-
Nemzeti Gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 69. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. Kedden 18 órakor misével, majd utána 19 órakor mécsesgyújtással emlékeznek Fehérváron az Országalmánál, az 56-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.
2025.11.04. -
A gyrosokat ellenőrzik
Az élelmiszer-higiéniai és élelmiszer-biztonsági előírások betartása, a nyomonkövethetőség biztosítása és a megfelelő konyhatechnológia alkalmazása érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos ellenőrzést rendelt el a gyrost árusító éttermekben és büfékben - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025.11.03. -
Óraátállítás vasárnap hajnalban
2025-ben a téli időszámítás október 26-ára virradó éjjel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy vasárnap hajnali 3 órakor egy órával vissza kell állítani az órákat 2 órára, így ezen az éjszakán egy órával többet alhatunk.
2025.10.24. -
Éjszakai forgalomkorlátozás lesz szombaton és vasárnap az M7-esen
Éjszakai forgalomkorlátozás mellett folytatódik hétvégén az új velencei gyalogos híd építése. 2025. október 18-án, szombaton 22 órától lezárják az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalát a 44-es és a 46-os km-ek között, várhatóan vasárnap 12 óráig.
2025.10.17.
Meghirdették a rákellenes programot - csökkenteni az évi 30 ezer daganatos halálozást
A kormány elfogadta a nemzeti rákellenes programot, amelyet pénteken az Országos Onkológiai Intézetben hirdetett meg a kormányfő. A szakma konszenzusával megalkotott program célja, hogy csökkentsék az évi 30 ezer daganatos halálozást, előtérbe kerüljön a betegségek megelőzése, és hogy minden rákbeteget az e célra akkreditált intézményben lássanak el.
A miniszterelnök kifejtette azt is, hozzáfognak a biztonságot adó és az esélyegyenlőséget garantáló, transzparens egészségügyi intézményrendszer kialakításához. Az elmúlt 16 évben indokolatlanul sok adósság halmozódott föl az egészségügyben, ebből a kiutat a biztosításalapú, mindenkire kiterjedő rendszer teremti meg. A biztosító –függetlenül a gyógyintézmények tulajdonosától– ott vásárol majd szolgáltatást, ahol azt a legjobb minőségben és a legkedvezőbb áron adják. Ám ehhez az is szükséges, hogy a szolgáltatások árában megtérüljön az épületek, az eszközök és az egészségügyi dolgozók tudásának értéke.
Növelni kell az egészségbiztosítási alapból az alapellátásra szánt pénzforrásokat, így a mainál fejlettebb gyermek- és felnőtt-háziorvosi rendszerre épülhet a korszerű járóbeteg-szakellátás és a sürgőségi betegellátás. A fekvőbeteg-szakellátásban pedig létre kell hozni a speciális gyógykezelésekre alkalmas megyei és regionális központokat – jelentette ki a kormányfő.
