Interjúk
-
Az értékek maradnak, a lendület új – beszélgetés Cser-Palkovics András polgármesterrel
14 év, 168 hónap, 730 hét, 5115 nap. Ennyi idő telt el a most kezdődött önkormányzati ciklus alakuló Közgyűléséig azóta, hogy 2010-ben először választották Cser-Palkovics Andrást polgármesternek a fehérváriak. Idén júniusban már negyedszer szavazott bizalmat neki a város közössége. Az alábbiakban olvasható beszélgetésben a jelen városfejlesztési és városüzemeltetési feladatain túl a Fehérvárt és térségét a jövőben is meghatározó stratégiákról is szó esett.
2024.10.07. 17:17:00 -
„Ha erre a nem kis feladatra méltónak találtak, akkor el kellett vállalnom a megbízatást!”
Szabó Bakos Györgyné – vagy ahogyan a belvárosiak szólítják, Marcsi – valójában nem akart képviselő lenni. Ám az élet úgy hozta, hogy a fájdalmasan korán távozó Égi Tamás alpolgármester segítőjeként hosszú éveken át dolgozva mégiscsak „megtalálta” őt a képviselői megbízatás. Nem volt egyszerű dolga, hiszen a Belváros egy speciális körzet, annak minden problémájával, de örömével és szépségével is együtt.
2024.09.29. 16:01:00 -
14 év után búcsúzik Vízivárostól dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő
Tizennégy éven át végzett képviselői munkát, építette a közösséget és a lakókkal egyetértésben tett javaslatokat az Önkormányzatnak a választókerület infrastrukturális fejlesztésére dr. Horváth Miklósné Vízivárosban. A közel másfél évtized alatt nemcsak a parkolóhelyek száma nőtt meg és az utak újultak meg, hanem a városrészi közösség is kialakíthatta a maga hagyományait, szokásait.
2024.09.28. 16:00:00 -
Három évtizedes tudatos képviselői munka a Feketehegy-Szárazrétért
Hol van már az az időszak, amikor Feketehegy-Szárazréten gumicsizmát kellett húzni egy-egy nagyobb esőzés után? A Gaján túli, egykor lesajnált terület mára a fiatal családok körében is népszerű „fészekrakó” hellyé vált, s ez a fejlődés elképzelhetetlen lett volna Szigli István önkormányzati képviselő agilitása nélkül, aki 1994-től egészen mostanáig dolgozott az itt élőkért.
2024.09.27. 16:04:00 -
A város egyik legfiatalabb képviselőjeként ülhetett be a közgyűlésbe
A rendszerváltás utáni testületeket nézve minden bizonnyal Rédei Norbert volt a székesfehérvári közgyűlésbe egyik legfiatalabban, 23 évesen bejutott képviselő. A 2022-ben, ciklus közben családi okok miatt lemondott Barlabás András helyére bekerült, 2024 szeptemberéig tevékenykedő képviselővel a tapasztalatokról és a tanulságokról beszélgettünk.
2024.09.26. 15:50:00