Kulturális hírek
-
A Betlehemi jászol kiállítás fehérvári díjazottjait köszöntötték
Két székesfehérvári művész, Szűcsné Novák Mária (tűzzománc) és Lits Istvánné (foltvarró) is díjazott lett a Magyar Kézművességért Alapítvány által meghirdetett „Betlehemi jászol” elnevezésű országos kiállításon és pályázaton. Az alkotóknak Brájer Éva, a Kulturális és Turisztikai bizottság elnöke gratulált a Vajdahunyad várában megrendezett kiállításon elért eredményhez.
2009.01.30. 15:47:22 -
Újabb bemutató a Vörösmarty Színházban
Február 20-án pénteken 19 órakor mutatja be a Vörösmarty Színház a Stuart Mária című színművet, a főbb szerepekben többek között Závodszky Noémit, Balsai Mónikát és Quintus Konrádot láthatja a közönség, az előadás rendezője Szűcs Gábor. Schiller drámájában két ország, két vallás és két királynő áll a középpontban, akiket minden különbözőségük ellenére mégis egy cél vezet – az egységes brit birodalom megteremtése.
2009.01.30. 11:54:37 -
Február 15-én ismét Megajátszóház a Tóvárosi Általános Iskolában
A Tóvárosi Általános Iskola tornaterme február 15-én egy hatalmas játszóházzá változik, ahová a környékbéli gyerekeket várják. Légvárak, csúszdák, akadálypályák, felfújható játszóterek, sportjátékok állnak a gyerekek rendelkezésére, a színpadon pedig színes programok lesznek. Az egytől ötéves korig terjedő korosztálynak külön sarkot állítanak össze, melyet csak ők használhatnak. A rendezveny honlapja itt található!
2009.01.29. 08:03:14 -
Elmarad az Aida vasárnapra tervezett előadása
Műsorváltozás lesz hétvégén a Vörösmarty Színházban. Február 1-én, vasárnap 14 órakor a Vörösmarty Színházban az Aida című musical előadása technikai okok miatt elmarad. A jegyek az esti, 19 órakor kezdődő előadásra beválthatók.
2009.01.28. 15:30:39 -
Benedek Miklós volt a Csillagok vendége a Vörösmarty Színházban
Január 25-én Benedek Miklós volt a vendége a Csillagok című beszélgetős műsornak a Vörösmarty Színházban. Meglepetésvendégként Benedek Miklós tanítványa, Németh Kristóf érkezett, aki szerint egykori osztályfőnöke sokkal többet adott nekik annál az eleganciánál és stílusnál, ami közvetlenül a hatása alá keríti az embert a közelében. Benedek Miklós ma már nem tanít és nem él olyan intenzív társasági életet mint korábban: "Mostanában inkább otthon vagyok, olvasgatok, az unokámra vigyázok, vagy szurkolok a fiamnak, aki azt mondja, hogy már nem kell többet idegeskednem, mert a harmadik olimpia után még egy negyediket már nem vállal be."
2009.01.28. 14:21:36