Közlemények


/ 2009.02.04. 12:33:59 |

Közszemlén a Sóstó Ipari Park tervmódosítása

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata közszemlén mutatja be a „Sóstó Ipari Park” területére vonatkozóan Székesfehérvár Megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek Helyi Építési Szabályzat és Szabályozási Terv módosítását.

/ 2009.02.03. 23:15:04 |

Iratkozzon fel a Wi-Fi pontok székesfehérvári listájára!

 Az utóbbi hónapokban egyre többen érdeklődnek nyilvános internetezési lehetőség iránt a város Tourinform Irodájában. Egy részletes lista elkészítéséhez várjuk azoknak a vendéglátóhelyeknek, szállásadóknak, magánszemélyeknek a jelentkezését, akik valamilyen formában internet elérést biztosítanak vendégeiknek. A listára, mely elérhető lesz a fehervar.hu-ról mindenki felkerül függetlenül attól, hogy pénzért vagy ingyenesen biztosít internetezési lehetőséget. Jelentkezés a fehervar@fehervar.hu e-mail címen! Segítségüket előre is köszönjük!

/ 2009.01.28. 17:42:43 |

Felülvizsgálják a Székesfehérvár-Budapest vasúti menetrendet

Warvasovszky Tihamér polgármester decemberben levélben fordult Molnár Csaba gazdasági és közlekedési miniszterhez, melyben az új vasúti menetrend felülvizsgálatát kérte. A 2008/2009. évi vasúti menetrend különösen hátrányosan érinti ugyanis Székesfehérvárról a fővárosba irányuló munkába járást, illetve az onnan való hazajutást. Székesfehérvár Önkormányzata tájékoztatja az érintett lakosságot, hogy a menetrenddel kapcsolatos észrevételeiket jelezhetik az alábbi e-mail címen: menetrend@pmhiv.szekesfehervar.hu.
/ 2009.01.20. 12:45:48 |

Idén is játszóteret nyerhetnek településüknek a háziasszonyok

 Két nagy érdeklődésre számot tartó év után idén ismét meghirdette „Főzzön játszóteret!” akcióját a Delikat. A szervezők összesen 8 játszóteret építenek, vagy újítanak fel az országban, ebből 6 helyszínt sorsolással választanak ki. Székesfehérvárt a 3. régióba osztották be a szervezők, így 2009. május 29-éig várják a vonalkódokat és június 9-én kerül sor a sorsolásra.
/ 2009.01.12. 14:58:11 |

Székesfehérváron nem kell szmogriadót elrendelni

 Hétfőn délután összeült a Székesfehérvári Védelmi Bizottság, mivel a helyi mérőállomáson egy nap a határértéket meghaladó szállópor koncentrációt mértek, így a szükséges intézkedéseket tekintették át közösen a szakemberek. Szmogriadó elrendelésére azonban nincs szükség a városban. Kérik továbbá, hogy aki teheti, inkább a tömegközlekedést vegye igénybe és lehetőség szerint csökkentse a gépkocsi-használatot az elkövetkező napokban.

/ 2009.01.12. 12:53:45 |

Eltávozott Koncz László nyugalmazott igazgató, címzetes főiskolai docens

 Január 13-án, kedden fél tízkor a Szedreskerti temetőben kísérik utolsó útjára Koncz Lászlót. A nyugalmazott igazgatótól itt vehetnek végső búcsút tisztelői és egykori kollégái, tanítványai. Koncz László 17 évig volt az Egészségügyi Szakközép- és Szakiskola igazgatója Székesfehérváron, ahonnan 1992-ben ment nyugdíjba.
/ 2009.01.08. 15:20:50 |

Munkaszüneti nap szerint látják el a betegeket szombaton a Szent György Kórházban

 A Szociális és Munkaügyi Miniszter 1/2009. (I.7.) SZMM rendelete szerint a 2009. évi munkaszüneti napok körüli munkarend az alábbiak szerint módosul: a rendelet alapján a Fejér Megyei Szent György Kórház 2009. január 10-én, szombaton munkaszüneti nap szerinti munkarendben látja el betegeit. Az e napra előjegyzett betegeket a 2009. január 12.-én kezdődő héten ütemezetten, soron kívül látjuk el.

/ 2009.01.08. 15:10:21 |

Változatlanul marad a pénteki meghosszabbított ügyfélfogadás

 A székesfehérvári Polgármesteri Hivatal az eredetileg meghirdetett munkarendnél marad és január 9-én (pénteken) meghosszabbított munkaidőt tart. Az ügyfeleket holnap 8-12 és 13-16 óra között fogadjuk. Az országosan meghirdetett változás azonban érinti a városi fenntartású intézményeket. Január 10-én (szombaton) pihenőnapot tartanak és március 28-án dolgozzák majd le a január 2-i elmaradt munkanapot.

/ 2009.01.08. 11:49:21 |

Javaslatokat várnak idén is a Penna Regia dí­jra

 A Penna Regia díj azoknak az újságíróknak adományozható, akik Székesfehérvár életének tárgyszerű bemutatásával elősegítik városunk ismertségét, elismertségét, hozzájárulnak országos és nemzetközi megismertetésünkhöz, népszerűsítésünkhöz. Szeretnénk, ha 2009-ben is, városunk polgárainak véleményét figyelembe véve születne meg a döntés, ezért kérjük és várjuk javaslataikat. Részletek a cikkben!

/ 2009.01.08. 08:58:56 |

A konténerek mellől és a házak elől szállítják el a karácsonyfákat

 Az előző évek gyakorlatának megfelelően a Városgondnokság ez évben is megszervezi a közterületre kihelyezett karácsonyfá  begyűjtését 2009. január 6-i kezdettel. Az elszállítás feltétele, hogy lakótelepeken szemétgyűjtő konténerek mellé, illetve családi házas övezetekben a házak elé kerüljenek kihelyezésre a karácsonyfák. Kérjük továbbá, figyeljenek arra, hogy a gyalogos és gépjármű forgalmat ne akadályozzák a kirakott fák valamint kérjük, hogy azokról minden díszt távolítsanak el.