Közlemények
-
Most szóljon bele a helyi építési szabályozásba!
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodája február 6-án 18 órakor lakossági fórumot tart a Városháza nagytermében (Városház tér 1.). A fórum témája: Székesfehérvár megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek Helyi Építési Szabályzatának és Szabályozási Tervének közgyűlés elé vitelét megelőző lakossági egyeztetés. A fórumot elsősorban: Felsőváros, Alsóváros és környéke, Kórház és környéke, Csala alatt délre eső területek, hulladéklerakó bővítésében érintett, valamint Maroshegy-kelet városrészek lakói számára szervezzük. Látogassa meg a Főépítészi Iroda aloldalát itt!A városrészek letölthető szabályozási terveit itt találja!
2008.01.30. 19:39:39 -
Lakossági egyeztetés az építési szabályzatról és a szabályozási tervről a Palotavárosban és a Szedreskertben
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodája, valamint Boldizs Kálmánné, Farkas László és Knizse Gyula települési képviselők február 4-én 18 órakor lakossági fórumot tartanak a Vasvári Pál Általános Iskolában (György Oszkár tér 3.). A fórum témája: Székesfehérvár Megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek Helyi Építési Szabályzatának és Szabályozási Tervének közgyűlés elé vitelét megelőző lakossági egyeztetés.
2008.01.30. 19:36:24 -
A cukorbetegek életvezetése lesz a téma a Cukorbeteg Klub csütörtöki találkozóján
A Székesfehérvári Cukorbetegekért Egyesület január 31-én (csütörtökön) 17 órakor várja tagjait és az érdeklődőket a Régió Házában (volt Technika Háza - Rákóczi út 25.). A találkozón Dr. Patik Ferenc háziorvos „A cukorbetegek életvezetése és a gyógyszerelés összefüggései” témáról tart előadást. A tavaly alakult klub célja elsősorban az, hogy a „sorstársak” találkozhassanak, de természetesen orvosi és dietetikai hátteret is biztosítanak.
2008.01.29. 10:04:12 -
Hétfőtől forgalomkorlátozások a Maros Center építése miatt
Tisztelettel tájékoztatjuk a Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy a MAROS CENTER Üzletközpont építésével összefüggésben a Balatoni út - Tordai út csomópontban („Szilvamag” területén) 2008. január 21-e és 2008. február 22-e között forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre közműépítési munkálatok miatt. Első ütemben 2008. január 21-től február 08-ig a belső Balatoni út félpálya szélességben, valamint a Balatoni út–Tordai utca csomópont Tordai utcai ága kerül lezárása. Kérjük, hogy közlekedésük során fokozott figyelemmel kísérjék a kihelyezett közúti jelzéseket!
2008.01.20. 14:27:34 -
Indul a téli-tavaszi közmunka program
A program keretében 51 fő segíti a városüzemeltetési feladatokat a kistérségben. A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás az elmúlt év végén sikeresen pályázott a Szociális és Munkaügyi Minisztériumhoz közmunkások foglalkoztatásának támogatására a téli-tavaszi időszakban. A pályázaton elnyert közel 17 millió Ft-ból a kistérség 10 településén 3 hónapon keresztül foglalkoztatnak 51 fő regisztrált munkanélkülit, elsősorban a közterületek rendben tartását szolgáló tevékenységekben – tájékoztatott a Társulási Tanács elnöke, Warvasovszky Tihamér.
2008.01.18. 13:57:36
Mától teljes látogatási tilalom van a Szent György Kórházban
A 2008. második hetéről rendelkezésre álló adatok alapján az influenzás megbetegedések száma elérte, illetve egyes területeken jelentősen meghaladta a járványos szintet Fejér megyében. Ezért az ÁNTSZ Közép-Dunántúli Regionális tiszti főorvosának utasítása alapján 2008. január 18-ával kezdődően, további intézkedésig a Fejér Megyei Szent György Kórházban és annak csákvári gyógyintézetében is látogatási tilalmat rendelt el az intézmény főigazgatója.
