Közlemények


/ 2014.02.06. 10:13:09 |

Jövő héten keddig nem lesz ügyfélszolgálat a Fejérvíznél

  A FEJÉRVÍZ ZRt. tájékoztatja a felhasználókat, hogy számítógépes számlázási rendszerük átalakítása miatt ügyfélszolgálati irodáikban, valamint Csőboltjukban 2014. február 6. - 11. között az ügyfélfogadás szünetel. Ugyanígy nem lesz ebben az időszakban telefonos ügyintézés, és nem tudják fogadni a befizetéseket, illetve a tartozások rendezését sem.
/ 2014.01.31. 11:14:22 |

Lakossági fórumot tart Farkas László a Tolnai Úti Iskolában

Lakossági fórumra várják a 7. számú választó- körzetben élőket 2014. február 6-án, csütörtökön 18.00 órakor a Tolnai Úti Általános Iskolában. A fórum témájául a városrészt érintő idei fejlesztéseket jelölte meg Farkas László önkormányzati képviselő. Az eseményen részt vesz dr. Cser-Palkovics András polgármester, Kovács Zsolt rendőr alezredes és Bozai István városgondnok is.
/ 2014.01.30. 18:03:01 |

Az 1. számú Lakásfenntartó Szövetkezet és a lakók képviselői egyeztettek a Városházán

 Az Önkormányzat a 2013. október 30-án lezajlott fórumon közvetítő szerepet vállalt a lakóközösségek és az 1. számú Lakásfenntartó Szövetkezet között kialakult problémák rendezésében. Ehhez kapcsolódóan csütörtökön reggel a Városházán egyeztettek az érintett felek. A korrekt hangulatú tárgyalás eredményéről az Önkormányzat az alábbi tájékoztatást adja.
/ 2014.01.29. 16:52:45 |

Jégre lépni tilos - életveszélyes a városi tavak jegére menni

A városi tavak már befagytak, jegük azonban nagyon vékony és nem alkalmas korcsolyázásra. A Város- gondnokság a napokban helyezett ki tiltó táblákat a Vidámparki-tó és a Palotavárosi tavak partján. Ha meg is vastagodik a jég a Palotavárosi tavak és a Vidámparki tó, akkor sem tartozik korcsolyázás szempontjából a biztonságos tavak közé, mert ezeknél a víz áramlása folyamatos, így a jég egyes helyeken nagyon vékony lehet.
/ 2014.01.23. 10:51:27 |

Februárban gallyaztatja az E-on a fákat Székesfehérváron

 A villamos hálózat biztonságos működtetése érdekében gallyazzák a fákat a megyeszékhelyen. A munkálatokra februárban kerül sor az E.ON megbízásából. A villamos vezetékek biztonsági övezetét sértő növényeket gallyazzák. Ez elsősorban azon ingatlan tulajdonosának a kötelezettsége, amelyen a biztonsági övezetet érintő növények találhatók, így érdemes megelőzni a fák, bokrok érdekében a megbízoztt gallyazókat.
/ 2014.01.21. 09:17:31 |

Székesfehérvár Jegyzőjének közleménye


 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Jegyzője kijelölt eljáró hatóságként folytatja le a Kishantos Nonprofit Kft. birtokvédelmi ügyében indított eljárásokat. Ebből adódóan nem volt és most sincs semmilyen kötődése a városnak az ügy előzményeihez, így az egyetlen fő szempont, hogy a jogszerűség mentén kerüljön sor minden lépésre.
/ 2014.01.14. 14:48:34 |

Lakossági fórum lesz szerdán a Vízivárosban

A Vízivárosi Általános Iskolában várják a választókerület polgárait a január 15-én, szerdán 18.00 órakor. A fórumot Dr. Horváth Miklósné, Székesfehérvár 3. számú önkormányzati választókerületének képviselője szervezi a Vízivárosban élőknek, a területen működő intézmények vezetőinek, vállalkozóknak, közös képviselőknek. A fórumon a város polgármestere, a rendőrkapitány, a városgondnok is ott lesz.
/ 2014.01.08. 15:51:49 |

Körzeti megbízotti fogadóóra lesz az Alsóvárosban

 Penzer András rendőrzászlós, körzeti megbízott 2014. január 9-én, csütörtökön 17.00 és 19.00 óra között a Hosszúsétatér 50. szám alatti rendőrállomáson tart fogadóórát. Alsóváros, Sóstó, az Õrhalmi szőlők, valamint a Vásárhelyi út és környéke tartozik a körzeti megbízotthoz, az itt élők fordulhatnak hozzá bejelentéseikkel, panaszaikkal, kérdéseikkel.
/ 2013.12.28. 17:13:12 |

Forgalomkorlátozások az Óév-búcsúztató programok kapcsán

Az Óév-búcsúztató rendezvények alatt 2013. december 30-án 18.00 órától 2014. január 02-án 04.00 óráig zsákutca lesz a Zichy liget melletti út a Mészöly Géza utca felől. A Mátyás király körúton a Szekfű Gyula utca felől a Zichy ligetbe jobbra kanyarodó sávot lezárják. A Mátyás király körutat lezárják az Ybl Miklós utca és a Várkörút között.
/ 2013.12.26. 09:33:08 |

Ügyintézés a Polgármesteri Hivatalban az ünnepi időszakban

 Az Ügyfélszolgálat helyett a szakirodák intézik az ügyeket, a kérelmek pedig a portán adhatóak le. Az Ügyfélszolgálati Iroda december 30-án hétfőn és december 31-én kedden zárva tart. Az Ügyfélszolgálat zárva tartása az előterjesztett kérelmek folyamatos feldolgozását nem befolyásolja. Anyakönyvi kivonatok átvételére ügyeleti időben a Városház tér 2. szám alatt található Anyakönyvi és Vállalkozásigazgatási Irodában van lehetőség. Az Ügyfélszolgálati Iroda 2014. január 2-től a szokott rend szerint fogadja ügyfeleit.