Hírek
-
Fúvószene augusztusban vasárnap esténként hatkor a Zichy ligetben
A fehérvári zenei nyár részét alkotják a Zichy ligeti koncertek, amelyek programjait A Szabadművelődés Háza szervezi az önkormányzat támogatásával. Az első alkalom augusztus 7-én most vasárnap lesz a Zenepavilonban, a Pusztavámi Német Nemzetiségi Fúvószenekar koncertezik. A következő vasárnapi vendég a Siófoki Fúvós és Mazsorett Egyesület, majd a Csákvári-, végül a Fehérvári Ifjusági Fúvószenekar szórakoztatja a Zichy liget közönségét vasárnaponként 18 órai kezdettel. Karnagyok: Domina József, nagy József Tóth Tibor, Bíró Zoltán.
2005.08.03. 08:15:10 -
Összefogtak a felsővárosiak az emlékműért - interjúnk Molnár Imrével
A Móri út és Szent Vendel utca kereszteződésében található Szent Vendel emlékmű felújítását a Városgondnokság végeztette, az emlékművön elhelyezett képet Kocsis Balázs készítette. Molnár Imre vezetésével pedig a környéken élők társadalmi munkájukkal járultak hozzá a Szent Vendel emlékmű megújulásához. Ez volt az első olyan dolog, amikor ilyen csináltunk, de én olyan barátokra, emberekre találtam, hogy az első hívó szóra mellém álltak és azt a munkát, amit elvállaltak, azt magas színvonalon el is végezték - mondja Molnár Imre, aki néhány házzal lakik a Szent Vendel emlékmű mellett.
2005.08.03. 07:00:50 -
Európai ősbemutató a Városház téren
Európai ősbemutatót tartottak tegnap Székesfehérvár főterén a Vörösmarty Színház társulata. Leonard Bernstein A csodák városa című musicaljét Szurdi Miklós rendezte, a két főszerepet Xantus Barbara és Csizmadia Ildikó alakította. A további szerepekben, mások mellett, Szomor György, Varga Bálint, Závodszky Noémi, Gerner Csaba, Zsurzs Kati, Janklovics Péter, Kozáry Ferenc, Buch Tibor, Juhász Illés és Bodnár Vivien lépett színpadra. A darabot augusztus 2-án és 3-án, valamint augusztus 5-én és augusztus 6-án láthatják az érdeklődők a Városház téren.
2005.08.02. 16:47:58 -
Rendőrkézen az erőszakos sorozatrablók
A hétvégén fogta el Fejér megye rendőrsége azt a bandát, amely a Velencei-tó környékén a közelmúltban több rablást követett el. A csuklyás rablók kiszemelt áldozatai főként fiatal nők voltak, akik közül többet meg is erőszakoltak. Az elfogásról és a bűncselekmények elkövetéséről ma tartott sajtótájékoztatót a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság…A 34 éves H. S-t, a 29 éves L.J-t és a 28 éves H.J-t a járőrök elfogásukat követően előállították a megyei rendőr-főkapitányságra, ahol csoportosan elkövetett rablás és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult velük szemben. Az azonnali intézkedések során a három személytől mobiltelefonokat, okmányokat, szövetkesztyűket, csuklyákat, valamint tőröket és egy esztergált farúdat foglaltak le.
2005.08.02. 16:15:20 -
Kamionnak ütköztek az M7-esen - az utas meghalt
Halálos baleset történt vasárnap késő délután az M7-es autópálya 75 km szelvényében. Egy Budapest irányába haladó Ford Mondeo eddig ismeretlen okból először a belső szalagkorlátnak ütközött, majd egy külső sávban haladó Volvó kamion hátuljának csapódott. A baleset következtében a Ford vezetője súlyosan megsérült, utasa a helyszínen meghalt.
2005.08.02. 11:09:50
Vesztett az EU a banánháborúban
Egyre népszerűbb az alkalmi munkavállalói könyv
Néhány éve még alig 200 millió forint értékben vásároltak közteherjegyet az alkalmi munkavállalókat foglalkoztató munkáltatók, a múlt évben pedig már csaknem 800 millió forint értékben használták fel azt – derül ki a Foglalkoztatási Hivatal adataiból. Az alkalmi munkavállalók 1997 szeptemberétől foglalkoztathatók alkalmi munkavállalói könyvvel. Kezdetben alig több mint 20 ezer ilyen könyvet váltottak ki a munkavállalók, a múlt évben már csaknem 140 ezer volt a kiváltott könyvek száma. Sokan csak kiváltják a könyvet, de nem használják.
