-
TOTUS TUUS tárlatvezetések
A nyári időszakban négy alkalommal várják tárlatvezetéssel a TOTUS TUUS – Teljesen a tiéd című kiállításra érkezőket. A Szent István Király Múzeum Rendház épületében június 24-től, szerdánként 16 órakor indulnak a vezetések.
2026.06.23. -
Balett bérlet 2026 őszén is
Különleges történetekkel és koreográfiákkal várja a táncszínház szerelmeseit a Székesfehérvári Balett Színház 2026 második felében is. A négy előadásra érvényes őszi bérlet már elérhető a Vörösmarty Színház jegyirodájában. A szeptemberben induló előadássorozatra Székesfehérvár polgármestere az elsők között váltott bérletet kedden.
2026.06.23. -
Megvásárolhatóak a bérletek
A kis herceg története is megelevenedik a Székesfehérvári Balett Színház előadásában a következő évadban. A 2026/27-es évad bérletei már megvásárolhatók.
2026.06.23. -
Kovács Jenő fotópályázat
Idén is fotópályázattal emlékezett Kovács Jenőre, a székesfehérvári és a magyar fotóművészet legendájára, a Stúdió75 fotóstúdió és a székesfehérvári Fotó Kör.
2026.06.23.
A jó könyv jó nevelő - megnyitott a 80. Ünnepi Könyvhét Székesfehérváron
A Szent István Művelődési Ház adott otthont 80. Ünnepi Könyvhét és 8. Gyermekkönyvnapok ünnepélyes megnyitójának. Egyre kevesebbet olvasunk és a rohanó Világ fontosat rabol el az életünkből. A könyvnapokat Ugrics Tamás püspöki irodavezető és Dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő nyitotta meg. A nemzeti kultúránk és az értékteremtés kiutat adhat a társadalom morális válságából is – hangzott el a rendezvényen.
Az Ünnepi Könyvhét programjait ITT találja!
ünnepségéről
Az Ünnepi Könyvhét programjait ITT találja!
ünnepségéről
2009.06.03. 21:30 |
A Szent István Művelődési Ház adott otthont 80. Ünnepi Könyvhét és 8. Gyermekkönyvnapok ünnepélyes megnyitójának. Egyre kevesebbet olvasunk és a rohanó Világ fontosat rabol el az életünkből. A könyvnapokat Ugrics Tamás püspöki irodavezető és Dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő nyitotta meg. A nemzeti kultúránk és az értékteremtés kiutat adhat a társadalom morális válságából is – hangzott el a rendezvényen.
Az Ünnepi Könyvhét programjait ITT találja!

Ugrics Tamás püspöki irodavezető arról beszélt a megnyitón, hogy egyre kevesebben vásárolnak könyvet és egyre kevesebben olvasnak. „Fontosat rabol el a rohanó Világ” – mondta. A jó könyv jó nevelő hatásáról is szólt, kiemelte, hogy a jó könyv jobbá teszi Világunkat. Felhívta a figyelmet arra, hogy legyen időnk és igényünk olvasni!
KÉPGALÉRIA az Ünnepi Könyvhét megnyitó ünnepségéről
Dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő nyitotta meg az Ünnepi Könyvhetet. A politikus párhuzamot vont a kialakult gazdasági válság és a társadalom morális válsága között. Mint mondta, amikor nincs pénz akkor az első dolog, amire nem jut az a kultúra, pedig a nemzeti kultúránk és az értékteremtés kiutat adhat. Ki kell használnunk az ebben rejlő lehetőségeinket, hogy jobb Világ legyen a válság után, mint előtte.

Az idén először a program „kiköltözött az utcára”. Méltó helyre került – mondta Bobory Zoltán a Szent István Művelődési Ház igazgatója. A Városház téren június 3-5-ig nemcsak rengeteg új kiadvány, dedikálások, könyvbemutatók, beszélgetések illetve színes színpadi műsorok, színdarabok, koncertek is várják az érdeklődőket.
Az Ünnepi Könyvhét programjait ITT találja!

Ugrics Tamás püspöki irodavezető arról beszélt a megnyitón, hogy egyre kevesebben vásárolnak könyvet és egyre kevesebben olvasnak. „Fontosat rabol el a rohanó Világ” – mondta. A jó könyv jó nevelő hatásáról is szólt, kiemelte, hogy a jó könyv jobbá teszi Világunkat. Felhívta a figyelmet arra, hogy legyen időnk és igényünk olvasni!
KÉPGALÉRIA az Ünnepi Könyvhét megnyitó ünnepségéről
Dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő nyitotta meg az Ünnepi Könyvhetet. A politikus párhuzamot vont a kialakult gazdasági válság és a társadalom morális válsága között. Mint mondta, amikor nincs pénz akkor az első dolog, amire nem jut az a kultúra, pedig a nemzeti kultúránk és az értékteremtés kiutat adhat. Ki kell használnunk az ebben rejlő lehetőségeinket, hogy jobb Világ legyen a válság után, mint előtte.

Az idén először a program „kiköltözött az utcára”. Méltó helyre került – mondta Bobory Zoltán a Szent István Művelődési Ház igazgatója. A Városház téren június 3-5-ig nemcsak rengeteg új kiadvány, dedikálások, könyvbemutatók, beszélgetések illetve színes színpadi műsorok, színdarabok, koncertek is várják az érdeklődőket.