Hírek


/ 2008.02.24. 20:01:49 |

Megalakult a Fehérvári Tűzoltók Egyesülete

A Fehérvári Tűzoltók Egyesületének megalakulásáról tartott sajtótájékoztatót szombaton Varga Lajos elnök, Nagy István alelnök, valamint Németi László és Takács József elnökségi tagok. A székesfehérvári tűzoltólaktanyában február 9-én tartotta alakuló ülését a Fehérvári Tűzoltók Egyesülete. A szervezet azzal a céllal jött létre, hogy összefogja a Székesfehérváron nyugdíjba vonult és a még szolgálatot teljesítő tűzoltókat. Az alapító tagok 49-en vannak. Az egyesület jelenleg a cégbíróság bejegyzése alatt áll.
 További részletek a Székesfehérvári Tűzoltóság oldalán!
/ 2008.02.24. 19:54:17 |

Minden kilencedik sofőr nem használja a biztonsági övet

 Véget ért a megyében is a február 21-ig tartott TISPOL akció, melynek keretében a járművek passzív biztonsági eszközeit, a biztonsági övek, gyermekülések meglétét és alkalmazását ellenőrizték a járőrök. A három nap összesítése szerint Fejér megyében minden ellenőrzött kilencedik felnőtt, illetve tizenkettedik gyermek nem használta a biztonsági övét. Elsőbbség és előzés szabályainak megsértése miatt hat főt marasztaltak el, négy sofőr kézben tartott mobiltelefon miatt lesz kénytelen bírságot fizetni.
/ 2008.02.24. 17:43:47 |

Megalakult a Fehérvári Tűzoltók Egyesülete

 Február 9-én tartotta alakuló ülését a Fehérvári Tűzoltók Egyesülete a székesfehérvári tűzoltólaktanyában. A szervezet azzal a céllal jött létre, hogy összefogja a Székesfehérváron nyugdíjba vonult és a még szolgálatot teljesítő tűzoltókat. Az alapító tagok 49-en vannak. Az egyesület jelenleg a cégbíróság bejegyzése alatt áll. A szervezetről február 22-én Varga Lajos elnök, Nagy István alelnök, valamint Németi László és Takács József elnökségi tagok tartottak sajtótájékoztatót.
/ 2008.02.23. 22:03:34 |

Rangadót nyert a Fehérép-Alcoa FKC

Az EHF-Kupából való búcsú után már csak a Magyar Kupa és legfőképpen a bajnoki helytállásra kell koncentrálnia a Fehérép-Alcoa FKC csapatának, s egyelőre ezt remekül teszi, mert a női kézilabda NB1 15. fordulójában rangadót nyertek a fehérváriak. Az Alcoa azt a Budapest Bank-FTC-t fogadta, mely együttes a tabella harmadik helyéről, tehát egy helyezéssel jobb pozícióból várta az összecsapást. A találkozó ellentétes félidőket hozott, az elsőben a Fradi volt a jobb... FEHÉRÉP ALCOA FKC – BUDAPEST BANK FTC 30–26 (12–16)
 
/ 2008.02.23. 22:00:10 |

Nádastűz Csór és Õsi között

 Nagy kiterjedésű tűzhöz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szombaton kora este. A Fejér megyei Csór és a Veszprém megyei Õsi között rét, nádas, bozótos kapott lángra. A tűz veszélyeztetett egy halászházat is. A lángokat több, mint kétórás megfeszített munkával sikerült megfékezni.
/ 2008.02.23. 21:44:00 |

Fontos győzelmet aratott az Albacomp

 Enyhén fogalmazva is „meleg” mérkőzésre számíthattak azok, akik kilátogattak az Albacomp és az Univer Kecskemét bajnoki csatájára az NB1 20. fordulójában, hiszen a tabellán elfoglalt helyezések miatt a vesztes csapat messze kerülhet a felsőházi rájátszástól. Elképzelhető, hogy talán a tét terhe alatt bénult meg a Kecskemét a mérkőzés elején, az Albacomp remekül kezdett. Fordulás után robbantottak a fehérváriak...  Albacomp – Univer Kecskemét SE 98-86 (23-14, 23-23, 31-19, 21-30)
/ 2008.02.23. 08:56:15 |

Rajz-, Irodalmi- és Környezetvédelmi Pályázat a Víz Világnapjára

A Fejér megyei általános iskolák tanulói számára a Víz Világnapja (március 22.) alkalmából rajz- és irodalmi pályázatot, az általános és középiskolások számára pedig környezetvédelmi pályázatot hirdet a Fejérvíz Zrt. Olyan műveket várnak, melyek közvetlenül vagy közvetve a vízzel, a vízkincs értékével, felhasználásával, fontosságával, szépségével, vagy életünkben betöltött szerepével, egészségügyi vonatkozásaival hozhatók összefüggésbe. A világnap idei jelmondata: Víz, egészség, élet.
/ 2008.02.22. 22:02:48 |

Büntette az Alba Volán az antihokit

 Az alapszakasz utolsó mérkőzésén debütált a 2007-2008-as idényben az Alba Volán SC legerősebb kerete. A fehérváriak az EBEL-től való búcsú után már csak a magyar bajnokságra, a sorozatban hatodszor begyűjtendő aranyéremre összpontosíthat, s ennek egyik állomásaként a rájátszásban is ellenfélként jégre korcsolyázó Újpesttel kellett felvennie a harcot. A Volán játékosai új mezben, de nem új csapattal vették fel a küzdelmet a 10 szlovák és egy cseh légióst is a soraiban tudó lilákkal szemben...
 Alba Volán SC – Újpesti TE 8–2 (2-1, 3-1, 3-0)
/ 2008.02.22. 14:20:36 |

Árokba hajtott egy teherautó a 81-esen

 Árokba hajtott teherautóhoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken délelőtt. A Mercedes sofőrje a 81-es főúton menet közben rosszul lett, az árokba hajtott, és egy jelzőtáblát is kidöntött.