Interneten az augusztusi traffipax lelőhelyek Fejér megyében
Újra lesz tévégyártás a Videotonban - új munkahelyek is lesznek
Legalizálják az alkalmi foglalkoztatást
A munkaügyi központokban hétfőtől igényelhető a kék és a zöld munkavállalói könyv, a kéket a hazai alkalmi munkavállalók, a zöldet viszont a nem uniós országból érkező mezőgazdasági idénymunkások válthatják ki. A munkabérhez igazodó, postán vásárolható közteher-jegyet ezekbe ragaszthatják a foglalkoztatók. A módosítás célja, hogy minél többen dolgozzanak legálisan, és a takarítás, a kerti munka vagy éppen a mezőgazdasági idénymunka nyugdíjképző időszakká váljék valamint jogot biztosítson az egészségügyi és nyugellátáshoz és a munkanélküli ellátáshoz.
Szakemberek lakáshoz jutását segíti az önkormányzat
Székesfehérvár Önkormányzata a májusi közgyűlésen új rendeletet alkotott, ami a cégek számára fontos szakemberek letelepítését és ittartását segíti. Warvasovszky Tihamér polgármester levélben fordult a városban működő nagyobb vállalatokhoz, hogy tájékoztassa őket a megnyíló lehetőségekről. A májusban megalkotott rendelet a lakást vásárló szakemberek részére kínál támogatási lehetőséget, új és használt lakások megvásárlása esetén is.
Mától kérhető, de csak augusztus közepétől folyósítják a Panel Plusz hitelt
Ez év augusztus elsejétől fogadják a kereskedelmi bankok a kormány Panel Plusz Hitelprogramjára a hitelkérelmeket. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) kész a program indítására augusztus elsejétől, de a kölcsönök folyósítására várhatóan augusztus 15-étől kerülhet sor, mert a kormány addigra dönt a hitelekhez kapcsolódó további szociális feltételekről - közölte Aladics Sándor, az MFB vezérigazgató-helyettese. A kormány az idén nyolcmilliárd forintot biztosít a panellakások felújítására, amely akár 30-50 ezer lakás felújítására is elegendő.
A zöldkommandó nem talált kirívó szabálytalanságot
A zöldkommandó eddigi ellenőrzései során nem bukkant kirívó szabálytalanságokra - mondta Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter egy budapesti autóbontó pénteki hatósági ellenőrzése alkalmából. A miniszter hangoztatta: a júniusban 11 állami hatóság együttműködésével életre hívott környezetvédelmi őrség eddig 44 veszélyes tevékenységet végző üzemet és mintegy kétezer veszélyes anyagot szállító járművet ellenőrzött. Az akciócsoportok nyolcszáz esetben intézkedtek - tette hozzá Persányi Miklós.
Fradi-verő Fehérvár - remek rajt a Borsodi Ligában
Óvatosan, azonban győzelmi reményekkel érkezett az FC Fehérvár a Ferencváros otthonába, s három ponttal rajtolt a Vidi az NB1-es bajnokságban. Az Üllői úti találkozó első félidejére a kiegyenlített mezőnyjáték volt jellemző, egészen a 37. percig, amikor Györök Tamás köszönte szépen Lattenstein mesteri beadását, és Szűcs Lajos hasa alatt a hálóba gurított. Akár növelhették is volna előnyüket a fehérváriak, azonban Sitku hibázott a befejezéseknél. Fordulás után a Fradi nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, s az ekkor már irányító zöld-fehérek próbálkozásait többször is a remeklő Tudornak kellett hatástalanítania. Az FC Fehérvár őrizte előnyét a mérkőzés végéig, így a Csertői-csapat bíztató rajtot vett a 2005-2006-os idényben. Ferencváros - FC Fehérvár 0-1 (0-1)
Rajt az Üllői úton - vasárnap 20 óra: FTC - FCF
Itt van az ősz, itt van újra, mármint ami a focit illeti. A hétvégén visszaköltözik az élet a labdarúgó stadionokba, kezdődik az NB1 2005-2006-os idénye. Az FC Fehérvár rögtön rangadóval nyitja a bajnoki meccsek sorát, Csertői Aurél együttese a Ferencváros vendégeként akár a győzelemre is esélyes. Az UEFA-Kupa selejtezőjéből éppen búcsúzó Fradi meggyengült a nyáron, a Vidi pedig 10 új játékost igazolt a pihenőidőszakban, sőt a hét edzőmérkőzés során csupán egyszer rezdült a fehérvári háló.