Közlemények


/ 2015.03.28. 05:47:19 |

Fogadóórát tart But Sándor önkormányzati képviselő

Minden hétfőn fogadóórát tart But Sándor önkormányzati képviselő a Városház tér 2. szám alatti épületben található képviselői irodában. Első alkalommal 2015. március 30-án, hétfőn 16.00 és 19.00 óra között várja a fehérváriak, majd minden héten ugyanebben az időpontban kereshetik fel az önkormányzati képviselőt a lakossági javaslatokkal, kérésekkel.
/ 2015.03.26. 12:02:48 |

Helyreigazítás - hibásan jelentek meg a szűrőnap időpontjai

 Ezúton értesítjük a kedves érdeklődőket, hogy a Fehérvár hetilap március 26-i, számban a 21. oldalon megjelent ingyenes egészségügyi szűrések időpontjai tévesen jelentek meg. A Vasvári Pál Általános Iskolában NEM tartanak március 29-én, vasárnap és az előzetesen meghirdetett áprilisi időpontokban szűrővizsgálatokat. A hibáért szíves elnézésüket, kérjük!
/ 2015.03.25. 14:14:51 |

Lakossági fórum lesz csütörtökön a 14. számú választókörzetben

 2015. március 26-án, csütörtökön délután 17.30-tól lakossági fórumot tart Dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókörzet önkormányzati képviselője. Az eseményen jelen lesz dr. Cser-Palkovics András polgármester, Bozai István városgondnok, Steigerwald Tibor, a Depónia Kft. ügyvezető igazgatója és Kovács Zsolt r. alezredes, városi rendőrkapitány. A lakossági fórumnak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI (Béke tér 4.) ad otthont.
/ 2015.03.20. 18:33:09 |

Ráczné Földi Judit részére adta ki a Helyi Választási Bizottság a megüresedett mandátumot

 Pénteken dr. Merényi Zoltán vezetésével tartott ülést a Helyi Választási Bizottság. A testület Csabai Béla önkormányzati képviselő lemondását követően hozott határozatot, amely szerint a megüresedett mandátumot Ráczné Földi Judit részére adják ki.
Az ülésen hozott határozat megtekinthető a www.szekesfehervar.hu honlapon, a hirdetmények között.
/ 2015.03.12. 09:20:17 |

Fogadóórát tart Deák Lajosné a Királykút Emlékházban

2015.március 16-án, hétfőn képviselői fogadóórát tart Deák Lajosné. A 11. számú választókörzet önkormányzati képviselője 17.00 és 19.00 óra között várja a körzetben élőket a Királykút Emlékházban, a Mikszáth Kálmán utca 25. szám alatt. A fogadóórán jelen lesz a 11. számú választókerület körzeti megbízottja, Botos László főtörzsőrmester is.
/ 2015.03.09. 12:39:28 |

Holnaptól permetezik a platán- és hársfákat, valamint a japánakácokat

A platán- és a hársfák, valamint a japánakácok lemosó permetezésére kerül sor 2015. március 10-e és április 1-je között. A több közterületet is érintő növényvédelmi munkákat naponta 19 és reggel 6 óra között végzik majd.
/ 2015.03.09. 05:55:55 |

Ma reggel kezdik a Rákóczi út aszfaltozását

Székesfehérvár Önkormányzata ezúton is tájékoztatja a lakosságot ésaz autósokat, hogy a Várkörút felújítási munkáival összefüggésben 2015. március 9-én, hétfőn 8.00 órától előreláthatólag 2015. március 14-én 24.00 óráig a gépjármű forgalom elől lezárásra kerül a Rákóczi utca teljes szakasza. A lezárás miatt a Várkörúton, valamint a Rákóczi utcán közlekedő autóbuszjáratok 2015. március 7-én üzemkezdettől március 16-án üzemzárásig módosított útvonalon közlekednek.
/ 2015.03.02. 13:04:14 |

Közszemlén a tervmódosítás dokumentációja

Megtekinthető a Székesfehérvár „Történelmi belváros” és „Belváros tágabb környezete” területekre vonatkozó településrendezési eszközök módosítási eljárásához kapcsolódó partnerségi egyeztetés lezárásának dokumentációja.
/ 2015.02.25. 18:21:42 |

Folytatódik a Széchenyi úti aluljáró szerkezetének megerősítése

Csütörtök reggel 8.30-tól várhatóan péntek 16.00-ig újra felépítik a nehéz- állványzatot a Széchenyi úti aluljáró centrum felőli oldalán, amely az aluljáró korszerűsítési munkálataihoz szükséges. A felújítás ideje alatt a forgalom a 2x2 sáv helyett - a munkavégzéstől függően - egy-egy sávon, hol a városközpont felé, hol pedig a városból kifelé vezető oldalon haladhat.
/ 2015.02.20. 16:16:44 |

Szombaton megszűnik a félpályás korlátozás a Mártírok útján

 A Mártírok útján található gyalogos felüljáró lépcsőjét 2015. február 15-26. között tervezték lebontani, ez idő alatt félpályás terelést kellett végrehajtani. A Mártírok útján az előzetesen meghirdetett időponttal szemben már holnap megszűnik a félpályás korlátozás, mert a kivitelező pénteken be tudja fejezni az elbontott gyalogos felüljáró lépcsőjének elbontását.