Hírek
-
Uniós támogatással szerezhetnek egyetemi diplomát a pedagógusok
A székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében Európai Uniós támogatásból már két eredményes pályázat megvalósítása zajlik. Az iskolában a 2006/2007-es tanévben vezették be a kompetencia alapú oktatást, a HEFOP-3.1.3-as pályázat támogatásával, majd 2009-ben a HEFOP-3.1.3/B-09-es pályázaton jelentős összeget nyertek digitális eszközfejlesztésre.
2010.12.23. 15:41:55 -
Többmilliárdos fejlesztés kezdődik a Szent György Kórházban
Több, mint 8 milliárdos, a Fejér Megyei Szent György Kórház fejlesztésére irányuló pályázat támogatási szerződését írta alá Vargha Tamás a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Dr. Csernavölgyi István a kórház főigazgatója és Kővári Attila a Strukturális Alapok Programiroda igazgatója. Többek között új központi műtő épül és új intenzív osztályt is kialakítanak.
2010.12.23. 08:09:17 -
Õszi első az Albacomp is - remek játékkal győzött a csapat hazai pályán
A Salgótarján csak az első negyedben tudott komolyabb ellenállást kifejteni az ARÉV Sportcsarnokban. Jó ritmusban kezdett az Albacomp, saját játékát játszva, könnyedén szerezte pontjait. Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője megköszönte a szurkoló biztatását és gratulált a játékosoknak is. Gyors, ellentmondást nem tűrő, látványos játékával, a közönségét is maximálisan kiszolgálva hozták a találkozót a fehérvári csapat. Albacomp – Konecranes-Salgótarjáni KSE 125-72
2010.12.23. 07:32:00 -
Karácsonyi ünnepséget tartottak a Szent György Kórház gyermekosztályán
A hagyományokhoz híven, Karácsonykor a kórházi ápolást igénylő gyermekek részére rendeztek ünnepséget a Fejér Megyei Szent György Kórház Újszülött Csecsemő Gyermek Osztályán. A rendezvényen Dr. Csernavölgyi István a kórház főigazgatója mellett megyei és városi vezetők is köszöntötték a megjelenteket. Dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, és Vargha Tamás a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke személyesen kívántak boldog karácsonyt a gyerekeknek.
2010.12.23. 07:17:05 -
Laptopokat adományozott karácsonyra az Albacomp
Húsz Classmate PC-t és kettő tanári notebook-ot ajándékozott a székesfehérvári Albacomp Zrt. a Csákberényi Általános Iskola és Óvoda részére. Minárovits János, az Albacomp vezérigazgatója reméli, hogy ezekkel a tanulói netbook-okkal sikerül csökkenteni a városi és falusi oktatás technikai feltételei közti különbséget és az eszközöknek köszönhetően világszínvonalú oktatási platformot tudnak biztosítani a diákoknak.
2010.12.22. 19:01:29