Hírek
-
Baba- és tini sarokkal bővült a székesfehérvári megyei könyvtár gyermekrészlege
A gyermek- és ifjúsági korosztály igényeinek megfelelő belső átalakítás történt a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár gyermek- részlegében. A megszépült belső terek, a babasarok mesebeli kialakítása, a modern technikai eszközökkel felszerelt tini sarok olyan programoknak és rendezvényeknek biztosít teret, amelyekre eddig nem volt lehetőség. A fejlesztést EU-s forrásból tudta finanszírozni az intézmény.
2010.05.18. 09:56:08 -
Szombat este óta folyamatosan vonulnak a fehérvári tűzoltók
Szombat este óta folyamatosan dolgoznak a székesfehérvári tűzoltók a viharkárok elhárításán. A vasárnapi valamivel több, mint 90 bejelentést követően hétfőn reggel 6 órától 16:00 óráig a 105-ös segélyhívón száznál is több segélykérés érkezett hétfőn. A bejelentések kétharmada Székesfehérvárról érkezik, de sok kidőlt fa okoz problémát a Velencei-tó környéki településeken, ahol egy gépjárműfecskendő folyamatosan dolgozik a káresetek felszámolásán.
2010.05.18. 07:25:46 -
Székesfehérvári sportprogramok az idei Kihívás Napján
Huszadik alkalommal rendezik meg jövő héten szerdán a Kihívás Napját, melynek győztese az a település lesz, amelyen a lakosság létszámához viszonyítva a legtöbben sportolnak egy időben, legalább 15 percig. Székesfehérváron - a hagyományoknak megfelelően - éjfélkor az Országalmánál bemelegítő gyakorlatokkal kezdődik a sportprogramok sorozata. Székesfehérvári programok a Kihívás Napján
2010.05.18. 07:23:46 -
Kedvezményes jegyek a szerdai Videoton - Újpest mérkőzésre
A szerdán este hétkor kezdődő Videoton - Újpest rangadóra holnap 17 óráig elővételben féláron lehet megvásárolni a belépőket. 15 és 18 óra között a Sóstói Stadion főpénztárában, a Premier jegyirodában, illetve az Alsóvárosban, az M7-es mellett található bevásárlóközpontban lehet megváltani a kedvezményes belépőket. A mérkőzés napján 17 óra után is lehet belépőket vásárolni a Sóstói Stadion külső pénztáraiban, de már csak teljes áron.
2010.05.18. 06:32:34 -
Kilépett a medréből a Gaja patak
Kilépett medréből a Gaja-patak hétfőn Székesfehérváron. A víz a város alsó részén, Maroshegyen elöntött több hobbitelket, lakóépületet nem veszélyeztet. A telkeken levő ingóságokat a telektulajdonosok mentik, a Városgondnokság pedig homokzsákokkal védi a területet. "Kiöntés közeli állapotban van" a városban az Aszalvölgyi árok és a Jancsár csatorna is.
2010.05.17. 17:46:21