Sportos visszapillantás 2018 - ez történt májusban és júniusban

Idén is megmutatjuk év végén, milyen fontos események történtek a fehérvári sportban az elmúlt tizenkét hónap alatt. Persze csak kivonatos a válogatás, hiszen szerencsére 2018 is bővelkedett nagyszerű eseményekben és eredményekben. A tavasz végén, nyár elején a Vidi harmadik bajnoki címét ünnepelhettük, majd sajnos gyászoltuk a klub egyik legmeghatározóbb személyiségét. Dznunics Braniszlav bajnoki bronzot nyert az Albával és száguldott a Fehérvár Rallye mezőnye.
2018.12.29. 12:27 |

Bajnok a Vidi!

Elképesztő végjátékot, a Vidi és a Ferencváros versenyfutását hozta a labdarúgó NBI 2017/18-as szezonja. Az aranyérem felé vezető úton az utolsó lépést a Honvéd legyőzésével tette meg Marko Nikolics együttese. Ahogy a felcsúti derbi, úgy a fehérvári ünneplés pillanatai is felejthetetlenek.

Páros fehérvári arany a hazai Világkupán

Megismételték tavalyi teljesítményüket a Volán Fehérvár öttusázói Kecskeméten. Demeter Bence és Kovács Sarolta vegyes váltóban ezúttal sem talált legyőzőre a hazai Világkupa viadalon, fantasztikus versenyzéssel arattak magabiztos győzelmet.

Bravúr az utolsó hazai meccsen

Parádés hajrát vágott ki az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokságban. Deli Rita együttese a Siófok és az Érd elleni is szárnyalt a Köfém csarnokban. A Balaton-partiakkal ikszelt, viszont az érdieket le is győzte. Az együttes végül a nyolcadik helyen zárt.Gyász - elhunyt Kovács Ferenc

A Videoton FC tiszteletbeli elnöke, a legendás UEFA-kupa menetelés vezére még a helyszínen szurkolta ki a klub harmadik bajnoki címét, de sajnos az éremátadás pillanatait már nem élhette meg. Kovács Ferenc életének nyolcvanötödik évében hunyt el. Nem sokkal később sajnos Bencsik Istvánt, a Videoton SC leghosszabb ideig regnáló elnökét is elveszítettük.Fiatal bajnokcsapatok

Több sportágban is kiemelkedő eredményt értek el a fehérvári korosztályos együttesek, köztük az Alba Fehérvár U16 és U18-as bajnok kosárlabdacsapata, a Diákolimpia országos döntőjét megnyerő Tóvárosi Általános Iskola labdarúgói, a sikeresen szereplő U13-as diákröplabdások a Felsővárosi Általános Iskolából, valamint a Magyar bajnok U16-os lány rögbicsapat. A feltörekvő generáció tagjait a Városházán köszöntötték.Taroltak a fehérvári bunyósok a várpalotai profi boksz gálán

A Videoton Box Clubhoz igazoló Törteli Balázs kiütéssel tért vissza a ringbe, Hegyi Barnabás pedig jó szokása szerint ismét KO-val zárta produkcióját a kötelek között.Bronzéremmel zárta a bajnokságot az Alba Fehérvár

A negyeddöntőben a Pécs ellenében söpréssel ment tovább Dzunics Braniszlav együttese, viszont a legjobb négy között a tavalyi döntő visszavágóján kiélezett csatában a Falco revansot tudott venni Lórántékon, akik végül simán behúzták a bronzérmet a Körmend elleni csatában.

Vincze Ferenc sikerét hozta a Fehérvár Rallye

A második nap is sok izgalmat hozott a Székesfehérvár Rallye-n, végül a Vincze Ferenc – Farnadi Ágnes duó örülhetett a célban. A verseny leglátványosabb szakaszán, a szuperspeciálon ezúttal is fürtökben lógtak a nézők a Palotai úton.Ezüstérmes a Kiskút Tenisz Klub a női Szuperligában

Szoros csatában, de alulmaradt a címvédő Kiskút Tenisz Klub az MTK elleni rangadón a női Szuperliga negyedik fordulójában. A fővárosiak győzelmükkel bajnokok lettek, a fehérvári csapat pedig a tavalyi arany után idén ezüstérmes.

ARAK: három arany-, és öt ezüstérem a Magyar Bajnokságon

A százhuszonharmadik Atlétikai Magyar Bajnokság házigazdája is az ARAK volt, és a fehérváriak ezúttal is kitettek magukért. Már a verseny első napján megszületett az első hazai aranyérem.MOL Vidi néven folytatja a bajnokcsapat

Július 1-től MOL Vidi FC néven szerepelnek a Videoton FC csapatai a különböző sorozatokban. A klubot 2010 óta támogató MOL a nyáron induló új bajnoki szezontól már névadó szponzorként áll a háromszoros bajnokcsapat mögé.