Hírek


/ 2008.05.20. 23:04:47 |

"Élhető közösségi tereink" - tanácskozás a Bőrgyárban

 Székesfehérvár Polgármesteri Hivatalának Közművelődési Irodája, az Öreghegyi és Felsővárosi Közösségi Ház, valamint a Fejér Megyei Népművelők Egyesülete közösen rendezi meg május 27-én az 'Élhető közösségi tereink' című konferenciát a székesfehérvári Bőrgyárban. Az előadássorozatra építészek, mérnökök, önkormányzati tisztségviselők, településfejlesztők, közművelődési, kulturális szakemberek, civil szervezetek jelentkezését várják.
/ 2008.05.20. 21:53:07 |

Megemlékezések a Hősök Napján Székesfehérváron

 A Hősök Napja alkalmából május 25-én, vasárnap reggel 8 órakor a Fekvő katona emlékműnél, déli 12 órakor a Repülős emlékműnél a Vásárhelyi úton szervez megemlékezést Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, az Összhaderőnemi Parancsnokság, valamint a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete. A tiszteletüket kifejezni szándékozókat szeretettel várják a szervezők!

/ 2008.05.20. 19:36:18 |

Hármas karambol a Budai úton

Összeütközött két személygépkocsival egy szlovák rendszámú autó május 16-án, pénteken éjszaka Székesfehérváron. A Budai út és a Gáz utca kereszteződésében a Skoda 120-as egy Opel Kadettel és egy Daewoo Kalosszal ütközött. A Skodában utazó nőt a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül, majd a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
/ 2008.05.20. 15:53:19 |

Ünnepi állománygyűlés a Magyar Honvédség 160 éves évfordulóján

 Ünnepi állománygyűlést tartottak kedden délelőtt a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságán. Az eseményen a Magyar Honvédelem Napja mellett a Magyar Honvédség megalakulásának 160. évfordulójáról is megemlékeztek. Az ország 1992 óta ünnepli a Magyar Honvédelem Napját. Az esemény Buda visszafoglalásának állít emléket, mely 1849. május 21-én volt. Idén az eseménynek különös aktualitást ad, hogy 160 éves a Magyar Honvédség.
/ 2008.05.20. 15:52:20 |

Baráti látogatás érkezett Schwabisch-Gmünd-ből Székesfehérvárra

 Schwabisch-Gmündből érkezett testvérvárosi delegáció vendégeskedik Székesfehérváron a múlt hét vége óta. A mintegy 40 főből álló csoportot kedden Viniczai Tibor alpolgármester fogadta a Hiemer-házban. A Schwabisch-Gmünd Baráti Társaság évente szervez, hol a német testvérvárosban, hol pedig Székesfehérváron találkozót. Így érkezett múlt hét végén a csoport a városba. Viniczai Tibor alpolgármester mellett prof. dr. Gerhard Kuhnert is elismerően szólt a két város kapcsolatáról.
/ 2008.05.20. 08:02:30 |

Június végéig még büntetés nélkül átirathatjuk a TEÁOR számot a vállalkozóiban

 Gyökeresen megváltozott a tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszere (TEÁOR), ezért a vállalkozásoknak át kell sorolniuk tevékenységüket az új lista alapján. A változást június végéig kell bejelenteni a cégbírósághoz. Aki ezt mulasztja, az akár 500 ezer forintos bírsággal is számolhat. Szerencsés esetben a régi TEÁOR-számok automatikusan átforgathatók voltak, ezeket már többnyire átvezették a cégbíróságok. Ennek megtörténtéről meggyőződhetünk a www.e-cegjegyzek.hu honlapon.

/ 2008.05.20. 04:45:22 |

"Vissza a jövőbe" Régiós Családi Nap május 25-én a Bregyó Sportcentrumban

 Az idén május 25-én Gyermeknapon a Bregyóban szervezik a „Vissza a jövőbe” Régiós Családi Napot, ahol nem csak a gyerekekre, hanem szülőkre és nagyszülőkre is gondoltak a szervezők. A programokat 50 együttműködő civil partner összefogásával szervezi Székesfehérvár Önkormányzata és az É-L-E-T Egyesület. Az esemény honlapján a regioscsaladinap.hu-n már most megtalálható a részletes program. A rendezvényt olyan emberi értékek mentén szervezik, mint a feltétel nélküli szeretet, egymás kritika nélküli elfogadása, az egészség, környezetünk megóvása.