Kulturális hírek
-
Közösen ünnepelt Székesfehérvár és Fejér megye a Vörösmarty Színházban
Kölcsey Ferenc 1823-ban január 22-én tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát, ezt a napot 1989 óta a Magyar Kultúra Napjaként ünnepeljük. A város ünnepi gálaműsorát a Vörösmarty Színházban tartották vasárnap este, ahol köszöntőt mondott dr. Cser-Palkovics András polgármester és Vargha Tamás a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. Az ünnepségen adták át az Arany Katedra Emlékplakettet Silye Sándornénak a Rákóczi Úti Óvóda óvónőjének.
2012.01.22. 20:22:16 -
Ádámok és Évák ünnepe a Magyar Kultúra Napján
Elsöprő sikerrel vitték színpadra a város iskolásai Madách Imre Az ember tragédiáját a Magyar Kultúra Napján a Vörösmarty Színházban. Az Ádámok és Évák ünnepe című kezdeményezést a 7-8. osztályos általános iskolások és a középiskolások számára hirdette meg még novemberben a Vörösmarty Színház. A program célja volt, hogy a diákok jobban megismerjék a magyar irodalom egyik klasszikusát és közelebb kerüljenek a színház világához is. Minden csapatnak egy-egy színász mentora volt és sorsolással döntötték el, hogy melyik iskola melyik színt adja elő
2012.01.22. 15:32:00 -
Irodalmi est és kiállításmegnyitó az Öreghegyi Közösségi Házban a Magyar Kultúra Napja alkalmából
Szombaton este az Öreghegyi Közösségi Házban irodalmi esttel és kiállítás-megnyitóval vette kezdetét az kétnapos rendezvény-sorozat, amivel Székesfehérvár ünnepli idén a Magyar Kultúra Napját. Eperjes Károly Kossuth díjas színművész irodalmi estjén XX. századi Istenes versekből hallhatott színvonalas összeállítást a közönség, majd ezt követően Filep Sándor kiállítását nyitotta meg Melocco Miklós óriási érdeklődés közepette. Február 17-én "kiállítászáró" rendezvénnyel ér majd véget a tárlat.
2012.01.21. 20:55:15 -
Tollphihe Meseíró Pályázat - ötvenhat mese közül választották ki a nyertes alkotásokat
A Magyar Kultúra napján, január 20-án hirdették ki a Tollpihe Meseíró Pályázat nyerteseit a Hiemer-házban. A beérkezett alkotások közül szakmai zsűri segítségével válaszották ki a legjobb meséket. A pályázatot két korsztálynak írták ki, a 3-5. évfolyamos diákok közül Szűcs Boglárka 5. osztályos tanuló, A bába kalácsa című meséjével , míg a 6-8. osztályos tanulók közül Kovács Judit Dominika, Az ötszögletű recés erdő című alkotásaikkal nyertek el első helyezést.
2012.01.20. 17:00:36 -
A Béke Világnapján meghirdetett rajzpályázatra várják az alkotásokat
Továbbra is várják az alkotásokat arra a rajzpályázatra, melyet „Az én békém” címmel hirdetett meg a Civil Szervezetek Regionális Szövetsége, együttműködve az Alba Plazával és a Fejér Megyei Hírlappal. Nagyobb gyerekek és felnőttek pályázhatnak, a legjobbak ingyenes látogatáson és tárlatvezetésen vehetnek részt a Pákozdi Katonai Emlékparkban. A nyerteseket elektronikus levélben, telefonon és a napilap online-oldalán értesítik a díjátadó helyszínéről és időpontjáról. A pályázati felhívást ITT töltheti le!
2012.01.19. 17:51:02