Hírek
-
Június elseje a Társadalmi Felelősség Napja Székesfehérváron is
Június elsején vasárnap a Társadalmi Felelősségvállalás Napján több civil szervezet, vállalkozás segít önkéntes munkával szebbé tenni a várost. Székesfehérváron az országban elsőként indították el a város társadalmi felelősségvállalás programját, melyhez a 19 egyéni választókerület önkormányzati képviselői is csatlakoztak –mondta a város polgármestere Warvasovszky Tihamér a Társadalmi Felelősségvállalás Napjáról szóló sajtótájékoztatón. Nyitott tornatermek a Társadalmi Felelősségvállalás NapjánProgramok a Szedreskerti lakónegyedben
2008.05.29. 13:46:26 -
Programok a Szedreskerti lakónegyedben a Társadalmi Felelősségvállalás Napján
A vasárnapi Társadalmi Felelősségvállalás Napjához a Szedreskert lakóközössége is csatlakozott: elektronikai hulladékgyűjtést tartanak a körzetben, a Vidámparkban takarítanak majd a lakók, illetve a körzet legnagyobb lakásszövetkezete fémgyűjtést is szervez. A Szedreskert és környékének lakóközössége elsőként csatlakozott a naphoz, mely szintén része a "Felelősen a közösségért! Felelősen Fehérvárért!" programnak. PLAKÁT A CIKKBEN!
2008.05.29. 11:35:45 -
"Felelősen az egészségünkért!" - Nyitott tornatermek a Társadalmi Felelősségvállalás Napján
A június elsejei Társadalmi Felelősségvállalás Napjához kapcsolódva, a lakosság egészsége érdekében érzett felelősségből adódóan, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata továbbra is vállalja és biztosítja a székesfehérváriak részére a Nyitott Tornatermek programban már jól ismert díjmentes sportolási lehetőségeket. a megadott helyszíneken a meghatározott időben. RÉSZLETES PROGRAM A CIKKBEN!
2008.05.29. 11:10:49 -
Megnyílt a székesfehérvári Park Center
Május 29-én hivatalosan is átadták a fehérvári Park Centert, amely a 10. hasonló létesítmény az országban. A bevásárló-park mintegy 30 ezer négyzetméteres területen fekszik és 17 nagy méretű szaküzlet található benne, 400 férőhelyes parkolóval. A megnyitón Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, a Park Center átadása is jelzi azt, hogy ma már az ipar mellett a szolgáltató-szektor is dinamikusan fejlődik a városban.
2008.05.29. 09:57:02 -
Székesfehérváron folytatódott a VOSZ vitafóruma - 80 ezer feketén foglalkoztatott a megyében
Székesfehérváron folytatódott a VOSZ "Hallatjuk a Hangunkat" gazdasági vitafórum sorozata, amelyre a szervezet a regionális ellenőrző hatóságok vezetőit, a helyi politikai közélet résztvevőit és a vállalkozókat hívta meg. Az OMMF igazgatója úgy vélte, hogy szükség van a komoly ellenőrzésekre, mert a vállalkozások nem tartják be az előírásokat. A tanácskozáson elhangzottt, hogy jelenleg 38 ezer munkanélküli van a megyében és óvatos becslések szerint ennek dupláját foglalkoztatják feketén.
2008.05.29. 07:20:33
Az ország legjobbjai a vörösmartys röplabdások
A Ligetsori Vörösmarty Általános Iskola röplabdás lányai verhetetlenek. A hazai rendezésű megyei döntőből toronymagasan továbbjutó fehérvári lányok a debreceni országos döntőben sem találtak legyőzőre, sőt, még szettet sem vesztettek. Fésús Irén tanítványai a csoportmérkőzéseken megerőltetés nélkül jutottak tovább, az elődöntőben egri, a fináléban nyíregyházi ellenfelet küldtek padlóra.
Kelemen Józsefre emlékeztek tollaslabdázók
Előny az Albacompnál a bronzcsatában
Megint baleset történt a Gáz utca Budai út kereszteződésében
Újabb baleset a Gáz utca-Budai út kereszteződésében
A Videoton FCF Baráti Kör is csatlakozott a város társadalmi felelősségvállalás programjához
A Videoton Baráti Kör június 1-én csatlakozik a város polgármestere, Warvasovszky Tihamér által meghirdetett "Felelősen a közösségért! Felelősen Fehérvárért" programhoz, egyben további szervezeteket kért, hogy csatlakozzanak. Ennek keretében kitakarítják a Sóstói Stadiont és környékét, lefestéstik a szektorokat elválasztó kerítéseket, továbbá a stadion főbejáratához piros és kék virágokat ültetnek.
Állványbontás - június végétől már a belsőépítészek dolgoznak a Hiemer-házban
Együttműködés az MKB és a Kodolányi között a pénzügyi kultúra színvonalának emeléséért
Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Kereskedelmi Bank és a Kodolányi János Főiskola Gazdálkodástudományi Intézete. A keretmegállapodás tartalmazza, hogy a főiskola hallgatói gyakorlaton vehetnek részt az MKB székesfehérvári bankfiókjánál, illetve bevonják az oktatásba a bank szakembereit. Csath Magdolna egyetemi tanár a távlati célok között említette, hogy az együttműködéssel a pénzügyi kultúra színvonalát is emelni kívánják a városban és a régióban.
Székesfehérváron is lesz védőoltás a méhnyakrák megelőzése érdekében
Az egészségügyi bizottságban teljes egyetértés alakult ki arról, hogy Székesfehérváron is programot kell indítani a méhnyakrák megelőzésére – tájékoztatott Östör Annamária, az egészségügyi bizottság alelnöke. A képviselő felhívta a figyelmet a aszmás megbetegedések számának emelkedésére és ezzel összefüggésben az önkormányzati területek kaszálásának fontosságára is.