Közlemények


/ 2008.01.18. 08:31:33 |

Mától teljes látogatási tilalom van a Szent György Kórházban


 A 2008. második hetéről rendelkezésre álló adatok alapján az influenzás megbetegedések száma elérte, illetve egyes területeken jelentősen meghaladta a járványos szintet Fejér megyében. Ezért az ÁNTSZ Közép-Dunántúli Regionális tiszti főorvosának utasítása alapján 2008. január 18-ával kezdődően, további intézkedésig a Fejér Megyei Szent György Kórházban és annak csákvári gyógyintézetében is látogatási tilalmat rendelt el az intézmény főigazgatója.
/ 2008.01.10. 08:08:15 |

Idén is vár minden sporttársat a Városi Sí-Bank a Vasvári Pál Általános Iskolában

 A Székesfehérvári Városi Sí-Bank tájékoztatja a fehérváriakat, hogy minden érdeklődő, kedvezményes áron snowboardot és sífelszerelést kölcsönözhet (méret szerinti kötéssel felszerelt síléceket, síbakancsokat, síbotokat). Helyszín: Székesfehérvár, Vasvári Pál Általános Iskola (Szfvár, György Oszkár tér 3.) Információ kérhető: Gáncs Józseftől a Városi Síbank kezelőjénél. Telefon: 20/911-22-90 Kölcsönzési árak a cikkben!
/ 2008.01.08. 16:45:19 |

Folytatódik a fehérvári nyugdíjasoknak meghirdetett színházjegy-akció

 Székesfehérvár Önkormányzata 2007. ősze óta biztosít lehetőséget a város nyugdíjasainak arra, hogy színházi főpróbákat ingyenesen megnézhessenek. A Vörösmarty Színházzal együttműködve 2008. január 10-én (csütörtökön) újabb 60 nyugdíjas juthat el térítésmentesen színházba. Az időskorúak ezúttal Turgenyev Egy hónap falun című vígjátékát láthatják. A nyugdíjas klub tagok a klubvezetőkön keresztül érdeklődhetnek. Akik egyik fehérvári nyugdíjas szervezetnek sem tagjai, azok a Városháza Kommunikációs és Civilkapcsolatok Irodáján jelentkezhetnek levélben (8000 Székesfehérvár, Városház tér 1.), vagy telefonon (22/537-197).

/ 2008.01.08. 13:51:16 |

A kukák mellől január végéig szállítják el a fenyőfákat

 Vízkereszt után már a legtöbb család már leszedi a karácsonyfákat és kiviszi a lakásból. A székesfehérvári szemétszállításért felelős cég arra kéri a lakosokat, hogy a kiszolgált fenyőket a szemétgyűjtők mellett helyezzék el, a fákat mindenhonnan díjmentesen elszállítják. Az összeszáradt fenyőket a feldolgozóban aprítják és komposztálják majd. A napokban már megkezdték a fák elszállítását, amit január végéig folytatnak. Kérik a lakókat, hogy egy helyre gyűjtsék a fákat és ne a panelház ablakán dobják ki azokat.
/ 2008.01.07. 22:48:49 |

Szerdánként tartanak fogadóórát Öreghegy és Csala új képviselői irodájában

 A 14-es számú választókerület (Öreghegy, Csala) önkormányzati képviselője Östör Annamária tisztelettel értesít mindenkit, hogy körzeti képviselői irodát nyitott, ahol minden héten fogadóórát tart, szerdánként 16-18 óra között. Az iroda címe: Székesfehérvár, Kassai út 43. (Kassai utca és Vágújhelyi utca sarkán). Szeretettel várnak minden érdeklődőt!

/ 2007.12.21. 13:52:33 |

A két ünnep között is ingyenes a parkolás Székesfehérváron

 December 19-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat 2004-benépítette be ezt a kiegészítést idevonatkozó rendeletébe, hogy ezzel is megkönnyítse a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítsük -mondta Szakonyi László városgondnok. Az Ady Endre, a Jókai és az Arany János utcába továbbra is a behajtani tilos tábla a mérvadó, csak a bentlakók hajthatnak be a Belvárosba!

/ 2007.12.13. 13:21:07 |

Az Év honlapja lett a www.szekesfehervar.hu

Saját kategóriájában első helyezést nyert el Székesfehérvár honlapja. A szekesfehervar.hu az Internet Marketing Klub és a Magyar Marketing Szövetség által meghirdetett országos pályázaton részesült elismerésben. Az eredményhirdetésre tegnap este Budapesten került sor. A www.szekesfehervar.hu-t naponta több mint 4500 internetező látogatja. A november 12. és december 12. közötti időszakban több mint 312 ezer lapot nyitottak meg a felhasználók a város portálján. A fehervar.hu látogatóinak mintegy 70 százaléka napi rendszerességgel olvassa a honlapot.
/ 2007.12.10. 10:54:46 |

Ki kapja 2008-ban a Penna Regia díjat? - javaslatokat vár az önkormányzat

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése az írott és elektronikus sajtó munkatársainak, tevékenységük elismerése céljából Penna Regia díja alapított. A díj azoknak az újságíróknak adományozható, akik Székesfehérvár életének tárgyszerű bemutatásával elősegítik városunk ismertségét, elismertségét, hozzájárulnak országos és nemzetközi megismertetésünkhöz, népszerűsítésünkhöz. Szeretnénk, ha 2008-ban is, városunk polgárainak véleményét figyelembe véve születne meg a döntés, ezért kérjük és várjuk javaslataikat.

/ 2007.11.29. 09:50:25 |

December 1-én és 2-án lezárják a Vásárhelyi utat

 Értesítjük a gépjármű-vezetőket, hogy 2007. december 1-jén és 2-án 8 óra és 15 óra között a Vásárhelyi út volt Ikarus gyár és Sóstói út közötti szakasza fakivágási munkálatok teljes szélességben lezárásra kerül! Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük, továbbá kérjük, hogy fokozott figyelemmel kísérjék a kihelyezett közúti jelzéseket.

/ 2007.11.28. 20:39:04 |

Tájékoztatás pályázati felhívásról!

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázatot hirdet szennyvízcsatorna társulat megalakítási, hitelfelvétel előkészületi, illetve az érdekelt ingatlantulajdonosok társulásba szervezési feladatainak ellátására. A Kohéziós Alap támogatással megvalósuló szennyvízcsatorna építéshez kapcsolódó feladatokról a Polgármesteri Hivatal Beruházási Irodáján kaphatnak részletes felvilágosítást az érdeklődők. Az ajánlatokat 2007. december 11-én 10.00 óráig adhatják le a pályázók.