Közlemények
-
Hőségriadót rendeltek el szerdától
Másodfokú hőségriadót rendelt el az Országos Tisztifőorvos szerdán 00.00 órától pénteken 24.00 óráig. Székesfehérváron vízosztással, ivókutak megnyitásával és klimatizált, illetve hűvös helyiségek biztosításával segítik a polgárokat. Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, dr. Cser-Palkovics András az alábbiak szerint tájékoztatja a lakosságot:
2013.07.23. 18:48:26 -
Mikor használható az uszoda a Junior Öttusa Világbajnokság alatt?
A Csitáry G Emil Uszoda tájékoztatja a vendégeket, hogy a Junior Öttusa Világbajnokság ideje alatt a délelőtti órákban a verseny miatt nem használható a nagymedence. Csaknem 200 sportoló vesz részt a hétnapos programon július 25-e és július 31-e között. A verseny után az uszoda az augusztusi karbantartásig az 50 méteres medencével üzemel augusztus 4-én vasárnapig. Nyári felújítás utáni nyitás augusztus 26-án lesz.
2013.07.22. 06:41:44 -
Közszemlén az Öreghegyi Tervek a Polgármesteri Hivatalban
Július 19-től augustus 19-ig közszemlén mutatják be Székesfehérvár Településszerkezeti Terve és Székesfehérvár Megyei Jogú Város külterületének, valamint egyes belterületi területrészeinek szabályozási terve és helyi építési szabályzata módosítását az Öreghegy kapcsolódó területére vonatkozóan.
2013.07.19. 17:42:02 -
Hatástalanították a bombát - hazatérhettek a kitelepített lakók
A katonák 15 órakor fejeztek be munkájukat, a hatástalanított gránátot speciális járműre tették, majd rendőri felvezetéssel elszállították Székesfehérvárról. A robbanótest elszállítását követően az útlezárásokat megszűntették a járőrök. A jármű és gyalogos forgalom ezt követően megindult, mindenki visszatérhetett otthonába. A hatóságok köszönik a lakosság együttműködését, aminek köszönhetően a veszélyhelyzetet sikerült gyorsan és szakszerűen megoldani.
2013.07.18. 17:58:39 -
A Székesfehérvár Járás Helyi Védelmi Bizottságának közleménye a kitelepítés feloldásáról
A II. világháborús robbanószerkezet eltávolítása megtörtént, a tűzszerészek a bombát elszállították. A helyszín biztosítása továbbra is folyamatos, miközben 15 órától megkezdődik a kitelepítésben érintett több mint tízezer környékbeli lakos területre történő visszaengedése. Mindenkit arra kérnek, hogy körültekintően és egymásra figyelve térjen haza gyalogosan, vagy személygépkocsival. Aki megteheti, azt kérik, hogy ne azonnal induljon haza, mert ütemezetten elkerülhető a nagy torlódás.
2013.07.18. 14:17:10
A lezárt terület lakói 9.00-tól a 2. postán átvehetik a küldeményeket
Ingyenesen látogatható a Babamúzeum a fehérvári kisgyermekes családoknak
A három megnyitott intézmény mellett további, a gyermekeseket érintő döntést hozott az Önkormányzat: ingyenesen mehetnek be csütörtökön a Babamúzeumba a fehérvári családok. Az Önkormányzat döntött arról, hogy a kialakult helyzetre tekintettel a fehérvári gyermekes családok ingyenesen látogathatják holnap a Babamúzeumot.
Önkormányzati kitüntetések - az Önök javaslatát is várják
Folyamatosan dolgoznak, hogy újra nyithasson az Alba Pláza
Július 15-én, hétfőn délután elektromos zárlat miatt tűz keletkezett az Alba Plaza központi kapcsoló helyiségében, melynek következtében a bevásárlóközpont teljes elektromos ellátása megbénult. Az Alba Plaza a legkorszerűbb védekezési eszközökkel rendelkezik, mely ebben az esetben is kiválóan vizsgázott és megakadályozta a tűz továbbterjedését.