Vincze Ferenc sikerét hozta az idei Székesfehérvár Rallye

A második nap is sok izgalmat hozott a Székesfehérvár Rallye-tn, végül a Vincze Ferenc – Farnadi Ágnes duó örülhetett a célban. A Fehérvár belvárosában felállított céldobogón több százan ünnepelték a legjobbakat.

2018.06.17. 20:07 |

Csákberényben kezdte a vasárnapot az ORB mezőnye. Turán Frigyes volt a leggyorsabb, másfél másodpercet adott Vincze Ferencnek, így abszolútban helyet cserélt a két versenyző, Turán 0,9-el vezetett. Hadik – ahogy fogalmazott - próbált gyorsan menni, de nem sikerült, azonban így is harmadik időt autózott, a 12,8 km-en 2,2 másodpercet kapott, tovább nőtt tehát a hátránya, immár több mint 40 másodperc volt. Velnczeiék jöttek be a negyedik helyre, mögöttük sorrendben Baloghék, Gyarmatiék, Rongitsék, és Bodolaiék végeztek.

A leghosszabb 18,4 kilométeres, oroszlányi gyorsasági picit átrendezte az elejét. Vincze Ferenc magabiztosan hozta a szakaszt, Turánnak azonban nem volt szerencséje, és megforgott, sok időt veszített a manőverrel, Vinczétől 18,1 másodpercet kapott. A fiatal škodás versenyző pedig vissza is vette a vezetést abszolútban, és mivel Velenczei Ádám sem hibázott, így ő is Turán elé ugrott. Hadikék abszolút harmadik időt autóztak, de újabb öt másodperccel toldották meg hátrányuk. Vincze előnye a verseny felénél 7,7 másodperc volt.

Kincsesbányán tovább tudta növelni előnyét Vincze Ferenc, aki 0,7 másodperccel verte Turánt, és 1,5-el Velenczeit, valamint 1,7-tel Hadik Andrást. Így, ha nem is sokkal, de tovább erősítette a Vincze – Farnadi duó vezető pozícióját. Hét gyorsasági után 9,2 másodperccel állnak az élen, míg Velenczei és Turán között 8,6 másodperc volt a differencia a második harmadik helyen. A negyedik pozícióban Hadik András állt, több mint 46 másodperce hátránnyal.

A nyolcadik, csákberényi gyorsasági is nagyon szoros lett, ezúttal Velenczei Ádám volt a leggyorsabb, őt 0,7 másodperc lemaradással követte Vincze Péter, így az élen nem történt jelentős változás. Hadik jött be harmadiknak, míg Turán lett az ötödik – Gyarmati Ariel furakodott be közéjük, - kettejük között jelentősnek mondható, 11,1 másodperc volt, így a bajnoki éllovassal szemben rendesen dolgozott hátrányából Hadik András, aki az abszolút negyedik helyen 17,3 másodpercre volt a harmadik Turántól.

A Vincze – Farnadi páros tovább növelte előnyét a kilencedik, 18,4 kilométer hosszú gyorsaságin, miután 6,1 másodpercet adott a második helyen álló Velenczei Ádámnak. Kettejük közé azonban bejött Hadik András, aki így újabb értékes másodperceket faragott Turán Friciékkel szembeni hátrányából. A bajnokság első és második helyezettje vélhetően már csak egymásra figyelt ekkor, a szervizparkban legalábbis Turán erről beszélt. A 10. és 11. szakaszt is Vincze nyerte, az utlsó, 12. gyorsaságit azonban törtlék. A 2018-as Székesfehérvár Rallye-t így a Vincze Ferenc Farnadi Ágnes duó nyerte, megelőzve Velenczei Ádámékat. Turánék lettek a harmadikak, míg a tavalyi győztes Hadik András zárt a negyedik helyen.