor dandártábornok, a parancsnokság törzsfőnöke köszöntötte a fiatal tiszteket. Beszédében kérte a fiatalokat, hogy minél előbb illeszkedjenek be az alakulatok életébe és támaszkodjanak tapasztaltabb munkatársaikra. Külön kiemelte pszichikai és fizikai állóképességük fontosságát, hiszen mind a hazai, mind a nemzetközi szerepvállalásunkból adódó feladatok végrehajtása csak akkor oldható meg eredményesen, ha azokat a legkiválóbban felkészült katonák végzik. Beszéde befejező részében sikeres katonai karriert kívánt és a magánéletben boldogságot. A dandártábornok hangsúlyozta, hogy a kettő nem elválasztható egymástól. Utalt arra, hogy a katonai pályát választók részére nagyon fontos a beosztásban és a rendfokozatban való előrehaladás, ezek viszont egész embert kívánnak és csak folyamatos kitartó munkával érhetők el.
Fucsku dandártábornok beszédét követően a pályakezdők előadásokon vettek részt, majd a díszebéd után elindultak szolgálati helyeikre az alakulatok személyügyi főnökeinek vezetésével.