Fehérvári Színes
-
Másodfokú hőségriasztás - csak a vízparton lehet elviselni a kánikulát
Másodfokú hőségriasztást rendelt el az Országos Tisztifőorvos hétfő 00.00 órától július 12-én, szerdán 24.00 óráig. Ezekben a napokban figyeljük jobban a folyadékpótlásra és lehetőleg ne tartózkodjunk a tűző napon. Ha lehetőség van rá, válasszuk az árnyékot és a vízpartot.
2023.07.10. 15:24:21 -
Aranyérmes lett a fehérvári cukrászok fagyija a csokoládé és a mentes kategóriában
A Magyar Cukrász Ipartestület idén "mentes" kategóriát, valamint a csokoládé világnapja alkalmából külön "csokoládé" kategóriát is indított az Év fagyija versenyen, ezek aranyérmét a székesfehérvári Krém cukrászda munkatársai, Kovács Roland és Végh József szerezték meg: a győztes fagyik a mandulakert és a sós karamellás körte elnevezést kapták. Ezek hétfőtől a cukrászdában is megkóstolhatóak.
2023.07.10. 07:35:16 -
Egy forró vasárnap délután a Csónakázó-tónál és a Rózsa ligetben
Vasárnap délután is igazi nyári kánikula volt és sokan keresték fel a vizes helyeket Székesfehérváron. A strandon szombaton 1200-an, vasárnap pedig 1500-an voltak. A Rózsa ligetben a Csitáry kúthoz folyamatosan érkeztek vízért a fehérváriak, a Csónakázó-tónál sokan sétáltak és különösen népszerű volt a szigeten az új japánkert, de már-már látványosságnak számít a kishíd alatt úszó pontyok sokasága is.
2023.07.09. 21:08:24 -
Fa Nándor 70. - vasárnap ünnepelte születésnapját a fehérvári óceáni szólóvitorlázó
Vasárnap ünnepelte 70. születésnapját Fa Nándor hajótervező és -építő, óceáni szólóvitorlázó, Székesfehérvár díszpolgára, az első magyar, aki egyedül kerülte meg vitorlásával a Földet. A székesfehérvári hajós 1970 és 2017 között ötször vitorlázta körbe a Földet, valamint ötször kerülte meg a Horn-fokot is. Az ünnepeltet levélben és közösségi oldalán köszöntötte dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2023.07.09. 20:18:25 -
Óriásbábok a Belvárosban - érdeklődők sokasága kísérte végig a menetet
Elkezdődött és egészen augusztus 5-ig tart a Királyok a Belvárosban rendezvénysorozat, amely évről évre a Székesfehérvári Királyi Napok felvezető programjaként szolgál. A hagyomány szerint mindig más-más királyi óriásbábok vonulnak fel a Fő utcán régizenészek és hagyományőrzők kíséretében, majd az ünnepi menetet egy-egy koncerttel zárják a Zichy ligetben.
2023.07.08. 21:11:06