Hírek


/ 2010.05.10. 07:04:07 |

Mátray László kapta idén a Kaszás Attila díjat

  Mátray László, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház művésze kapta az idei Kaszás Attila-díjat. Az elismerést vasárnap este a Vörösmarty Színházban a díjat alapító Pokorni Zoltán és Szűcs Gábor, a Mozaik Művészegyesület elnöke adta át. A színházban telt ház előtt Kaszás Attila művészbarátai, valamint együttesek, előadók léptek színpadra. A közönségét Vasvári Csaba, a Vörösmarty Színház igazgatója köszöntötte, majd az est fővédnöke, Spányi Antal megyéspüspök emlékezett a díj névadójára.
/ 2010.05.09. 17:39:57 |

Új piacot szerzett meg a Videoton EAS

 Új piacon jelenik meg a Videoton Electronics Assembly Services Kft. A cég motorral mozgatott bútorok vezérlő- elektronikájának szállításáról állapodott meg a linerális mozgató berendezések piacvezető gyártójával, a dániai Linak céggel. A székesfehérvári vállalkozás az elektronikai alkatrészből évi ötezertől, negyvenezer darabig terjedő mennyiséget szállít majd a dániai Nordborgba.
/ 2010.05.09. 14:19:17 |

Tűzoltónap a Zichy-ligetben - Simon Csaba az Év Tűzoltója

 Átadták az Év tűzoltója díjat is a tűzoltóság Flórián-napi ünnepségén: az elismeréssel idén Simon Csaba tűzoltó főtörzsőrmestert tűntették ki. A rendezvénnyel egybekötve a Zichy-ligetben 14 csapat részvételével zajlott a III. Székesfehérvári Országos Tűzoltó Hagyományőrző Versenyen. A tűzoltónap egyik látványos programja volt a szimulált tömegbaleset, amelyet a Tűzoltóság, a Vöröskereszt, az Országos Mentőszolgálat és a Rendőrség közösen mutatott be.
/ 2010.05.09. 09:35:20 |

Közeleg a személyi jövedelemadó bevallás határideje

 Kevesebb mint két hét maradt arra, hogy ki-ki elkészítse és az adóhatósághoz eljuttassa személyi jövedelemadó bevallását. A bevallások benyújtásának határideje május 20-a, és addig kell befizetni az adót is. Május 2-ig mintegy 1,925 millió bevallást vett nyilvántartásba az APEH. Ennek mintegy negyedét - 475 187 darabot - papíralapon küldték be, másik közel negyedét - 474 650 darabot - pedig elektronikus úton nyújtották be.
 
/ 2010.05.08. 22:15:31 |

Simon Csaba az Év Tűzoltója

 A székesfehérvári tűzoltóság május 8-án rendezte meg Flórián-napi ünnepségét a belvárosi Korona Vásárral egy időben, a Zichy ligetben. A rendezvénnyel egybekötve a Zichy liget előtti ügyvédsoron 14 csapat részvételével zajlott le a III. Székesfehérvári Országos Tűzoltó Hagyományőrző Versenyen. A tűzoltónapi ünnepségen adta át Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere a Közgyűlés által adományozott Év Tűzoltója díjat. Az elismeréssel idén Simon Csaba tű. főtörzsőrmestert tűntették ki.
/ 2010.05.08. 14:14:21 |

Jótékonysági gálaest keretében adják át az idei Kaszás Attila - díjat

 Gála- és jótékonysági est keretében adják át az idei Kaszás Attila díjat május 9-én 19 órától a Vörösmarty Színházban. Vasvári Csaba színházigazgató elmondta, hogy a nagyszabású gálán fellépnek Kaszás Attila művészbarátai és országos hírnevű előadók, együttesek is. A Jótékonysági Gálaest bevételéből civil szervezeteket és egy egyházi oktatási intézményt támogatnak.
/ 2010.05.07. 21:20:27 |

Elveszítette a Videoton a debreceni aranycsatát

 A címvédő és listavezető Debrecen hazai pályán 3-2-re legyőzte a tabellán második Videotont a labdarúgó Soproni Liga 27. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A Debrecen ezzel négy pontra növelte előnyét a Vidivel szemben három körrel a bajnokság vége előtt. A Videoton kedden, 19 forduló után kapott ki, s most ismét vereséget szenvedett.
 
/ 2010.05.07. 15:21:55 |

Minden jegy elkelt a Debrecen-Vidi rangadóra

 Minden jegy elkelt a pénteken 19 órakor kezdődő Debrecen-Videoton labdarúgó NB I-es rangadóra, amelyre több mint 10 ezer nézőt várnak. Csütörtök délutánra a DVSC-TEVA ajándékboltjaiban már nem lehetett jegyhez jutni, péntek reggel kezdték el árusítani az utolsó négyszáz darabot. Az Oláh Gábor utcai stadion pénztárainál így péntek délelőtt már hosszú sor kígyózott.
/ 2010.05.07. 12:44:25 |

A II. Világháború befejezésére emlékeztek Székesfehérvár katonatemetőiben

 Székesfehérvár Önkormányzata pénteken koszorúzással emlékezett meg a II. Világháború európai befejezéséről és tisztelget a fehérvári áldozatok, valamint a városunkban nyugvó katonák emléke előtt. Délelőtt a szovjet-orosz katonatemetőben, a Szentlélek német katonatemetőben, déli 12 órakor pedig a Városház téri II. Világháborús emlékműnél helyezték el a megemlékezés koszorúit. A háború Európában Németország feltétel nélküli megadásával, 1945. május 8-án fejeződött be. Az európai, ázsiai és afrikai földrészen vívott harcokban közel 70 nemzet vett részt, és ezekben több mint 62 millió civil és katona halt meg. 
/ 2010.05.07. 09:51:50 |

Fehérvár, a katonaváros: hadtörténeti vetélkedőt rendeztek diákoknak

Fehérvár, a katonaváros címmel rendezett vetélkedőt csütörtökön a Military Klub tagjainak a Honvédség és Társadalom Baráti Kör székesfehérvári szervezete, valamint a Honvéd Kulturális Egyesület az MH Összhaderőnemi Parancsnokság rendezvénytermében. Az általános iskolák között az István Király Általános Iskola, míg a középiskolások kategóriájában a Belvárosi Iskola Hunyadi Tagiskolája végzett az élen.