Közlemények


/ 2007.02.07. 21:09:16 |

Pénteken szünetel az ügyfélfogadás a Városházán

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala mindenkit értesít arról, hogy 2007. február 9-én (pénteken) aVárosház tér 1. és 2. számú épületekben elmarad az ügyfélfogadás! Megértésüket és türelmüket köszönjük!

/ 2007.01.31. 14:24:53 |

Hétfőn szünetel az okmányirodai ügyfélfogadás

2007. február 5-én (hétfőn) az Anyakönyvi és Okmányirodán technikai okok miatt szünetel az okmányirodai ügyekhez kapcsolódó ügyfélfogadás. Ez alapján a dr. Koch László utcai irodában nem lesz ügyfélfogadás, a Városház tér 2. szám alatti épületben pedig a vállalkozói igazolvány, a járműigazgatás, a lakcím és az ügyfélkapu ügyintézés szünetel. A hét további részében az Anyakönyvi és Okmányiroda változatlan rendben működik tovább.
/ 2007.01.30. 17:37:56 |

Oktatási együttműködésekről egyeztetett a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás

A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa következő ülésének előkészítésére a tagtelepülések jegyzői találkoztak hétfőn a Városházán. Itt egyik legfontosabb napirendként a kistérségi fenntartású iskola létrehozása merült fel. A közoktatási törvény kötelezi az alacsony létszámmal működő intézmények fenntartóit, hogy valakivel együttműködve tartsanak fenn iskolát. Azok a kistelepülések, akik az előírásoknak megfelelő önálló intézményt nem tarthatnak fenn a jövőben, azok közösen kistérségi fenntartású alapfokú oktatási intézményt hozhatnak létre, vagy két-három település egymással társulva intézményfenntartó társulás keretében működtethet tovább általános iskolát.

/ 2007.01.24. 22:20:17 |

A Székesfehérvári Innovációs Tanács is az Innopark mellé áll

A Székesfehérvári Innovációs Tanács a város önkormányzatának kezdeményezésére jött létre, tagjai képző és vállalkozásokat segítő szervezetek. A Tanács rendszeresen ülésezik és figyelemmel kíséri, szakmailag segíti Székesfehérvár fejlesztési elképzeléseit. Szerdai ülésükön az Alba Innovációs Park és Tudásközpont tanulmánytervét tekintették át a résztvevők. A város Pólusprogramjának egyik legfontosabb eleme annak a tudásközpontnak a kialakítása, ami a Budai út melletti területen főiskolák, egyéb képzőintézmények és cégek bekapcsolódásával jön létre. A Székesfehérvári Innovációs Tanács csütörtöki ülésén pozitívan értékelte az Alba Innovációs Park és Tudásközpont kialakítására vonatkozó elképzeléseket és az előkészítés menetét.
/ 2007.01.18. 18:05:20 |

Kiemelt városi ügyelet a várható viharos időjárás miatt

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján viharos erejű szélre és rendkívüli időjárási körülményekre lehet számítani az elkövetkező napokban. Az esetlegesen felmerülő problémák és veszélyhelyzetek elhárítására Székesfehérvár önkormányzata kiemelt ügyeletet szervezett. A városi útügyelet folyamatos készenlétet tart, ennek keretében közterületi fákkal kapcsolatos problémákkal és közterületi veszélyhelyzetek elhárítására a 06-30/5302-068-as telefonszámon várják a bejelentéseket. Minden egyéb, a rendkívüli időjárási helyzet okozta probléma esetén:
Szakonyi László városgondnok a 06-30/9023-847-es és
Szilágyi László városüzemeltetési igazgató a 06-30/237-0704-es telefonszámon várja a lakossági bejelentéseket, hogy a szükséges intézkedéseket megtehessék.

/ 2007.01.18. 14:27:03 |

Önkormányzati konzultáció a fehérvári vállalatokkal - finiséhez érkezett a pólusprogram összeállítása

A legnagyobb székesfehérvári vállalatokkal egyeztetett ma délelőtt Warvasovszky Tihamér a Városházán. A polgármester és Molnár Albert országgyűlési képviselő által kezdeményezett párbeszéd célja a Pólusprogram megvitatása volt a gazdasági szektorral. A résztvevők elsősorban az Alba Innovációs Park és Tudásközpont terveiről, valamint a város közép- és felsőfokú szakképzési rendszereiről mondták el véleményüket. A mai találkozón, ahol öt cég – az Albacomp, az Alcoa, a Denso, a Philips és a Videoton – vett részt elsősorban az oktatás került előtérbe, összhangban az Alba Innoparkban tervezett fejlesztésekkel.
/ 2007.01.17. 19:44:06 |

Székesfehérvár- Veszprém: folytatódott a Fejlesztési Pólus Csúcstalálkozó

Veszprémben egyeztetett Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester a Fejlesztési Pólus program projektjeiről és a kapcsolódási pontokról. Ennek eredményeként a környezetipar, bioenergetika, mechatronika és informatika (– nanotechnológia) tématerületek kerültek kiemelésre, amelyekben a szorosabb együttműködés kiépítése a cél. A mai, veszprémi megbeszélésen döntés született, hogy a munkákat ennek szellemében kell folytatni, hogy a 2007. január 31-i határidőre a projektekhez olyan megvalósíthatósági tanulmányokat lehessen bemutatni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felé, amelyből tükröződik, hogy a társpólus együttműködve és egyként kíván sikeresen szerepelni a források megszerzésében induló versenyben.

/ 2007.01.02. 01:39:14 |

Január elsejétől szállítják el a fenyőfákat Székesfehérváron

Január 1-től szállítja el a kommunális hulladéktárolók mellé kihelyezett fenyőfákat a Városgondnokság Székesfehérváron. Az egész városban, így a családi házas övezetekben is január közepéig szállítják el a gyűjtőhelyre tett fenyőfákat. A szemétszállítási vállalkozás kéri, hogy a gyűjtőkosarakba és ne a kukába tegyék a fákat. Az ünnepekkor keletkezett háztartási hulladékot a Csalai Hulladéktelepre is ki lehet szállítani. Háztartásonként havonta egy alkalommal két köbméternyi hulladékot ingyen le lehet tenni a hulladéklerakóban.
/ 2006.12.20. 17:04:25 |

Ingyenes a parkolás az ünnepek alatt a Belvárosban

 December 21-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat immár harmadik éve szeretné ezzel is megkönnyíteni a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítse. A rendőrök a dugó miatt kedden és szerdán is lezárták többször a Mátyás király körút Alba Plaza felé vezető részét a Strand kereszteződésben, ugyanis a lámpás kereszteződésnél a sor az Alba Plaza tetején állt és a környéken soha nem látott dugók alakultak ki. A Belvárosba gyalogosan érdemes menni!

/ 2006.12.19. 17:17:59 |

150 millió a Nemzeti Emlékhelyre - elfogadta a parlament a módosító indítványt

Az Országgyűlés legutóbb december 18-án szavazott azokról a módosító indítványokról, amiket a Magyar Köztársaság 2007. évi költségvetéséről szóló törvényhez nyújtottak be. Székesfehérvárt érintően három országgyűlési képviselő: Dr. Világosi Gábor, Warvasovszky Tihamér és Molnár Albert javasolt törvénymódosítást, amit az Országgyűlés nagy többséggel el is fogadott. A döntés révén a székesfehérvári Nemzeti Emlékhely további fejlesztése valósulhat meg. 150 millió forint használható fel a jóváhagyott módosító indítványnak köszönhetően erre a célra 2007-ben.