Közlemények
-
Akadálymentesített lett a város honlapja - jövő héten indul a webmail szolgáltatás is
Az Európai Unió törekvése, hogy a kormányzati és önkormányzati portálokat 2006 végéig akadálymentesíteni kell, ami annyit jelent, hogy a gyengénlátók könnyebben tudják olvasni, illetve a vakoknak egy felolvasó program felismeri az oldalt és elolvassa az írásokat. Szerettünk volna minél előbb eleget tenni az EU-s törekvésnek és a fogyatékkal élőknek is elérhetővé tenni a város honlapját -mondta Gede István az Önkormányzat internet referense. A jövő héten várhatóan elindul a honlap webmail-es szolgáltatása is.
2005.11.15. 06:41:29 -
November végéig elszállítják a szemetesek az átlátszó zsákba tett lombot
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Városgondnoksága és a Depónia Kft. zöldhulladék gyűjtést tart a város területén. A lehullott leveleket zsákokba téve szállítják el. Ha az időjárás nem változik, akkor a hónap végéig meghosszabbítják az akciót. A magánterületen keletkező lombot összekötözve, átlátszó, vagy feliratozott zsákba kell tenni. A szemetes edény mellé helyezett zsákot szemétszállítók elviszik. Akinek szüksége van átlátszó zsákra azt a Sörház tér 2-ben a Csalai szeméttelepen vagy a Piac tér 4-ben kaphat ingyen.
2005.11.10. 11:55:52 -
Az Önkormányzat ingyenes parkolási lehetőséget biztosít a kórháznál
Lakossági jelzések alapján az Önkormányzat megdöbbenve értesült arról, hogy fizetni kell a Hunyadi úti rendelőintézet melletti parkolóért. A parkoló magánterület, így sajnos a tulajdonost nem tudják számon kérni. A hír hallatán azonnal intézkedett a hivatal és kialakít a rendelőintézet közelében egy másik, mindenki számára ingyenesen használható parkolót, a rendelőintézet melletti gyógyszertár mögött található önkormányzati tulajdonú területen. A város polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy tájékoztassa családtagjait, ismerőseit a gyógyszertár mögötti terület ingyenes igénybevételi lehetőségéről.
2005.11.09. 13:08:24 -
Mentősöket keres az OMSZ - Fejér megyébe is várnak dolgozókat
Az elbocsátott adminisztratív dolgozók helyére sofőröket, ápolókat, orvosokat, mentőtiszteket vesz fel az Országos Mentőszolgálat. Főként az ország középső területén és a dunántúli megyékben várják a jelentkezőket. Győrfi Pál elmondása szerint az évek óta tartó létszámstop miatt az OMSZ csaknem ötven mentőkocsiját kellett leállítani személyzet hiányában, miközben a "nem sürgősségi" betegek sokszor várakozni kénytelenek elszállításukra. A jelentkezés feltételei az Országos Mentőszolgálat honlapján olvashatók.
2005.11.05. 08:11:19 -
Megkezdődtek az útfelújítások a Királysoron, a Seregélyesi, a Sarló és a Gőzmalom utcákban
Megkezdődtek Székesfehérváron azok a munkálatok, amelyekre a belterületi közutak burkolat-felújítására elnyert pályázati és önkormányzati forrásból kerülhet sor. Az elfogadott ütemterv szerint még idén elkészülnek a Királysor, a Seregélyesi út, a Gőzmalom utca és a Sarló utca érintett útszakaszai. A burkolatfelújítási munkák előreláthatólag 2005. november 20-ig zajlanak, addig a fenti utak forgalmi rendjében ideiglenes forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre.
2005.11.04. 14:33:18
Mindenszentek és Halottak napja - fontos tudnivalók a temetőkertek rendjéről
Méhnyak-szűrés: 120 ezer érintett Fejér megyében
Fejér megyében 2003 szeptemberében indult el a Népegészségügyi Program keretében a cervix (méhnyak) szűrővizsgálat. A vizsgálatokon országos szinten az érintettek mintegy 4,5%-a jelenik meg, ennél jelentősen többen vesznek részt Fejér megyében, ahol az arány 7,5%-os. Az országos átlagnál magasabb megjelenés a kiszállásos – helyszínre kitelepült szakemberek végzik a vizsgálatokat – szűréseknek köszönhető. A megyében 14 olyan akkreditált nőgyógyászati szakrendelés áll rendelkezésre, ahol a kenetlevétel megtörténhet.