Idén is vár minden sporttársat a Városi Sí-Bank a Vasvári Pál Általános Iskolában
Folytatódik a fehérvári nyugdíjasoknak meghirdetett színházjegy-akció
Székesfehérvár Önkormányzata 2007. ősze óta biztosít lehetőséget a város nyugdíjasainak arra, hogy színházi főpróbákat ingyenesen megnézhessenek. A Vörösmarty Színházzal együttműködve 2008. január 10-én (csütörtökön) újabb 60 nyugdíjas juthat el térítésmentesen színházba. Az időskorúak ezúttal Turgenyev Egy hónap falun című vígjátékát láthatják. A nyugdíjas klub tagok a klubvezetőkön keresztül érdeklődhetnek. Akik egyik fehérvári nyugdíjas szervezetnek sem tagjai, azok a Városháza Kommunikációs és Civilkapcsolatok Irodáján jelentkezhetnek levélben (8000 Székesfehérvár, Városház tér 1.), vagy telefonon (22/537-197).
A kukák mellől január végéig szállítják el a fenyőfákat
Szerdánként tartanak fogadóórát Öreghegy és Csala új képviselői irodájában
A 14-es számú választókerület (Öreghegy, Csala) önkormányzati képviselője Östör Annamária tisztelettel értesít mindenkit, hogy körzeti képviselői irodát nyitott, ahol minden héten fogadóórát tart, szerdánként 16-18 óra között. Az iroda címe: Székesfehérvár, Kassai út 43. (Kassai utca és Vágújhelyi utca sarkán). Szeretettel várnak minden érdeklődőt!
A két ünnep között is ingyenes a parkolás Székesfehérváron
December 19-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat 2004-benépítette be ezt a kiegészítést idevonatkozó rendeletébe, hogy ezzel is megkönnyítse a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítsük -mondta Szakonyi László városgondnok. Az Ady Endre, a Jókai és az Arany János utcába továbbra is a behajtani tilos tábla a mérvadó, csak a bentlakók hajthatnak be a Belvárosba!
Az Év honlapja lett a www.szekesfehervar.hu
Ki kapja 2008-ban a Penna Regia díjat? - javaslatokat vár az önkormányzat
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése az írott és elektronikus sajtó munkatársainak, tevékenységük elismerése céljából Penna Regia díja alapított. A díj azoknak az újságíróknak adományozható, akik Székesfehérvár életének tárgyszerű bemutatásával elősegítik városunk ismertségét, elismertségét, hozzájárulnak országos és nemzetközi megismertetésünkhöz, népszerűsítésünkhöz. Szeretnénk, ha 2008-ban is, városunk polgárainak véleményét figyelembe véve születne meg a döntés, ezért kérjük és várjuk javaslataikat.
December 1-én és 2-án lezárják a Vásárhelyi utat
Értesítjük a gépjármű-vezetőket, hogy 2007. december 1-jén és 2-án 8 óra és 15 óra között a Vásárhelyi út volt Ikarus gyár és Sóstói út közötti szakasza fakivágási munkálatok teljes szélességben lezárásra kerül! Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük, továbbá kérjük, hogy fokozott figyelemmel kísérjék a kihelyezett közúti jelzéseket.
Tájékoztatás pályázati felhívásról!
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázatot hirdet szennyvízcsatorna társulat megalakítási, hitelfelvétel előkészületi, illetve az érdekelt ingatlantulajdonosok társulásba szervezési feladatainak ellátására. A Kohéziós Alap támogatással megvalósuló szennyvízcsatorna építéshez kapcsolódó feladatokról a Polgármesteri Hivatal Beruházási Irodáján kaphatnak részletes felvilágosítást az érdeklődők. Az ajánlatokat 2007. december 11-én 10.00 óráig adhatják le a pályázók.