Hírek
-
Vízóraleolvasás december 27 és január 9 között Székesfehérváron
A Fejérvíz Zrt. tájékoztatja a fogyasztókat, hogy Székesfehérváron a családi házas fogyasztóknál vízmérőleolvasást végez 2010. december 27-től 2011. január 9-ig, az Alvinci út - Batthyányi u. és köz - Hosszúsétatér által közrefogott területen, Fátra u., Korondi u., Mátra u., Balatoni út - Mezei u. - Orsovai u. - Székely u. - Borszéki u. által határolt területen, Nagykárolyi u., Parajdi u., Tátra u., Szováta u., Zalatnay u., valamint a Zsombolyai út - Tasnádi u. közti területen, valamint a Váraljasoron.
2010.12.21. 11:09:57 -
Nyugdíjba vonulhatnak a nők negyven év munkaviszony után
Negyven évnyi munkaviszony után nyugdíjba vonulhat minden nő - a kormány erről szóló törvényjavaslatát hétfőn fogadta el a parlament 254 igen, 15 nem és 73 tartózkodással. Jövő évtől az életkortól függetlenül az öregségi teljes nyugdíjra lesz jogosult az a nő is, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik.
2010.12.21. 08:57:50 -
A Bazilika harangja hirdette vasárnap a delet a Kossuth Rádióban
December 19-én délben a székesfehérvári Szent István székesegyház harangja szólt az MR1-Kossuth Rádióban. A jelenlegi barokk székesegyház tornyaiban három harang lakik. A legnagyobb Prohászka Ottokár püspök emlékét idézi, a másik III. Béla királyunkét, míg a legkisebb Szent Imre hercegét. Harangjaink között ritkaságszámba megy, hogy rajtuk életrajzukat is elolvashatjuk
2010.12.20. 20:17:51 -
Meghaladta a határértéket a szállópor koncentrációja a városban
A Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség veszprémi laborjának tájékoztatása szerint Székesfehérváron hétfőn és az azt megelőző napon is meghaladta a szálló por 24 órás átlagban vett koncentrációja a tájékoztatási küszöbértéket (a köbméterenkénti 75 mikrogrammot). December 19-én 92,5 mikrogrammot mértek, megnéztük a legfrissebb, ma esti adatokat is, ekkor 98,1 mikrogrammot mért az automata állomás. A székesfehérvári mérőállomás adatait ITT találja!
2010.12.20. 19:26:28 -
Mikrobuszok és személyautó ütközött az M7-esen
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat vasárnap reggel. Az M7-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, a sárbogárdi lehajtó közelében két vendégmunkásokat szállító mikrobusz és egy személygépkocsi ütközött. A mentők két sérültet szállítottak kórházba.
2010.12.20. 11:27:10