Hírek
-
Vigyázz értékeidre részegen hazafelé a kocsmából
Egy hat fős csoport kötött bele Székesfehérváron egy kocsmából hazafelé poroszkáló férfiba. Némi szóváltás után békülést színlelve a társaság szórakozni hívta a fehérvári embert, de egy sötét helyen ököllel estek neki és az értékeit követelték. Mivel nem engedelmeskedett letépték róla az ékszereit és elvették pénzét, telefonját. Később a sértett felismert a helyszín közelében két rablót és rendőrt hívott.
2009.08.21. 09:17:19 -
Fölényesen nyert a Vidi a Ligakupa Kaposvár elleni fordulójában
A Videoton nyugodt, higgadt játékkal szerezte meg újabb győzelmét a Ligakupa 4. fordulójában, a Kaposvár ellen. A mérkőzésen ezúttal az első keret tagjai léptek pályára, Szabó Tamással és Olasz Dénessel kiegészülve, akik a kispadon várták a játéklehetőséget. A vezetést a mérkőzés elején, az 5. percben Sitku Illés révén szerezte meg a csapat. A Videoton végigrohamozta az első játékrészt, rengeteg helyzetet dolgozott ki.
2009.08.20. 21:32:09 -
Magyarországról, Édes hazánkról - Augusztus 20. Székesfehérváron
Augusztus 20-a az egyik legkiemeltebb nemzeti ünnepünk és különösen fontos ez a nap Szent István városában, Székesfehérváron. Délelőtt az ünnep szakrális elemei és az új kenyér megáldása szerepelt a programban, este pedig a XIII. Királyi Napok zárógálájára és tűzijátékra várnak mindenkit. A Városház téren felállított szabadtéri színpadon Spányi Antal megyéspüspök megáldotta jelképesen valamennyi székesfehérvári új kenyerét.KÉPGALÉRIA az Augusztus 20-i ünnepségről
2009.08.20. 14:06:11 -
Szent István Király Napja - a legrégibb magyar ünnep története
Augusztus 20. Szent István király napja, a keresztény magyar államalapítás, a magyar állam ezeréves folytonosságának emléknapja. Uralkodása idején I. István még augusztus 15-ét, Nagyboldogasszony napját avatta ünneppé, ekkorra hívta össze Fehérvárra a királyi tanácsot és tartott törvénynapot. Élete végén a beteg király azon a napon ajánlotta fel az országot Szűz Máriának, s 1038-ban ő maga is azon a napon halt meg.
2009.08.20. 12:51:39 -
A Ciszterci Szent István Gimnázium kapta idén az Államalapító Szent István Érdemrendet
Idén első ízben adományozták a kiemelkedő közösségi értékek elismeréseként egy intézménynek az Államalapító Szent István Érdemrendet és díjat, melyet hat éve alapítottak. Az elismerésben a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium részesült, mely a második középiskola volt Magyarországon. A ciszterek 1814-ben kezdték el az oktató-nevelő munkát. Az iskola légkörét ma a családiasság, a közösségi erő és a diák és tanár közötti közvetlenség jellemzi.
2009.08.19. 23:13:22