Hírek
-
Fehérvári tűzoltó az old timer tűzoltóautók versenyén
Budapesten, a kőbányai tűzőrség udvarán rendezték meg május 10-én a régi tűzoltóautók ügyességi versenyét. A rendezvény résztvevői az ország több városából érkeztek. A versenyen összesen öt csapat mérte össze a tudását. A hatfős női csapat tagja volt Hujber Zsuzsanna tű. százados, a székesfehérvári tűzoltóság tűzmegelőzési kiemelt főelőadója. A csapat egy 1913-as létrával és az 1923-as Rába fecskendővel vett részt a versenyen.
2008.05.21. 14:28:55 -
"HATÁRIDÕ UTÁN..." - a majdani nyugellátások érdekében
A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény a munkáltatók, a társas és egyéni vállalkozók, intézmények és egyéb kötelezettek részére nyugdíjbiztosítási (közismert nevén: NYENYI) adatszolgáltatás teljesítését írja elő. Fejér, Komárom-Esztergom, valamint Veszprém megyében az adatszolgáltatást a Közép-dunántúli Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság felé kell teljesíteni. Részletek a cikkben!
2008.05.21. 09:11:10 -
Ki a kedvenc sportolód? - rajzpályázat általános iskolásoknak
A Fehérvári Sport kiadvány rajzpályázatot ír ki általános iskolás gyermekek részére, melynek témája a sport. A feladat az hogy minden diák, arról a sportról készítsen alkotást melyet a legjobban szeret. Nevezze meg kedvenc csapatát és kedvenc játékosát a fehérvári sportéletből.
2008.05.20. 23:38:35 -
Zöld utat kapott az FC Fehérvár utánpótlás-programja
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének Sportbizottsága kihelyezett, rendhagyó ülésen tanácskozott a Sóstói Stadionban, ahol többek között a Fehérvár FC Kft. ügyvezetője Berzi Sándor, valamint a tulajdonos Garancsi István is megjelent. A grémium a fórum nagy részében hallgatott, mégpedig az FC Fehérvár sportigazgatójának, dr. Mezey Györgynek tájékoztatóját. A labdarúgó szakember az FC Fehérvár utánpótlás-nevelő programjának szervező szakaszát mutatta be a bizottság tagjainak.
2008.05.20. 23:35:04 -
Ligakupa-győztes az FC Fehérvár!
Egygólos előnnyel utazott az FC Fehérvár Debrecenbe, a labdarúgó Ligakupa nagydöntőjének visszavágójára. A fehérváriak legjobb összeállításukban léptek pályára a DVSC-Teva vendégeként, míg a hazaiak tartották magukat a Ligakupában megszokott trendhez, azon játékosok jutottak szóhoz, akik a bajnokság során kevesebbszer szerepelnek. Az FC Fehérvár 2-0-s győzelmével elhódította az első ízben kiírt Ligakupát, bezsebelhette a nyolcmillió Forintot, de az UEFA-Intertoto Kupában nem kell indulnia, mert időközben változott a kiírás, a Ligakupa győztese itthon marad…
2008.05.20. 23:31:16
"Élhető közösségi tereink" - tanácskozás a Bőrgyárban
Súlyos baleset történt a Budai út - Gáz utca kereszteződésben
Megemlékezések a Hősök Napján Székesfehérváron
A Hősök Napja alkalmából május 25-én, vasárnap reggel 8 órakor a Fekvő katona emlékműnél, déli 12 órakor a Repülős emlékműnél a Vásárhelyi úton szervez megemlékezést Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, az Összhaderőnemi Parancsnokság, valamint a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete. A tiszteletüket kifejezni szándékozókat szeretettel várják a szervezők!
Hármas karambol a Budai úton
A Vasvári Pál Gimnázium és a város közösen emlékezett meg a török kiűzéséről
Egy szál kötélen lógott Ócsai mester a Városház tér fölött
Ünnepi állománygyűlés a Magyar Honvédség 160 éves évfordulóján
Baráti látogatás érkezett Schwabisch-Gmünd-ből Székesfehérvárra
Június végéig még büntetés nélkül átirathatjuk a TEÁOR számot a vállalkozóiban
Gyökeresen megváltozott a tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszere (TEÁOR), ezért a vállalkozásoknak át kell sorolniuk tevékenységüket az új lista alapján. A változást június végéig kell bejelenteni a cégbírósághoz. Aki ezt mulasztja, az akár 500 ezer forintos bírsággal is számolhat. Szerencsés esetben a régi TEÁOR-számok automatikusan átforgathatók voltak, ezeket már többnyire átvezették a cégbíróságok. Ennek megtörténtéről meggyőződhetünk a www.e-cegjegyzek.hu honlapon.