Hírek
-
Háromnapos tanítási szünet a megyei fenntartású közoktatási intézményekben
Háromnapos tanítási szünetet rendelt el a megyei önkormányzat által fenntartott közoktatási intézményekben 2009. január 12-étől, hétfőtől dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és dr. Varju Mihály megyei főjegyző, az ország gázellátási nehézségeivel összefüggésben. Az intézmények azon diákok részére, akikről szüleik nap közben nem tudnak gondoskodni, ügyeletet biztosít.
2009.01.08. 15:18:14 -
Változatlanul marad a pénteki meghosszabbított ügyfélfogadás
A székesfehérvári Polgármesteri Hivatal az eredetileg meghirdetett munkarendnél marad és január 9-én (pénteken) meghosszabbított munkaidőt tart. Az ügyfeleket holnap 8-12 és 13-16 óra között fogadjuk. Az országosan meghirdetett változás azonban érinti a városi fenntartású intézményeket. Január 10-én (szombaton) pihenőnapot tartanak és március 28-án dolgozzák majd le a január 2-i elmaradt munkanapot.
2009.01.08. 15:10:21 -
Átadták a felújított orvosi rendelőt a Mészöly Géza utcában
Csütörtökön délelőtt adták át a Mészöly Géza utcában a felújított orvosi rendelőt és a védőnői szolgálat új épületrészét. Az orvosi rendelőt akadálymentesítették: két mozgássérült vécét és kerekesszékkel és babakocsival is könnyen megközelíthető bejáratot alakítottak ki. A beruházás része volt a város intézmény-felújítási programjának – hangzott el az ünnepélyes átadáson.
2009.01.08. 14:03:42 -
A Gáz utcai kazánokban továbbra is olajjal tüzel a Székesfehérvári Fűtőerőmű
Attól függetlenül, hogy a gázkorlátozás kettes fokozatát feloldották a fogyasztók mértékletessége miatt olajjal tüzelnek a Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjaiban. Nagyon ritka ma Magyarországon, hogy a fűtőerőmű olajjal is képes 90-120 C fokon tartani a távhőhálózat mintegy 2300 köbméternyi vizét. Jelenleg több mint 2000 tonna olaja van raktáron a fűtőerőműnek, ami 15-17 napra elegendő, azonban folyamatos az utánrendelés és rendben zajlanak a szállítások.Biztosított a távhő- és a lakossági gázellátás a városbanAz Alcoánál és a Videotonnál korlátozták a felhasználást
2009.01.08. 13:51:19 -
Kigyulladt egy családi ház Szabadbattyánban
Kigyulladt egy családi ház csütörtökön Szabadbattyánban; senki sem sérült meg, a lakók - egy 4 hónapos kisgyerekkel - még a tűzoltók kiérkezése előtt kimenekültek az épületből. Az anyagi kár több millió forint. A tűz okát vizsgálják.
2009.01.08. 12:17:46
Garázstűz Szabadbattyánban
Javaslatokat várnak idén is a Penna Regia díjra
A Penna Regia díj azoknak az újságíróknak adományozható, akik Székesfehérvár életének tárgyszerű bemutatásával elősegítik városunk ismertségét, elismertségét, hozzájárulnak országos és nemzetközi megismertetésünkhöz, népszerűsítésünkhöz. Szeretnénk, ha 2009-ben is, városunk polgárainak véleményét figyelembe véve születne meg a döntés, ezért kérjük és várjuk javaslataikat. Részletek a cikkben!
Nem csökkent a termelés az Alföldi Tej székesfehérvári üzemében
Még egyensúlyban van a gázfogyasztás a forrásokkal
Az eddigi korlátozó intézkedések az FGSZ Földgázszállító Zrt. tájékoztatása szerint eredményesnek bizonyultak, szerdán hozzávetőlegesen akkora volt az ország gázfogyasztása, amennyi forráshoz jutott. Föld alatti gáztárolókból napi 52 millió köbméter, hazai termelésből napi 9 millió köbméter gáz nyerhető, Ausztria felől pedig szerdán 3 millió köbméternyi gázimportra számíthatunk.
"Naplegenda": táncjáték a Vörösmarty Színházban
Január 16-án pénteken a A Naplegenda című táncos produkció látható a Vörösmarty Színházban. Az alkotók eddig nem látott látvány- és hangzásvilágot hoztak a hazai és külföldi táncszínházi előadások palettájára. A koreográfus, Mihályi Gábor a magyar népzene legdinamikusabb, legsodróbb erejű motívumait ötvözte és állította színpadra a Magyar Állami Népi Együttes - mai nevén Hagyományok Háza - közreműködésével.
A Vörösmarty Színház műsorát itt találja!
A konténerek mellől és a házak elől szállítják el a karácsonyfákat
Több béren kívüli juttatás adható idén adómentesen
Nem lesz munkanap szombat, március 28-ra tolták
Az Országos Érdekegyeztető Tanács(OÉT) úgy döntött, hogy január 10-e, szombat mégsem lesz munkanap. A javaslatot az energiaügyekért felelős miniszter tolmácsolta az OÉT ülésén, amelyen a munkaadói és a munkavállalói oldal is egyetértett a felvetéssel. A meteorológiai előrejelzések szerint péntek és szombat is az egyik leghidegebb nap lesz ezen a télen, s ez a szokásosnál magasabb gázfelhasználást eredményezhet.