Közlemények


/ 2008.10.27. 14:56:02 |

A Rádió lakótelep fáiról tartanak lakossági fórumot

 Brájer Éva, a 19. számú választókörzet képviselője 2008. november 3-án (hétfőn) 17.30 órakor fogadóórát tart a Gárdonyi Géza Művelődési Házban, melynek fő témája: a Rádió lakótelep fái. A fórumra minden érintett lakót szeretettel várnak!

/ 2008.10.21. 12:52:42 |

Útlezárás és forgalomterelés a Nemzeti Ünnepen

Az  október 23-i Nemzeti Ünnephez kapcsolódó rendezvények miatt számos helyen lesznek forgalomkorlátozások a városban. Október 22-én 8.30 órától 10.45 óráig a Budai út - József A. u. - Deák F. utcai csomópont teljes szélességben lezárásra kerül. A lezárás miatt az érintett távolsági, helyközi és helyi autóbuszjáratok terelőútvonalon közlekednek.

/ 2008.10.20. 18:57:49 |

Közmeghallgatás a Városházán a Vasútállomás és a vágányrendszer felújításáról

Tájékoztatjuk az érintett Lakosságot, hogy a KDT Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség „Székesfehérvár Vasútállomás és csatlakozó vonalszakasz korszerűsítésére vonatkozó környezeti hatástanulmány” tárgyában közmeghallgatást tart. A közmeghallgatás időpontja: 2008. október 27. (hétfő) 15.00 óra A közmeghallgatás helye: Polgármesteri Hivatal Nagytanács terme.

/ 2008.10.20. 18:52:59 |

Egykori tanárait várja a Széna Téri Általános Iskola

 Október 30-án (csütörtökön) 16 órakor emléktáblát avatnak a Széna Téri Általános Iskolában. Az elmúlt hét évtizedben az iskolában tanító tanárok tiszteletére készül az emléktábla. Az oktatási intézmény minden egykori munkatársát várja az ünnepségre!

/ 2008.10.17. 14:17:49 |

Folytatódnak a lakossági fórumok a közösségi közlekedésről

 Székesfehérvár közösségi közlekedésével kapcsolatban - az Alba Volán Zrt. bevonásával - felmérés készült. Ez alapján összeállt egy szakmai anyag, amit lakossági fórumokon ismertetnek a szakemberek. A lakossági fórumok október 22-ig tartanak, melyen a közlekedési társaság szakemberei mellett a Polgármesteri Hivatal munkatársai és az önkormányzati képviselők is részt vesznek. ITT NÉZHETI MEG, HOGY AZ ÖN LAKÓHELYÉN MIKOR TARTANAK LAKOSSÁGI FÓRUMOT!
/ 2008.10.16. 12:09:26 |

A napokban állítják át a jelzőlámpa-rendszert a Palotai úton és környékén

Az elmúlt időszakban az Önkormányzat szakemberei is érzékelték, hogy a megnövekedett autóforgalom miatt nagyon nehéz közlekedni a városban. A legforgalmasabb útszakasz a Palotai út és rácsatlakozó utak környéke. Az ottani gyorsabb áthaladás érdekében a lámpasorok áthangolását kezdték meg a Városgondnokság megbízásából a közlekedési szakemberek. A most működő rend kísérleti jelleggel üzemel, több változatot is kipróbálnak, hogy kiderüljön: mi felelne meg leginkább a forgalom igényeinek.
/ 2008.10.16. 12:06:58 |

Póteboltást tartanak szombaton Székesfehérváron

 Székesfehérvár Jegyzője értesít minden ebtulajdonost, hogy az ebek veszettség elleni pótoltására és féregtelenítésére október 18-án, szombaton 8 órától 9 óráig a Homoksoron a Vásártérnél kerül sor. A veszettség elleni oltás díja a kistestű ebeknél 2700 Ft, a közepes testű ebeknél 2800 Ft, a nagytestű ebeknél pedig 2900 Ft. Az oltás díját a helyszínen kell kifizetni az oltást végző állatorvosnak.

/ 2008.10.10. 17:34:57 |

Teltház a Köfém csarnokban az Idősek Világnapján

Ünnepi műsorral köszöntötték az Idősek Világnapját a Köfém csarnokban. A Fejér Megye és Székesfehérvári Nyugdíjasok Baráti Szövetsége által szervezett programra sokan voltak kíváncsiak, a lelátók zsúfolásig megteltek. A megnyitón a Főnix mazsorett-csoport tagjai mutatták be tudásukat, majd Tarnai Kiss László és Farkas Bálint énekesek adtak műsort.
/ 2008.10.10. 17:20:29 |

Pénteken, október 17-én meghosszabbított ügyfélfogadás lesz

 Az Október 23-i Nemzeti Ünnephez kapcsolódóan munkanap áthelyezésre kerül sor. Az október 24-i (pénteki) munkanapot nem október 18-án (szombaton), hanem október 15-én (szerdán) és 17-én (pénteken) meghosszabbított munkaidővel dolgozzák le a Hivatal munkatársai. Ez érinti a Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási rendjét is, ami így a következőképpen alakul: október 15. (szerda) – 8-12 és 13-18 óráig, október 17. (péntek) - 8-12 és 13-17 óráig, október 18. (szombat) – nincs.

/ 2008.10.08. 08:33:11 |

Idén is elviszik a LOMB feliratú zsákba tett száraz leveleket a kuka mellől

 A Városgondnokság értesíti a fehérváriakat, hogy a  helyi szemétszállító céggel közösen zöldhulladék gyűjtés kezdődik október 15-én a városban. A december 7-ig tartó akcióban a lakóingatlanok körüli közterületről származó, zöldhulladékot szállítják el, melyet a „LOMB” felirattal ellátott zsákba csomagolva, a kuka melllé kell kitenni, úgy hogy az a jármű- és gyalogos forgalmat ne zavarja. Zsákot a Depónia Sörház téri ügyfélszolgálatán lehet kérni!