Hírek


/ 2005.07.08. 04:39:46 |

Augusztusban Fehérváron játszik a nőikézilabda-válogatott

Augusztus 11-én és augusztus 13-án Székesfehérváron láthatjuk a magyar nőikézilabda-válogatottat a Pannon GSM kupán. A magyar együttes három, világbajnoki résztvevő nemzeti csapat ellen lép pályára. Németh András tanítványai augusztus 11-én, csütörtökön Brazília ellen lépnek pályára, pénteken - Balatonfüreden - a németek elleni vb-selejtezőn remeklő Lengyelország, a zárónapon pedig a cseheket verő Románia lesz az ellenfél.

/ 2005.07.07. 15:07:38 |

Dabrowszki Norbert a Fehérvár Polo SE vezetőedzője

 A Fehérvár Polo SE vízilabda csapata a következő idényben az OBII-ben veszi fel a medencei küzdelmet. A fehérvári ifi-csapatból tíz játékos "örgedett ki"  idén, rajtuk kívül pedig a korábban Fehérváron vízilabdázó játékosokat csábítják vissza a Csitári Uszodába. A fiatalok sikeres edzője, Gulyás Zoltán a Szövetség szakmai munkájában vállal szerepet a továbbiakban, így az OBII-es csapat vezetőedzői posztját Dabrowszki Norbert tölti be, aki az elmúlt idényben még a BVSC aktív játékosa volt. Képek és információk Dabrowszki Norbertről itt!
/ 2005.07.07. 14:55:09 |

Győzelem Bodajkon - a felkészülés jegyében

 Az NBII-es Bodajk FC-Siófok régi otthonában, Bodajkon vendégszerepelt az FC Fehérvár alakulóban lévő labdarúgó csapata. Az együttesek 3x30 percet töltöttek a pályán, így a szakvezetők kedvükre variálhatták alakulataikat. A két gárda edzőmeccsét az exújpesti Simek Péter és Farkas Balázs is megtekintették... Bodajk FC-Siófok - FC Fehérvár 0-2

/ 2005.07.07. 14:22:55 |

Predrag Kruscic az Albacomp edzője

 Nem csupán a játékoskerete alakul az Albacomp kosárlabda csapatának, de mától már vezetőedzője is van a fehérvári együttesnek. A klub vezetői 1+1 éves szerződést kötöttek a horvát Predrag Kruscic-al. Az 51 éves szakember játékosként a Jugoplastika Split csapatában szerepelt, edzőként pedig háromszor hódította el a BEK-et. Kruscic többek között a Jugoplastika Split, a svájci Bellinzona és Geneva Basket, az Omis, a Jadrankolor Rijeka, a Croatia Line, és a szlovén Pivovarna Lasko együtteseit dirigálta. Az Európában is elismert tréner augusztus elején áll munkába az Albacompnál.
/ 2005.07.07. 13:53:28 |

Vörös Zsuzsanna és az Alba Volán női csapata az OB aranyérmese

 Budapesten befejeződött az öttusázók felnőtt országos bajnoksága. Az Alba Volán SC versenyzői sikeresen szerepeltek a honi megmérettetésen. A férfiak versenyében a sérüléséből felépülő Horváth Viktor szerzett aranyérmet, a nők mezőnyében pedig teljes a fehérvári diadal. Vörös Zsuzsanna 2005-ben az egyéni verseny győztese, Szatmári Adrienn pedig bronzérmese lett, míg a Vörös Zsuzsa, Szatmári Adrienn, Alekszejev Tamara alkotta csapat is az első helyen zárt. Olimpiai bajnokunk hatodik felnőtt bajnoki címét szerezte, valamint az Alba Volán női együttese megvédte tavalyi elsőségét. 
/ 2005.07.07. 12:46:47 |

Óriási fesztivál egy kicsi bakonyi falucska kőfejtőjében - Kis Öcsi Fesztivál

 A Bakony alján található bájos kicsiny falu Öcs, ahol 240 ember éli hétköznapjait és hajtja le fejét több száz éves alapokra épült házaikban. De amilyen kicsi falú, annál nagyobb fesztiválnak a helyszíne idén ötödik alkalommal. A falu kőfejtőjében a magyar zenei élet eszenciáját mutatják be és olyan zenekarok fognak zenélni ebben a bakonyi falucskában, mint bármelyik nagy fesztiválon, csak szebb környezetben.
/ 2005.07.07. 12:27:04 |

Tóparty Fesztivál Pátkán - Bikini, Balázs Fecó, Groovehouse

 Idén harmadik alkalommal rendezik meg a Pátkai víztározó partján a Tóparty fesztivált július 9-10. között. A két nap alatt számos neves együttes fordul meg a vízparton, a többi között a Bikini, Balázs Fecó, a Groovehouse és a székesfehérvári Coco-Loco. A zene mellett lesz még operett előadás és kabaré is. A családokat pedig tánccal, kézműves-foglalkozásokkal és látványos bemutatókkal várják a szervezők, ott, „ahol még a halak is táncra perdülnek”.
/ 2005.07.07. 10:06:49 |

Újra el akarta adni a szalmonellás csirkét a Lidl - azt hitték Szentendrén sikerül

 Nem semmisítették meg az egy hónapja Székesfehérváron talált fertőzött húst, hanem újra el akarták adni Szentendrén. A Lidl eddig nem igazolta, hogy megsemmisítette az egy hónapja Székesfehérváron talált szalmonellás csirkehúst. Amíg ezt nem teszi meg hitelt érdemlően, addig a hatóság úgy tekinti, hogy a fertőzött csirkét az égető helyett a boltokba vitték.

/ 2005.07.07. 09:11:43 |

Új rendőrők álltak munkába - Székesfehérvárra két tiszt és öt tiszthelyettes érkezett

 Szerdán délelőtt került sor a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon a pályakezdő rendőrtiszti főiskolások és rendőr-szakközépiskolások fogadására. Fejér megyében összesen 36 új rendőr kezdte meg július elsejével a rendőri szolgálatát. Ebből 7 tiszt és 29 tiszthelyettes. A Székesfehérvári Rendőrkapitányságra két tiszt és öt tiszthelyettes került. Az ünnepség elején Papp Károly r. dandártábornok, Fejér megye rendőrfőkapitánya a fiatal rendőröknek kinevezésük alkalmából emléklapot adott át, míg a kiváló tanulmányi eredménnyel végzett kollegáknak tárgyjutalmat is átnyújtott.
/ 2005.07.07. 08:45:18 |

Új tulajdonosnál a Mohai Ágnes - ismét népszerűvé tenni Európában a Mohait

 Megvette a Karsai Holdingtól a Mohai Ágnes ásványvízcéget a Friesland Hungária Rt. korábbi vezérigazgatója kezében lévő Universal Foods Kft. A Mohai Ágnes a magyar ásványvízpiac legöregebb cége, mely a múlt évet 113 millió forintos árbevétel mellett szerény veszteséggel zárta, a következő években azonban már nyereséggel számol. A Mohai Ágnes az 1940-es évek előtt még Európa-szerte elismert ásványvíz volt, mely számos nemzetközi kitüntetést kapott, de az elmúlt évtizedekben kissé elfeledetté vált. A Universal Foods szándéka ezért az, hogy ismét népszerűvé tegye a hazai piacon.