Közéleti hírek


/ 2021.03.18. 10:27:53 |

Március 31-ig küldhetjük be a jelöléseket a Schmidl Ferenc Építészeti Díjra

A hónap végéig lehet megtenni a jelöléseket a Schmidl Ferenc Építészeti Díj idei kitüntetettjeire Székesfehérváron. A város egyik legrangosabb elismerésére március 31-ig nyújthatjuk be a javaslatainkat írásban, a Polgármesteri Hivatalban.
/ 2021.03.18. 07:36:04 |

Pluszjuttatás a fehérvári szociális szektorban dolgozóknak

"Többször megköszöntem már a fehérvári közösség nevében az emberfeletti teljesítményt, most pedig egy egyszeri pluszjuttatás biztosításával is szeretnénk kifejezni hálánkat a városi fenntartásban működő intézmények dolgozóinak. A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézményben, a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthonban és a Kríziskezelő Központban összesen 268 kollégát érint ez a döntés "- írja csütörtök reggeli Facebook posztjában Fehérvár polgármestere.
/ 2021.03.17. 17:25:30 |

Újra összefognak a civilek a rendkívüli helyzetben - IV. Civil Véradás március 22-én

Negyedik alkalommal szervez Civil Véradást a Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ Székesfehérváron március 22-én, hétfőn. Olyan 18-65 éves, minimum 50 kg testsúlyú lakosok jelentkezését várják, akik egészségesnek érzik magukat.
/ 2021.03.17. 15:36:33 |

Meghaladta a 2020 őszi átlagkoncentrációt a szennyvízben mért koronavírus-mennyiség

„A 10. héten tovább növekedett a szennyvízminták átlagos koronavírus-koncentrációja, az eredmények meghaladják az őszi járványcsúcs esetében tapasztalt értékeket.” – közölte ma a Nemzeti Népegészségügyi Központ, szokásos heti összefoglalójában. Egy városban sem volt tapasztalható csökkenés, Székesfehérváron továbbra is emelkedett szintet mértek, stagnáló tendencia mellett.
/ 2021.03.17. 11:10:37 |

Senki nem szeret(ne) beteg lenni! - folyamatos a vakcina beadása a háziorvosi körzetekben

A kórházi oltási pontok mellett folyamatosan zajlik a COVID19 elleni vakcina beadása a háziorvosi körzetekben is. Az egészségügyi szakemberek feszített munkát végeznek: a háziorvosok a körzet betegeinek ellátása mellett folyamatosan koordinálják az oltásra regisztrált pácienseket, hogy azok minél hamarabb felvehessék a vakcinát. Az eddigi tapasztalatokról dr. Derényi Gábor és dr. Tóth András Sándor fehérvári háziorvosokat kérdeztük.
/ 2021.03.16. 18:38:33 |

Ultrahang készülék, lélegeztető maszkok és telefonok a VIDEOTON-tól a kórháznak

A VIDEOTON HOLDING ZRt. a koronavírusos betegek diagnosztizálásához használt ultrahang készüléket, lélegeztetőgépekhez való maszkokat és további, az ápolók munkáját segítő eszközöket adományozott a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórháznak, összesen közel 20 000 000 Ft értékben.
/ 2021.03.16. 17:04:31 |

Állami kitüntetések március 15-e alkalmából

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából kiváló szakmai tevékenységük elismeréseként 12 székesfehérvári, illetve a városhoz kötődő személy részesült magas állami kitüntetésben. A kiválóságok és az elismerések sora a Magyar Közlöny március 15-i számában jelent meg, mivel a járványhelyzet miatt a díjak átadására személyesen nem kerülhetett sor. Székesfehérvár Önkormányzata a város közössége nevében ezúton is gratulál minden díjazottnak.
/ 2021.03.16. 09:04:38 |

A szlovák és cseh testvérvárosoknak nyilvánította ki szolidaritását Székesfehérvár polgármestere

A koronavírus-járvány harmadik hullámának különösen nehéz kihívásai miatt fejezte ki szolidaritását dr. Cser-Palkovics András polgármester Pozsony és Hradec Králové testvérvárosok polgármestereinek. A krízishelyzetben tett felajánlásra a városvezetők köszönetüket tolmácsolták.
/ 2021.03.15. 13:31:00 |

Néma főhajtás a márciusi ifjak emléke előtt a fehérvári emlékhelyeken

Az idei esztendőben hivatalos megemlékezést nem szerveztek a március 15-i nemzeti ünnepen Székesfehérváron. A járványidőszakra tekintettel mindenkit arra kérnek, hogy a nap folyamán néma főhajtással tisztelegjen a fehérvári emlékhelyeken az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseinek emléke előtt.
/ 2021.03.15. 09:55:24 |

Március 15-e alkalmából vehetett át elismerést az OE Alba Regia Műszaki Kar mestertanára

Dr. Nagy István, Magyarország agrárminisztere az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc Évfordulója, március 15-e alkalmából Balázsik Valériának, az OE Alba Regia Műszaki Kar mestertanárának -többek között a földmérő utánpótlásban kifejtett áldozatos tevékenységéért- Fasching Antal Díjat adományozott.