Hírek
-
Döntetlent játszott a Videoton a Liga Kupában
2-2-es döntetlent játszott a Videoton FC Pápán, a Ligakupa 5. fordulójában. Szakály Dénes gyors góljával hamar, már a 4. percben előnyhöz jutott a fehérvári csapat, de a folytatásban feljavultak a vendéglátók, és a 65., illetve 73. percben szerzett találattal a maguk javára fordították a találkozót. A Vidi azonban jól küzdött, és a 90. percben - egy szabadrúgás nyomán - a brazil Alison egyenlített.
2009.08.26. 12:20:37 -
Telefonoszlopot döntött ki egy Volkswagen Pázmándon
Megsérültek ketten abban a személygépkocsiban, amely egy táblát és egy oszlopot is kidöntött kedden délután Pázmándon. A Fő utcán haladó Volkswagen Polo kidöntött egy jelzőtáblát, és egy fa telefonoszlop betonkengyelének ütközött. Az autóban egy ember súlyosan, egy másik könnyebben sérült. A műszaki mentésben a székesfehérvári tűzoltók és a pázmándi önkéntesek vettek részt.
2009.08.26. 09:38:59 -
Októbertől elegendő bejelenteni a jegyzőnek, ha üzletet akarunk nyitni
Csak az életet, a testi épséget és az egészséget esetleg veszélyeztető termékeket árusító üzletek üzemeltetőinek kell engedélyt kérniük októbertől, a többieknek elegendő, ha bejelentik a nyitást a jegyzőnek - az erről szóló kormányrendelet tervezete a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium honlapján olvasható. A bejelentés megtétele után az üzlet azonnal megnyitható. A rendelet várhatóan október 1-jén lép hatályba.
2009.08.26. 07:41:06 -
Szeptemberben szervez lomtalanítási akciót a Városgondnokság
Székesfehérvár Városgondnoksága és a Depónia Kft. szeptemberre hirdeti meg a lomtalanítást. Az akcióról idén minden fehérvári postaládába a lomtalanítás előtt egy héttel dobnak majd tájékoztatót. A Városgondnokság célja, hogy elejéte vegye a közterületi széttúrt szemétkupacok kialakulásának. A fehérváriak a városrészekben kihelyezett konténerekbe vihetik majd a lomot meghatározott napokon. Letölthető ismertető a lomtalanításról!
2009.08.25. 19:30:45 -
Több, mint 800 gyorshajtó két nap alatt Fejér megyében
Összesen 938 szabályszegőt szűrtek ki a rendőrök Fejér megye útjain augusztus 21-22-én a TISPOL akcióban. Közülük 832 gyorshajtó volt, 789 esetben leállítás nélkül közigazgatási eljárást kezdeményeztek a járőrök a traffipaxok felvételei alapján. 34 vezetővel szemben pedig helyszíni bírságot szabtak ki, míg 9 sofőrrel szemben szabálysértési eljárás indult.
2009.08.25. 15:55:05