Közéleti hírek
-
Akik nélkül egyetlen kórházban sem folyhatna gyógyítás
A kórházak működtetésében dolgozó gazdasági, illetve műszaki szakemberek kétnapos országos konferenciájának, az immár XXXI. Magyarországi Egészségügyi Napoknak ad otthont Székesfehérvár. A találkozót szerdán dr. Bakos Gábor, a Szent György Kórház főigazgatója, Imre Tímea, a kórház gazdasági igazgatója és Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere nyitotta meg.
2025.10.15. 12:15:56 -
Október 27-én Székesfehérvárra érkezik a Mandiner Klubestje
Ismét Székesfehérvárr érkezik a Mandiner Klubestje. A Sóstói Stadionban október 27-én, este hat órakor kezdődik a program.
2025.10.14. 11:33:58 -
Összefogással újulhattak meg a Hétvezér és a Vasvári udvara, játszóeszközei
A város nagy cégeinek önkéntes dolgozói gyülekeztek hétfőn a Hétvezér Általános Iskolában, ahol a KÉPES Program összefogásban – a Vasvárihoz hasonlóan – nyáron megújult az iskolaudvar. Az önkéntesek, köztük Mészáros Attila alpolgármester és Deák Lajosné önkormányzati képviselő, most az intézmény kerítésének újrafestésével járultak hozzá az iskola további szépüléséhez.
2025.10.13. 19:55:40 -
3D mammográf, buszjáratfejlesztés, meddőségi szakambulancia - segít a Versenyképes járások program
Székesfehérvár – Szabadbattyánnal és Táccal közösen – nyújtott be pályázatot a Versenyképes járások programban a kórház 3D mammográfiai szűrőberendezésére, a közösségi közlekedés fejlesztésére és a meddőségi központ kialakítására. A Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium pozitív döntése alapján mintegy 230 millió forintból valósulhat meg a három fejlesztés, javítva ezzel több település lakosságának helyzetét.
2025.10.12. 18:01:00 -
XIX. alkalommal adták át a Vármegyei Prima-díjakat
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat. Az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak.
2025.10.11. 08:03:21