-
Dés László a MET Arénában
2026. június 17-én, szerdán 20 órától Dés László ad koncertet a székesfehérvári MET Arénában. Az est nemcsak azért ígérkezik kiemelkedő zenei eseménynek, mert a Kossuth-díjas előadóművész, dzsesszzenész és zeneszerző életművének legismertebb darabjai csendülnek fel, hanem azért is, mert a művész több hónapos alkotói szabadságát követően először lép fel.
2026.06.14. -
Díjátadó az évadzárón
Társulati üléssel zárta idei évadát a Vörösmarty Színház. A hagyományokhoz hűen ennek keretében adták át „Az évad színésze”, „Az évad színésznője”, „Az évad nem művész állományú dolgozója” elismeréseket, valamint a Vörösmarty Gyűrűt-díjat is. Az idei évben Sarádi Zsolt, Ladányi Júlia és Németh Mariann „Mary” vehette át a társulat által adományozott díjakat.
2026.06.13. -
Szimfonikus évadzáró
Elbúcsúzott a 2025-26-os évadtól az Alba Regia Szimfonikus Zenekar. Az évadzáró találkozónak a fehérvárcsurgói Károlyi kastély adott otthont.
2026.06.12. -
Totus Tuus - Teljesen a Tiéd
Totus Tuus - Teljesen a Tiéd címmel beszélgetéssorozat kezdődött a Szent István Király Múzeumban. Az első alkalommal a II. Szent János Pál pápa életéről szóló kiállítás apropójából találkozhattak az est vendégei.
2026.06.12.
Életre keltett művészet: számos országból érkeztek diákok Fehérvárra
A Kodolányi János Középiskola és Kollégium részt vesz az "Életre keltett művészet" című projektben. Ennek keretében több ország diákjait látják vendégül egy művészeti fesztiválra. A partneriskolák tanulóit Vargha Tamás tanácsnok köszöntötte a Hiemer-házban, aki azt kívánta a külföldi diákoknak, hogy töltsék kellemesen a fesztivál napjait és ismerkedjenek meg a város nevezetességeivel is.
2010.04.20. 09:50 |
A Kodolányi János Középiskola és Kollégium részt vesz az "Életre keltett művészet" című projektben. Ennek keretében több ország diákjait látják vendégül egy művészeti fesztiválra. A partneriskolák tanulóit Vargha Tamás tanácsnok köszöntötte a Hiemer-házban, aki azt kívánta a külföldi diákoknak, hogy töltsék kellemesen a fesztivál napjait és ismerkedjenek meg a város nevezetességeivel is.
KÉPGALÉRIA

Az „Életre keltett művészet” („Art brought to life”) egy partnerség Spanyolország, Finnország, Magyarország, Törökország és az Egyesült Királyság között. A partnerségben a tanulók bemutatkoznak, bemutatják iskoláikat az eTwinningen és más eszközökön (pl. e-mail, MSN) keresztül. Kiválasztanak egy nemzeti művészeti alkotást, amit ösztönző alkotásként elküldenek egy véletlenszerűen kiválasztott partneriskolába (Egyesült Királyság - Magyarország; Törökország - Egyesült Királyság; Finnország - Németország; Spanyolország - Törökország; Németország - Spanyolország; Magyarország - Finnország) és erre reagálva, ebből a műből kiindulva készítenek egy új művészeti alkotást (egy táncot, egy színdarabot, zenét, stb.) helyi művészek segítségével. A fesztiválon nemzetközi csoportokba kerülnek a tanulók, ahol egy bizonyos művészeti ágban kell létre hozni egy újabb kreatív művet.

A fesztiválra a spanyolországi Mallorcáról, a finn Ilomantsiból, a törökországi Trabzonból, valamint Frakfurtból és Londonból is vártak diákokat. Az európai országokban időszakosan elrendelt légtérzárlat miatt azonban csak a német és a török diákok érkeztek meg városunkba. Bár az eTwinning és a Ning internetes oldalakon már ismerkedhettek egymással diákok és tanárok, személyesen a 2010. április 19. és 23. között, Székesfehérváron megrendezett projekttalálkozó keretében találkozhatnak először egymással a projektben résztvevő diákok.
Az érkező vendégeket Vargha Tamás társadalmi kapcsolatokért felelős tanácsnok fogadta a város nevében a Hiemer–házban. A tanácsnok Székesfehérvárral kapcsolatos ajándéktárgyakat adott át a vendégeknek, és azt kívánta a külföldi diákoknak, hogy ismerkedjenek meg a város nevezetességeivel is. A fesztivál programjait a fehérvári városnézés mellett magyar táncház és balatoni kirándulás is színesíti, hogy az érkező vendégek ne csak művészeti, hanem egyéb földrajzi és kulturális értékeinket is megismerjék.