Hírek


/ 2009.07.18. 09:09:06 |

Mikrobusz, teherautó és személygépkocsi ütközött a 63-ason

 Az elsődleges adatok szerint hárman sérültek meg abban a karambolban, amelynek egy utánfutós mikrobusz, egy tehergépkocsi és egy személyautó volt a részese pénteken késő délután a 63-as főúton, Székesfehérvár közelében. A baleset következtében a mikrobusz utánfutója keresztbe fordult az úton, s a rajta szállított széna körbálák egy része az útra és az árokba esett. A műszaki mentés és a rendőrségi helyszínelés idejére, valamivel több mint két órán át teljes útzár volt a főút ezen szakaszán.
/ 2009.07.18. 04:47:50 |

Állati jó dolgok a HEROSZ napközis táborában

 A héten volt a HEROSZ állatmenhely napközis táborának első turnusa. A résztvevő általános iskolás az állatvédelem alapjaival, az állatotthon munkájával is megismerkedhettek. Pénteken a Vadmadárkórház vezetője dr. Berkényi Tamás mutatta be munkáját, majd a gyerekek több gyógyult madarat engedtek vissza a természetbe.
/ 2009.07.18. 04:38:03 |

Naponta majd ezren kerestek felfrissülést a Városi Strandon a hőségben

 Sokan kerestek felfrissülést a hőségben a Városi Strandon. Délutánonként nem ritka, hogy a 900-at is elérte a vendégek száma. Az intézmény minden nap este hét óráig várja a látogatókat. A biztonságra a nagymedencénél egyszerre két úszómester figyel. Szerencsére idén még nem kellett menteni - mondta Gombkötő Zoltán úszómester.
 
/ 2009.07.17. 14:28:53 |

Veszélyes fák a Zichy-ligetben - amint lehet azonnal pótoljuk a veszteséget

A Zichy liget akusztikai fafelmérése során 31db japánakác kapott balesetveszélyes minősítést, ezeket kivágandónak ítélték. A Városgondnokság a veszélyes fák kivágását megrendelte a fehérvári tűzoltóktól, egyben felhívja az autósok figyelmét, hogy a Zichy liget fái alatt a szombat estére várható erős széllel érkező viharban ne parkoljanak.
/ 2009.07.17. 08:49:25 |

Oszlopnak ütközött egy Lada Szabadbattyánban

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön délután. Szabadbattyánban a Széchenyi utcában egy Lada a jobb oldalával egy beton villanyoszlopnak csapódott. Az ütközéskor az oszlop ketté törött. Az autóból a mentők egy súlyos és egy könnyebb sérültet szállítottak kórházba.
/ 2009.07.17. 08:25:36 |

Jövő hét szombaton Kecskeméten játsza az első bajnoki meccset a Fehérvár FC

A magyar Labdarúgó-szövetség Versenybizottsága elkészítette a Soproni Liga első kilenc fordulójának „óra-perces” beosztását. A Fehérvár FC az első hivatalos meccsét jövő szerdán, 19 órakor, a Ligakupa nyitófordulójában játssza, Zalaegerszegen. Az első bajnoki időpontja pedig jövő szombaton lesz este nyolckor Kecskeméten. Az első hazai bajnoki is este 8-kor kezdődik majd, augusztus 1-én, szombaton, a Diósgyőr ellen.
/ 2009.07.17. 08:15:08 |

Székesfehérváron is kiállítják a vizilabda-relikviákat

A magyar vízilabda sikerekkel teli történetének bemutatása a célja az ötletgazda Vodafone cégnek azzal a kezdeményezéssel, amellyel a sportági relikviák gyűjtését hirdette meg csütörtökön. A pólós emléktárgyakat bemutató kiállítás október 1-én, Budapesten, a Westendben nyílik meg, s tart nyitva 15 napon át, majd Székesfehérváron is látható lesz.
 
/ 2009.07.17. 08:11:37 |

Magyarok az Európai Parlament szakbizottságaiban

 Az Európai Parlament döntött arról, melyik szakbizottságban dolgoznak az egyes képviselők főtagként a következő két és fél évben. A magyar EP-képviselők közül első alelnöknek jelölték Gurmai Zitát (alkotmányügy), Gál Kingát (állampolgári jogok), Járóka Líviát (nőjog-esélyegyenlőség).  Negyedik alelnöknek jelölték Göncz Kingát (állampolgári jogok), Deutsch Tamást (költségvetési ellenőrzés), Hankiss Ágnest (petíciók).
Részletes helykiosztás itt található! (.pdf)
/ 2009.07.17. 08:04:07 |

Januártól megszűnik a zöldkártya

Megszűnik a zöldkártya, az autók környezetvédelmi vizsgálatát egyszerre végzik majd a műszaki vizsgával. 2010. január elseje után akiknek műszakit kell csináltatniuk az autójukon, már nem kell majd külön zöldkártyáshoz is elmenniük, hanem egy lépésben, egyszerre tudnak mindent elkészíttetni az autójukhoz.
 
/ 2009.07.17. 08:02:50 |

3113 diák érettségizett Székesfehérváron - 59-en buktak meg a vizsgán

 A kétszintű érettségi történetének második legjobb teljesítményét ismételték meg az idei végzősök. A legjobb osztályzatok kémiából születtek, a történelemvizsga viszont nehezebbnek bizonyult. Székesfehérváron 3113-an érettségiztek, közülük 59 diáknak nem sikerült a vizsga. Összességükben az idei érettségizők 3,65 átlagosztályzata egy teljes tizeddel jobb a tavalyiakénál.
Az idei érettségi székesfehérvári statisztikáit itt találja!