-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
A politikai üzengetés helyett érdemi munkát várnak az emberek
"Ebben a gazdasági válságban, amikor többezer ember félti munkahelyét és többezer család félti megélhetését, nekem az a felelősségem, hogy működőképes várost irányítsak, hogy segítsük azokat az embereket, akik munkanélkülivé válnak, hogy folytassuk a fejlesztéseket, hogy megőrizzük a székesfehérváriak jövőbe vetett hitét." - írja közleményében Székesfehérvár polgármestere.
2009.02.19. 22:41 |
"Ebben a gazdasági válságban, amikor többezer ember félti munkahelyét és többezer család félti megélhetését, nekem az a felelősségem, hogy működőképes várost irányítsak, hogy segítsük azokat az embereket, akik munkanélkülivé válnak, hogy folytassuk a fejlesztéseket, hogy megőrizzük a székesfehérváriak jövőbe vetett hitét." - írja közleményében Székesfehérvár polgármestere.
"Ebben a helyzetben nem megengedhető az, hogy az országos politika nagyban befolyásolja közgyűlési döntéseinket. Bízom abban, hogy minden párt felül tud emelkedni ezen.
Én az egész város polgármestere vagyok, nem valamelyik frakcióé, vagy politikai párté. Harmadik ciklusát töltő polgármesterként már dolgoztam jobboldali és baloldali testülettel is. Az új többséget mos is elfogadom és kész vagyok együttműködni valamennyi frakcióval a város töretlen fejlődése érdekében.
A közgyűlési napirendek egyébként sem jobb- vagy baloldaliak, hanem „várospártiak”. A demokrácia működése alapján pedig mindig a többség dönt. Az elmúlt 10 év során is a város érdekeit szem előtt tartva, így hoztuk meg döntéseinket.
Minden frakciót és képviselőt arra kérek, hogy fejezze be a sajtón keresztül történő üzengetést, és a politikai csatározások helyett dolgozzunk együtt városunkért. Eltökélt vagyok abban, hogy rövid időn belül elfogadott költségvetése legyen Székesfehérvárnak. Ezen múlik a város működőképessége és jövője. Azé a városé, amelynek szolgálatára mindannyian felesküdtünk."
Warvasovszky Tihamér polgármester
"Ebben a helyzetben nem megengedhető az, hogy az országos politika nagyban befolyásolja közgyűlési döntéseinket. Bízom abban, hogy minden párt felül tud emelkedni ezen.
Én az egész város polgármestere vagyok, nem valamelyik frakcióé, vagy politikai párté. Harmadik ciklusát töltő polgármesterként már dolgoztam jobboldali és baloldali testülettel is. Az új többséget mos is elfogadom és kész vagyok együttműködni valamennyi frakcióval a város töretlen fejlődése érdekében.
A közgyűlési napirendek egyébként sem jobb- vagy baloldaliak, hanem „várospártiak”. A demokrácia működése alapján pedig mindig a többség dönt. Az elmúlt 10 év során is a város érdekeit szem előtt tartva, így hoztuk meg döntéseinket.
Minden frakciót és képviselőt arra kérek, hogy fejezze be a sajtón keresztül történő üzengetést, és a politikai csatározások helyett dolgozzunk együtt városunkért. Eltökélt vagyok abban, hogy rövid időn belül elfogadott költségvetése legyen Székesfehérvárnak. Ezen múlik a város működőképessége és jövője. Azé a városé, amelynek szolgálatára mindannyian felesküdtünk."
Warvasovszky Tihamér polgármester