-
Művészeti tábor leendő rajzfilmeseknek
A rajzolás, festés és a filmkészítés iránt érdeklődő, 9–16 éves diákoknak szervez művészeti tábort 2026. július 13–17. között a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ (SZKKK). A napközis jellegű, több éves múltra visszatekintő tábor idei helyszíne a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar lesz. A táborba július 6-ig lehet jelentkezni a www.fehervariprogram.hu oldalon.
2026.06.17. -
Virágot a Városi Piacról
A hétvégi ballagásokra készülve a Városi Piacon már most bőséges választék várja a vásárlókat: friss vágott virágok, csokrok és alkalomhoz illő összeállítások közül lehet válogatni. Érdemes időben körülnézni, az árusok gyönyörű virágokkal készülnek erre a különleges alkalomra.
2026.06.17. -
Hanglemez Börze
Június 21-én, vasárnap hanglemez börzét tartanak a Kőfém Művelődési házban 10 és 14 óra között azok számára, akik kincsekre esetleg ajándékra vadásznak.
2026.06.17. -
Újra benépesül a Rác utca!
Az év legkiemelkedőbb rendezvényére, a Tűzzel-Vassal Fesztiválra készül a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Június 20-án, szombaton immár 22. alkalommal ad otthont a Rác utca a méltán népszerű, egész napos programkavalkádnak, melyre mintegy 80 késes és kovácsmester érkezik az országból.
2026.06.16.
Megnyitott a Kori Liget - szombaton ingyenes a pálya mindenkinek
A Kori Liget szombaton nyitotta meg kapuit és ezen a napon ingyenes mindenkinek a pálya használata.
Az advent egy nagyon szép időszaka az évnek és nagy öröm, hogyebben az időszakban idén is megnyithatjuk a Kori Ligetet a Zichy ligetben - mondta Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere. Az elmúlt hetekben, aki a Zichy liget fele járt láthatta, hogy teljesen megújult az előző évekhez képest a koripálya: nagyobb lett a pálya és a szolgáltatások is fejlődtek. A város polgármestere köszönetet mondott azoknak a dolgozóknak, partnereknek, akiknek az elmúlt hetekben végzett munkája révén az ország egyik leghangulatosabb korcsolyapályáját sikerült megnyitni Fehérváron. Külön köszönetet mondott a környéken lakók türelméért, akik elviselik azt, hogy a pálya miatt nagyobb a forgalom a környéken. Kiemelte, hogy a Zichy liget járdája jövőre teljes egészében megújul.
Egészen máshova került a korcsolyapálya az idei évben és a jég felülete is kétszeresére nőtt - mondta Bozai István városgondnok. A Zenepavilonban pedig le lehet ülni, ahonnan szépen rálátni a pályára. Mint kiemelte a korábbi jégpálya rendszere nem volt már üzembiztos és ezért is döntöttenk a fejlesztés mellett. Bízom abban, hogy nagyon sokan fogják használni a pályát, ami addig lesz nyitva, amíg téli időjárás lesz.
A ligetben idén is van korcsolya kölcsönzés (24-től 47-es méretig) a szolgáltatások között, de működik az értékmegőrző és büfé is várja a jég szerelmeseit.
A Kori Liget tanítási napokon 8.00 és 20.00 óra között, hétvégén és a téli szünetben pedig 10:00 és 20:00 között várja majd a sportolni, mozogni vágyókat.
Délelőttönként az iskolás és óvodás csoportok kedvezményes, 200Ft/fő belépési díjért használhatják a pályát. Bejelentkezni telefonon lehetséges: 06-70-528-6260
A jégpálya nagysága miatt 14:00 és 15:00 óra között pályakarbantartás lesz minden nap!