Ingyenes vércukor-, vérzsír- és vérnyomás mérés lesz szerdán a kórházban
Fejér Megyei Szent György Kórházban az érbetegségek fokozott veszélyére felhívva a figyelmet, térítésmentes szűrővizsgálatot tartanak, aminek vezetője dr. Reiben István PhD főorvos vezet. Vércukor-, vérzsír-, valamint vérnyomás és testzsír-mérés lesz október 26-án, szerdán 15 és 18 óra között, továbbá október 29-én, szombaton 9 és 12 óra között a kórház Hunyadi úti portája melletti várócsarnokban.
Október emlékezete a Székesegyház 56-os emlékkeresztjénél
Kötelező pótoltás ebeknek - szerdán 2 és 3 között a Faháznál a Budai úton
Azok a kutyatulajdonosok, akik elmulasztották elvinni az önkorámnyzat által szervezett oltásokra a kutyájukat azoknak veszettség elleni pótoltást rendelt el a városi főállatorvos. Két időpontban vihetik a kötelező oltásra az ebeket: október 19-én szerdán a Faház borozó mellé a Budai útra délután kettő és három között, illetve október 22-én szombaton reggel nyolc és kilenc között a Homoksoron a Vásártérre.
Fűtéstámogatást igényelhetnek a nyugdíjasok
A kormány intézkedése nyomán országszerte rendszeres díjtámogatást igényelhetnek a távfűtéses lakásban élő, rászoruló nyugdíjasok és rokkantnyugdíjasok. A támogatás összege október 1-től március 31-ig havi 2000 Ft, április 1-től szeptember 30-ig havi 1000 Ft. Székesfehérváron a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálatán áll rendelkezésre a kérelmi nyomtatvány – mondta el Warvasovszky Tihamér polgármester.
Új kezdeményezés a városért és a fehérváriakért - piros-kék karkötő a támogatóknak
Csütörtökön a Városházán ülésezett a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület kibővített elnöksége. A szervezet egy új kezdeményezés elindításáról döntött, melyet a fehérváriak összefogásával, az itt élőkért indítanak el a közeljövőben. Akik támogatják a célt, egy piros-kék karkötő viselésével fejezhetik ki ezt. A város színeiben készülő karkötő gondolatát a civil szervezet elnöke, Warvasovszky Tihamér polgármester vetette fel az általa összehívott megbeszélésen és ezt a javaslatot a kibővített elnökség egyhangúlag támogatta.
Bűnmegelőzési szabadegyetem indul Székesfehérváron
Bűnmegelőzési Szabadegyetemet indít a Belügyminisztérium, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság és a Kodolányi János Főiskola október végén. A székesfehérvári előadásokat ingyen hallgathatja bárki. A szabadegyetem célja, hogy az érdeklődők újfajta megközelítésben ismerkedjenek meg a bűnmegelőzés különféle területeivel.
Vízmérőleolvasás lesz a Belvárosban és az azt körülvevő lakótelepeken
Székesfehérváron a belvárosi fogyasztóknál október 3-tól - október 6-ig, a „I” ütemnek megfelelően a lakáson belüli mellékvízmérők leolvasását végzi a Fejérvíz Rt. ami a következő városrészeket, illetve utcákat érinti: Október 4.(kedd): Belváros, Dr. Koch L. u., Géza u., Színház u., Várkörút; Október 5 (szerda): József A. u., Királykút ln., Rákóczi F. u.; Október 6. (csütörtök): Csanádi tér, Ligetsor, Mátyás király krt., Mikszáth K. u., Pilinszky tér, Radnóti tér, Salétrom u., Szabadságharcos u., Szedreskerti ln.
Pénteken délután 5 órától lezárják a Belváros egy részét - utcai futást rendeznek
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezik szeptember 30án, pénteken délután a „Mc Donald’s Fut Fehérvár 2005” belvárosi utcai futást. Az óvodástól a felnőtt kategóriáig minden életkorban indulnak futamok. A futáshoz kapcsolódóan 17 óra és 19.15 óra között lezárásra kerül az Országalma - Fő utca - Ady Endre utca - Jókai utca által határolt terület a Belvárosban.