Hírek


/ 2008.10.27. 07:02:25 |

Az Anna és a Bence nevek voltak a legnépszerűbbek

 Tavaly legtöbbször a Bence és az Anna nevet adták az újszülötteknek. A Bence mögött a Máté, a Levente és a Dávid, a kislányoknál az Anna után a Boglárka, a Réka, a Hanna név volt a legnépszerűbb. Magyarországon azonban még mindig a Máriák vannak a legtöbben: több mint 400 ezren. A legnépszerűbb nevek listáját elolvashatja a cikkben!
/ 2008.10.26. 20:41:08 |

Fontos győzelmet szerzett az Alba Volán SC

 A helytállás, és egy szoros mérkőzés reményében fogadta az Alba Volán SC a tabella második helyén álló Klagenfurt együttesét az EBEL 16. fordulójában. A fehérvári csapatból két meghatározó védő is hiányzott sérülés miatt, mégis sokáig feledhetetlen pillanatokat szereztek a kék-fehérek a jégkorongbarátoknak. Alba Volán SC – Klagenfurt AC 4–3 (3-0, 1-2, 0-1)
/ 2008.10.26. 14:04:53 |

Nem elég zöldek a hazai közbeszerzések

Miközben az elmúlt években a környezetvédelem a vállalkozói szférában egyértelműen az üzleti döntések szerves részévé vált, a közszférában ez az átalakulás egyelőre lassan halad. A hazai közbeszerzéseknél ráadásul több akadály is nehezíti a zöld tényezők érvényesülését - áll a Deloitte elemzésében.
/ 2008.10.26. 13:52:32 |

Falfirka kommandó alakul Fehérváron

Tartósan munkanélküli, halmozottan hátrányos helyzetű embereket képeznek ki Székesfehérváron az épületek, terek megtisztítására. A falfirkakommandó nemcsak a városban dolgozik majd, hanem annak harminc kilométeres körzetében is, főként a Velencei-tó környékén.
/ 2008.10.26. 10:59:24 |

A globális pénzügyi válság és magyarországi következményei - előadás a Szabadművelődés Házában

 Lassan a csapból is a pénzügyi világválságról szóló hírek folynak. A megoldások kereséséről valóban sokat hallhatunk, de ebből „földi halandók” keveset értenek meg. Hinek Mátyás közgazdász, a Kodolányi János Főiskola főiskolai adjunktusa arra vállalkozott, hogy közérthetően mutassa be az események hátterét, részleteit, különös tekintettel a magyarországi változásokra. Az élet furcsa fintora, hogy az előadás a Takarékosság Világnapja, október 30-a előestéjére esik.

/ 2008.10.26. 10:40:16 |

Rendőri kitüntetések és előléptetések a nemzteti ünnep alkalmából

 Az Igazságügyi és Rendészeti Miniszter a Magyar Köztársaság Nemzeti Ünnepe október 23-a, alkalmából szakterületén végzett kiemelkedő munkája elismeréséül a Budapesten megtartott központi ünnepségen ezredessé léptette elő dr. Csizek Tibor rendőr alezredest, Székesfehérvár rendőrkapitányát. Főtanácsosi címet adományozott Kovács Zsolt alezredesnek, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály vezetőjének és zászlóssá léptette elő Győri Csaba főtörzsőrmestert, a Székesfehérvári Autópálya Alosztály járőrét.

/ 2008.10.25. 23:28:16 |

Továbbra sem működik tökéletesen a Fehérép-Alcoa FKC

 A női kézilabda NB1 kilencedik fordulójában az idén gyengélkedő Budapest Bank-FTC otthonában győzelmi reményekkel lépett pályára a Fehérép-Alcoa FKC, de a fehérváriak sajnos megint pont nélkül maradtak. A mérkőzésén két olyan csapat találkozott, mely az előzetes esélylatolgatásokhoz képest lényegesen gyengébben teljesített az első nyolc fordulóban. A népligeti találkozón 17-17-es félidei állás után végül a hazaiak tudtak szépíteni az eddigi mérlegükön.
/ 2008.10.25. 23:18:47 |

Élvezetes játékkal nyert az FC Fehérvár

 Hatpontos mérkőzésen fogadta az FC Fehérvár a Győri ETO FC csapatát a Soproni Liga 12. fordulójában, hiszen a két együttes azonos pontszámmal állt a tabella közepén a játékhét előtt. A lüktető iramú, és a végre színvonalában is fogyasztható összecsapást a helyenként ötletesebben játszó fehérváriak nyerték. FC Fehérvár – Győri ETO FC 3-2 (2-1)
/ 2008.10.25. 11:17:36 |

Óraátállítás - egy órával többet aludhatunk vasárnap

 Vasárnap hajnalban kezdődik a téli időszámítás: hajnali háromkor két órára kell visszaállítani az órákat. Amerikában viszont egy hetet csúszik az átállás, így a picok a köztes időszakban egy órával korábban nyitnak majd itteni idő szerint. Magyarországon 1980 óta térünk át évről-évre a nyári időszámításra, hogy energiát spóroljunk, de ugyanígy tesznek Európa-szerte, így az Unió többi tagállamában is.
/ 2008.10.25. 10:58:50 |

Épül az első geotermikus fűtésű lakópark Székesfehérváron


 Jövő év végén átadják Székesfehérváron, a Palotavárosi- tavak mellett azt a 120 lakásos társasházat, mely Magyarországon még kuriózumnak számító geotermikus fűtéssel és klímával épül. Azon túl, hogy a föld hőjének hasznosításával a lakások fenntartási költségei nagymértékben csökkennek, a lépcsőzetes kialakítású lakópark elhelyezkedési szempontból is figyelemre méltó, hiszen a város zöldövezetében -kellemes természeti környezetben- mégis csupán pár percre a belvárostól épül. www.gajaliget.hu