-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Székesfehérvár és Vidéke - társadalmi, közművelődési és szépirodalmi közlöny indult
Megjelent a Székesfehérvár és Vidéke társadalmi, közművelődési és szépirodalmi közlöny 2012. december 13-án, csütörtökön a megyeszékhelyen. Az első példányszám bemutatásán részt vett dr. Cser- Palkovics András, Székesfehérvár Megyei jogú Város polgármestere, Csitáry- Hock Tamás főszerkesztő, és Domokos Tamás, a kiadó Alba Civil Média Szociális Szövetkezet felügyelő bizottságának elnöke.
2012.12.13. 13:15 |
Megjelent a Székesfehérvár és Vidéke társadalmi, közművelődési és szépirodalmi közlöny 2012. december 13-án, csütörtökön a megyeszékhelyen. Az első példányszám bemutatásán részt vett dr. Cser- Palkovics András, Székesfehérvár Megyei jogú Város polgármestere, Csitáry- Hock Tamás főszerkesztő, és Domokos Tamás, a kiadó Alba Civil Média Szociális Szövetkezet felügyelő bizottságának elnöke.

Egy családi lap újjáéledésének lehettek tanúi azok, akik először vették kezükbe a Székesfehérvár és Vidéke társadalmi, közművelődési és szépirodalmi közlönyt csütörtökön délután a megyeszékhelyen. Az újság a 130 éves múltú, azonos címmel megjelent napilap utódjaként a 2013- as Szent István Emlékév eseményeihez kapcsolódva jelent meg. A lapot Csitáry Kálmán alapította az 1800- as évek végén, a hozzá kapcsolódó nyomdát pedig már Csitáry Emil hozta létre. A mosatni lap főszerkesztőjének, Csitáry- Hock Tamásnak nagy álma vált valóra. : „Régóta motoszkált a fejemben a lap újjáélesztése, aminek különleges hangsúlyt ad a 2013-as Emlékév. Szeretném, ha ez a lap végigkísérné ezt a jeles évet Székesfehérváron. A Székesfehérvár és vidéke a székesfehérvári embereknek szól, a székesfehérvári eseményekről, a hagyományokat eleveníti fel mind külsejében, mind belsejében. Nyugodt hangvételű lap a célunk, hosszabb lélegzetű írások, interjúk jelennek majd meg benne. ”
A lap bemutatásán jelen volt dr. Cser- Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, aki örömét fejezte ki, hogy ” a város történelme és kultúrája iránt elkötelezett székesfehérvári emberek elindították ezt a lapot, amely a fehérváriaknak szól Fehérvárról.”
A lapot az Alba Civil Média Szociális Szövetkezet adja ki. Domokos Tamás, a felügyelő bizottság elnöke elmondta: „ Sok társadalmi és civil szervezet van jelen a városban, a lakosok mégis keveset tudnak a munkájukról, ennek széleskörű megismertetését segítheti például ez a lap. Így vállalta fel a Szövetkezet az újság kiadását. A Székesfehérvár és vidéke társadalmi ügyeket, problémákat is be tud majd mutatni, és meg tudja szólítani a gondolkodni vágyó fehérváriakat, visszahozza a kávéházi beszélgetések hangulatát.”