Hírek


/ 2009.06.11. 10:18:59 |

Kevésbé vagyunk rosszkedvűek - nőtt a vásárlási kedvünk

 A megkérdezettek 11 százaléka vélekedik pozitívan arról, hogy a mostani időszak, a mai árakat és személyes anyagi helyzetüket figyelembe véve alkalmas a számukra szükséges és kívánatos termékek megvásárlására, viszont 40 százalék rossznak, 47 százalék pedig nem túl jónak tartja a jelen helyzetet ebből a szempontból. A személyes anyagi helyzet alakulásáról a válaszadók 7 százaléka válaszolt pozitívan, 46 százalék rossznak, 44 százalék pedig nem túl jónak tartja saját helyzetét.
/ 2009.06.11. 09:06:44 |

Egyre több turista érkezik a Közép-dunántúli régióba

Emelkedett a vendégek és a vendégéjszakák száma is a Közép-dunántúli térségben az idei év első négy hónapjában. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a múlt évhez képest Közép-Dunántúlon 1,6 százalékponttal nőtt az összes vendégszám, azon belül a belföldi vendégek száma csaknem 9 százalékponttal emelkedett, ami a kilenc régió között a harmadik helyet jelenti.
/ 2009.06.11. 08:44:59 |

Présház is leégett a Maroshegyen

 Égő aljnövényzethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán délután Székesfehérvárra, a Brassói utcába. Az esethez egy gépjárműfecskendő kezdte meg a vonulást, ám az újabb jelzések alapján egy présház is égett, így még egy gépjárműfecskendő sietett a helyszínre.
/ 2009.06.11. 08:34:19 |

Hozd a formád Magyarország - egészséges életmódra nevelő program a Kossuth iskolában

 A Kossuth Lajos Általános Iskola is csatlakozott az Egészséges Városok Magyarországi Szövetségének „Hozd a Formád Magyarország” programjához. A kezdeményezés célja a gyermekkori elhízás elleni küzdelem és a diákság egészséges életmódra való nevelése. A programról sajtótájékoztatót tartott az iskolában az intézmény vezetője Virágné Sziládi Judit és az ÖReghegy önkormányzati képviselője Östör Annamária.
/ 2009.06.11. 07:38:19 |

David Nelson adta át a városi angol szépkiejtési verseny vándorkupát

 A Széna Téri Általános Iskola a napokban látja vendégül az intézmény longtoni testvériskolájának két pedagógusát. David Nelson Székesfehérvár tiszteletbeli polgára és Michael Dickinson az angol iskola nyugdíjas igazgatója érkezett a városba. Kedden került sor került a városi angol szépkiejtési verseny vándorkupa átadására is, melyet az idei győztesének David Nelson adott át.
/ 2009.06.10. 20:35:33 |

Séta az Alcsúti Arborétumban a szentjánosbogarak fényénél

 Ha Szent Iván-éj környékén alkonyatkor látogatnak el az Alcsúti Arborétumba, különleges élményben lehet részünk. Ekkor rajzanak ugyanis a szentjánosbogarak ezernyi fénylő zöld lámpásként. Várhatóan június 20-tól, amíg a rajzás tart, minden este 20.00–21.45 óra között szakvezetéssel egybekötött szentjánosbogár-néző sétára invitálják a természetbarátokat a szervezők, akik tudják: ha valaki ilyet lát, soha nem felejti el.
/ 2009.06.10. 17:55:40 |

Harmonia Albensis - július 2-án kezdődnek a templomi koncertek

 Idén nyáron ismét megrendezik Székesfehérváron a templomi koncertsorozatot. A Harmonia Albensis keretén belül öt koncertet szerveznek: július 2-án a Szent István Bazilikában az Alba Regia Szimfónikusok, július 9-én a Barátok templomában a Primavera kórus, július 16-án a Püspöki Palota kertjében a Bach Együttes és a Debreceni Kodály Kórus, július 23-án a Szemináriumi templomban a Tomkins Énekegyüttes és július 30-án a Ciszterci templomban Drahos Béla fuvolaművész és a Nemzeti Filharmónikusok adnak koncertet.
/ 2009.06.10. 17:43:14 |

Szalagkorlát fúrta át a kamiont az M7-esen

 Súlyos kimenetelű közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán délután az M7-es autópályára. A Váli-völgyben egy kamion a szalagkorlátnak ütközött és az oldalára borult. A korlát felnyársalta a vezetőfülkét. A balesetben a nyerges vontatót vezető férfi súlyos sérüléseket szenvedett, őt mentőhelikopter szállította kórházba.
/ 2009.06.10. 15:25:07 |

Lakossági fórum pénteken a tervezett belvárosi piac ügyében

 Június 12-én pénteken 17.00 órai kezdettel a Városháza Nagytanács termében a tervezett belvárosi piac ügyében lakossági fórumra kerül sor. Kovács Péter, a belváros önkormányzati képviselője minden érdeklődő székesfehérvári polgárt tisztelettel vár!