Hírek
-
Lendvai Antal emlékkiállítás nyílik március 19-én
A Székesfehérvári Művészek Társasága szervezésében Lendvai Antal (1949-1995) emlékkiállítás látható március 19. és április 9. között a Pelikán Galériában. A tárlatot Lóska Lajos művészettörténész nyitja meg 19-én 18.00 órakor.
2004.03.12. 17:25:22 -
Idénynyitó szurkolói ankétot tartott a Videoton Baráti Kör
Az első tavaszi mérkőzés előtt tartott hagyományos szurkolói ankétot a Videoton Baráti Kör csütörtökön este a Városházán. A szurkolók beszámolót hallhattak a csapat felkészüléséről, illetve a stadion jelenlegi helyzetéről.
2004.03.12. 13:54:37 -
Idén is lesz Pub Cup
Második alkalommal rendezik meg idén az Arany Ászok Országos Kispályás Labdarúgó Kupát, a Pub Cup-ot, azaz a sörözők bajnokságát. A székesfehérvári selejtezőt június 26-án a Bregyó-közben tartják.
2004.03.12. 13:44:33 -
Váratlanul elhunyt Dezső István újságíró
Pénteken délelőtt váratlanul elhunyt Dezső István újságíró, a Fehérvár Televízió munkatársa. A Magyar Újságírók Szövetségének tagja, a Kodolányi János Főiskola tanára, évek óta a fehérvári közélet meghatározó személyisége volt. Tudásával, higgadtságával elismert média-személyiség volt Székesfehérváron. Dezső István 43 éves volt.
2004.03.12. 12:09:14 -
Öttusa - Mindhárom öttusázónk továbbjutott Mexikóban
Mindhárom öttusázónőnk magabiztosan került a szombati döntőbe a Mexikóban zajló olimpiai kvalifikációs versenyen. Az A-csoportban Vörös Zsuzsa a második helyen végzett, míg Simóka Bea a harmadik, Füri Csilla pedig az ötödik helyen fejezte be a négy számból álló selejtezőt saját csoportjában. A szombati fináléban az első két helyezett szerez olimpiai indulási jogot.
2004.03.12. 10:30:15
Nem volt nála "személyi" -a bilincs nyolc napon belül gyógyuló sérülést okozott
Rosszul lett és könnyebben megsérült egy rendőrök által előállított férfi, ezúttal Fejér megyében. Az enyingi járőrök csütörtökön délután, bejelentés alapján igazoltattak a kisvárosban egy helybélit. A férfinál azonban semmilyen okmány nem volt, sőt nem mondta be adatait, ráadásul ki akarta vonni magát az intézkedés alól, ezért előállították a rendőrőrsre. Az előállító helyiségben a férfi rosszul lett, a helyszínre hívott orvos azonban nem tapasztalt rendellenességet, így csak a férfi könnyebb sérüléseit látta el, melyeket a bilincs okozott. Adatainak megállapítását követően a férfit szabadon bocsátották.
Öt hatóság kereste a férfit
Öt különböző hatóság is kereste azt a férfit, aki hamis papírokkal próbálta magát igazolni a rendőrök előtt. A Városi Kapitányság járőrei csütörtökön délután igazoltattak egy férfit a Piac téren, aki azonban testvére nevére szóló okiratokkal próbálta igazolni magát. A járőrök gyanúját az okmányok tartója keltette fel, az ugyanis eredetileg rendőrigazolvány számára készült. Emiatt a férfit előállították a kapitányságra, ahol hamarosan megállapították a valódi kilétét is.
Észak-déli európai korridor – uniós támogatással
Az Európai Parlament elfogadta csütörtökön, hogy az észak-déli európai közlekedési folyosó Magyarországon át jusson el egészen az Adriáig. A jelenleg megfigyelői státusban Brüsszelben tartózkodó Gurmai Zita képviselő az MTI-nek elmondta: az Európai Parlament az unió elkövetkező, 2020-ig tartó közlekedésfejlesztési koncepcióját fogadta el. A testület 30 projekttel foglalkozott, amelyek beruházási összege együttesen mintegy 700 milliárd euró.
Európában megkegyelmeztek az MP3-as másolóknak
Az Európai Unió nem bünteti meg azokat, akik magáncélra másolnak zenéket az internetről. Az Európai Parlament a héten fogadott el egy új szabályozást a szellemi tulajdon védelméről, amihez egyébként az új tagállamoknak is alkalmazkodniuk kell.
Büntetőkkel győzött az DAC -folytatás pénteken Dunaújvárosban
Büntetőkkel 3-2-re győzött a Dunaújvárosi AC jégkorongcsapata ma este a döntő harmadik mérkőzésén Székesfehérváron. A négy győzelemig tartó párharc állása 2-1 az Alba Volán-FeVita javára. A döntő holnap 18 órakor Dunaújvárosban folytatódik.
Internetes vetélkedő az EU-ról
Komp-ország kikötőben címmel előadássorozatot és internetes vetélkedőt rendez március végétől A Szabadművelődés Háza és a Kodolányi János Főiskola.
Mától forgalomkorlátozások a Belvárosban
A március 15-i Nemzeti ünnephez kapcsolódó megemlékezések alatt forgalomkorlátozások lesznek a fehérvári Belvárosban. Március 11-én este 22 órától március 12. (péntek) 12 óráig lezárásra kerül a Jókai utcai parkoló a Ciszterci Gimnáziumtól a Jókai u. 12. sz. épületig, az Ady E. utcai parkolók az Oskola utca és Fő utca között mindkét oldalon, a Petőfi utcai parkolók a Kossuth utca és Megyeház utca között mindkét oldalon.
Óriási Alba-fölény az MK-ban
105-63-ra győzött az Albacomp férfi kosárlabdacsapata a Magyar kupa negyeddöntő 1. mérkőzésén Székesfehérváron a ZTE ellen. Az Albacompnál Góbi és Bencze 22, Fodor és Boros 15 pontig jutott. A visszavágó jövő hét szerdán lesz Zalaegerszegen.
Külső befektetők a Lidl terjeszkedése mögött
Egy hajszálon múlt...
Minimális, egy gólos vereséget szenvedett a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata hazai pályán az FTC-től a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A fővárosiak 28-27-re győztek. A kupa mérkőzésen Georgeta és Tápai szenzációsan játszott előbbi 10, utóbbi 7 gólig jutott. A fehérvári lányok küzdeni tudásból, akarásból és helyenként játékból is a maximálisat nyújtották, így megérdemelték volna a továbbjutást. Ez most nem sikerült...