Kulturális hírek


/ 2011.01.17. 09:52:23 |

Ingyenes táncoktatás és zumba bemutató óra a Széna Egyesülettel

 A Széna Egyesület nyitott tornatermi programsorozata keretében minden hónap első csütörtökén ingyenes táncoktatást szervez gyerekeknek és szüleiknek egyaránt. A program keretében a latin táncok alapjait sajátíthatják a résztvevők. A következő alkalom február 3-án, 18 órától lesz a Széna Téri Általános Iskola tornatermében.
/ 2011.01.17. 09:42:53 |

Az Ökumenikus Imahét székesfehérvári programjairól

 Január 16-tól 23-ig, minden este 18 órai kezdettel közös istentiszteletet tartanak a helyi egyházak lelkipásztorai a Krisztus-hívők egységéért az ökumenikus imahéten a város templomaiban. A több mint 100 éves hagyománnyal rendelkező Ökumenikus Imahét rendezvénysorozatot Székesfehérváron a Székesegyházban, az evangélikus, a református templomokban valamint a baptista imaházban tartják.
/ 2011.01.17. 09:36:27 |

Neveléstörténeti konferenciát rendeztek a Kodolányin

Az MTA Pedagógiai Bizottság, Neveléstörténeti Albizottsága éves konferenciájának adott otthont pénteken és szombaton a Kodolányi János Főiskola. Az első napon az új tagok mutatkoztak be, az előadások között szerepelt a gyermekvédelem kérdésköre is. Szombaton a meghívott doktoranduszok előadásit hallhatták az érdeklődők.
/ 2011.01.17. 01:45:46 |

A magyar kultúra az égbolton - felszíni alakzatok a kisbolygókon

 Jövő héten, január 20-án, csütörtökön, este hat órakor Sárneczky Krisztián fehérvári csillagász tart előadást a Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgálóban. Magyar vonatkozású égitesteket és az égitesteken található felszíni alakzatokat mutat be. Az előadó több tucat kisbolygót fedezett már fel, köztük az Alba Regiát is, melyet a fehérvári Fűrész Gáborral együtt találtak meg.
/ 2011.01.14. 11:05:20 |

Mozdulj a Kacor kupáért! - nagycsoportos ovisokat várnak

Fergeteges sportnapot rendez az István Király Általános Iskola február 5-én. A szombati eseménysorozat az egész családnak kikapcsolódást jelent majd, a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket egyaránt várják a megmérettetésekre. Mindenki megmutathatja ügyességét, lesz például zsákban futás, célba dobás, távolugrás. A gyerekek, miután kimozogták magukat, közös élményrajzot készíthetnek a sportnapról.
/ 2011.01.14. 10:51:03 |

Városi műveltségi versenyt rendeznek a Magyar Kultúra Napja alkalmából

Az elmúlt évek sikeres "háziversenyei” után idén már városi műveltségi vetélkedőt szervez a Magyar Kultúra Napja alkalmából a Vízivárosi Általános Iskola. Minden fehérvári általános iskolának szétküldték a felhívást, hogy indítsanak csapatot a versenyen, amelyre január 19-én szerdán 14.00 órától kerül sor az intézmény tornatermében.
/ 2011.01.13. 08:07:14 |

Megnyitott Székesfehérváron az Artventura kiállítás

 Január 13-án, csütörtökön 18 órakor nyitják meg az Artventura című országjáró kiállítást, amely két részből áll. Egyrészt a fenntartható fejlődés jelentőségére és a környezet védelmére irányítja a figyelmet, ami gyakorlatilag mindenkit érint. A tárlat másik eleme egy fotókiállítás, amely városról városra változik. Székesfehérváron a helyi fotográfia nemrég elhunyt kiemelkedő alakjának, Õri Tóth Istvánnak munkái kerülnek a falakra.
/ 2011.01.11. 14:29:29 |

A Birodalom visszavár! - múzeumi és színházi szakkör iskolásoknak

 A 2010-11-es tanévben az István Király Általános Iskola ötödikes diákjai havonta egyszer részt vesznek a székesfehérvári Szent István Király Múzeum gyermekfoglalkozásain. 18–20 érdeklődő hetedik és nyolcadik osztályos tanuló pedig színházi szakkörre jár az iskolában. A foglakozásvezetők bemutatják a használati eszközöket éppúgy, mint a légiósok felszerelési tárgyait. Lehetőségük van a gyerekeknek arra is, hogy beöltözzenek valamelyik római lakos viseletébe - legyen az rabszolga, senator, vagy legionarius.
/ 2011.01.11. 14:19:21 |

Panoráma képekből nyílik kiállítás a Művészetek Házában

A Fejér Megyei Művelődési Központ és a Székesfehérvári Fotóklub szervezésében Gerebics Lajos fotográfus munkáiből nyílik tárlat a Művészetek Házában. A Panoráma Fotók - panoramio-s képek
című kiállításának megnyitóját január 12-én 18 órakor tartják. A tárlat 2011. február 5-ig, az intézmény nyitvatartási ideje alatt tekinthető meg a Nagy Ottó Sándor Galériában.
/ 2011.01.10. 12:36:53 |

Vízkereszt az István Király Általános Iskolában

 A karácsonyi ünnepkör zárónapján, január 6-án az István Király Általános Iskola 3. osztályosai elevenítették fel a Vízkereszt - vagy ahogy sokan nevezik, a Háromkirályok - napjához kapcsolódó népszokásokat. A diákok először iskolájukban énekelték el köszöntőjüket, majd ellátogattak a Palotavárosi, a Ligetsori és az Ybl óvodába is jókívánságaikkal.