Kulturális hírek
-
Múzeumok éjszakája és reneszánsz hétvége Székesfehérváron
A Szent István Király Múzeum szervezésében számos programon vehetnek részt a fehérváriak a június 21-22-i hétvégén. Június 21-én, "a múzeumok éjszakáján" 21 órától tárlatvezetés lesz az Évezredek kincsei kiállításon, 20 órától pedig reneszánsz ételkóstoló és jelmezes táncbemutató is lesz. Vasárnap a Fehérvári Babaház udvarán folytatódnak a programok játszóházi foglalkozásokkal, bábszínházzal és koncertekkel. Mindkét nap rendezvényeire ingyenes a belépés. Részletes programok a cikkben!
2008.06.11. 15:29:41 -
Jazz Garden pénteken este az Öreghegyi Közösségi Ház udvarán
Az Öreghegyi Közösségi Ház mégis megrendezi a múlt héten lemondott Jazzgarden programot. Sajnos egy együttesnek nem felelt meg az időpont, de a tervezett programot június 13-án 19.00 órai kezdettel megtartják. A kerti mulatságra minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2008.06.09. 09:10:58 -
A Szépirodalmi Figyelő bemutatkozása Székesfehérváron
A Magyar Írószövetség az Ünnepi Könyvhét alkalmábó bemutatkozó rendezvényét tartja a Szépirodalmi Figyelő folyóiratnak Székeshérváron június 10-én (kedden) 17 órakor a székesfehérvári Szent István Művelődési Házban. A lapot a Szépirodalmi Figyelő szerkesztői: Pápay György főszerkesztő, Buda Attila és Zsávolya Zoltán mutatják be. A rendezvényre mindenkit szeretettel várnak!
2008.06.09. 07:57:12 -
Blogger Online Könyvhét július 21-től - már lehet pályázni
Július 21-től 27-ig a verselo.freeblog.hu szerkesztője és támogatói megrendezik az első Blogger Online Könyvhetet (BOK). Az online könyvhét lényege az olvasás (különösön a blogok) népszerűsítése. Aki szeretne részt venni a kezdeményezésben, pályáznia kell. Az online könyvhét végével a munkákat digitalizálják, digitális könyvvé szerkesztik és eljuttatják kiadóknak, digitális könyvtáraknak. További információ kérhető az onlinekonyvhet@gmail.com e-mail címen.
2008.06.08. 08:45:03 -
Értelmi fogyatékosok kulturális fesztiválja az MMK-ban
A hagyományoknak megfelelően az idei évben is kulturális fesztivált rendeznek értelmi fogyatékosok számára a Fejér Megyei Művelődési Központban. A programot Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg, aki kiemelte, rendkívül fontos, hogy segítséget adjunk azoknak, akik egyedül nem boldogulnak a világban. A polgármester köszönetet mondott a nemes célt felkaroló intézménynek és a szervezőknek.
2008.06.06. 11:01:26