Kulturális hírek
-
Katalógus készült a püspöki könyvtár ősnyomtatványairól
Katalógus készült az ország negyedik legnagyobb ősnyomtatvány-gyűjteményét őrző székesfehérvári püspöki könyvtár 1601 előtti ősnyomtatványairól. Az Országos Széchényi Könyvtárral közös kiadásban megjelent kötetet csütörtökön mutatták be. A 15-16. századi könyvek részletes leírását, s mintegy 1200 tételt tartalmazó katalógust 10 éves kutatómunka alapján állította össze Velenczei Katalin könyvtáros az Országos Széchényi Könyvtár kulturális emlékek feltárása és nyilvántartási programja keretében.
2009.04.23. 21:24:29 -
Magyar és német diákok rajzaiból nyílt tárlat a Városházán
A Városházán fogadták ma a Lánczos Kornél Gimnázium német partneriskolájának diákjait, akik egyben egy kiállításmegnyitón is részt vehettek. A magyar diákok és a Realschule Gieboldehausen tanulóinak munkáiból rendezett tárlatot - amely a realizmus és a szürrealizmus határvonalait keresi - egy héten át tekinthetik meg az érdeklődők.
2009.04.21. 15:55:00 -
Lukács maratonnal készül a Föld napjára a Szabadművelődés Háza
Lukács-maraton a Föld napja alkalmából címmel rendezik meg a Szabadművelődés Házában a Mindent Tudás Főiskolájának következő előadását. Zöld-ségek avagy környezetünk védelme és támadása illetve az Az Ember jövője a Földön és a Földön kívül címmel Dr Lukács Béla fizikus tart előadást szombaton délután háromkor.
2009.04.20. 07:48:26 -
Köszönjük Tanár úr - koncerttel ünnepelte 20 éves fennállását a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar
Vasárnap este tartotta húsz éves születésnapi koncertjét a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar a Vörösmarty Színházban. A koncerten a zenekar alapítóját, az idén nyugdíjba vonuló Bíró Zoltán karnagy munkáját a közönség és a tanítványok vastapsa mellett Ezüst Lipót érdemrenddel köszönte meg a város. A fúvoszenekarban az elmúlt húsz évben több mint 200 zeneiskolás növendék játszott. Kovács Tamás veszi majd át a karmesteri posztot azonban valószínű, hogy Bíró tanár úr sokáig visszajár majd Székesfehérvárra. KÉPGALÉRIA
2009.04.20. 00:27:22 -
Ki kapja idén a Pro Theatro díjat - szavazzon Ön is
Ebben az évben már tizedik alkalommal adják át a „Pro Theatro Civitatis Albae Regalis” díjat. Az elismeréssel a Vörösmarty Színház társulatának tagjai, vendégművészek, valamint írók, rendezők munkásságát ismerik el. A Kulturális Bizottság elnöke Brájer Éva és a Vörösmarty Színház igazgatója Vasvári Csaba sajtótájékoztatón jelentették be, hogy a díjra a közönség javaslatait a Vörösmarty Színház és Pelikán terem előterében kihelyezett szavazatgyűjtő-ládákba, illetve a színház honlapján adhatja le. Interneten ITT szavazhat!
2009.04.20. 00:01:29