Hírek
-
Kamionnal ütközött egy Audi az M7-esen
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat március 28-án, szombaton délután. Az M7-es autópályán a Székesfehérvár felől Budapest felé haladó Audi személygépkocsi a kápolnásnyéki lehajtó előtt a jobb elejével egy román rendszámú, pótkocsis MAN teherautó bal hátuljával ütközött. Az Audiban ketten könnyebben sérültek.
2009.03.30. 11:37:17 -
Háromszázan dolgoznak áprilistól a város köztisztaságáért - lesznek parkőrök is
Áprilistól mintegy 300 embert tud foglalkoztatni majd a Városgondnokság. A köztisztasági feladatokat több, mint hatvanan végeznek majd és a tervek szerint felállítanak egy városi parkőrhálózatot, hogy elejét vegyék a szemetelésnek. Székesfehérvár közterületein 783 kuka található, de úgy látszik ez nem elég nekünk ahhoz, hogy ne legyen szemetes a város. Ha megrongált szemeteskukát lát jelezze a Városgondnokság On-line hibabejelentőjén!
2009.03.30. 10:33:40 -
Vipera miatt állították elő a rendőrök a Mártírok útjáról
Székesfehérváron a Mártírok útról állítottak elő a rendőrök egy sárszentmihályi férfit, akinél ellenőrzése során egy teleszkópos botot, az-az viperát találtak. A közbiztonságra veszélyes tárgy a férfitől lefoglalásra került, a személy ellen megindult az eljárás - adta hírül napi krónikájában a rendőrség.
2009.03.30. 08:04:08 -
Kevesebb szemetet a közterületeken! - újra lesznek parkőrök Székesfehérváron
Áprilistól mintegy 300 embert tud foglalkoztatni majd a Városgondnokság. A köztisztasági feladatokat több, mint hatvanan végeznek majd és felállítanak egy városi parkőrhálózatot is. Székesfehérvár közterületein 783 kuka található, de úgy látszik kevesen találják meg ezeket. Ha megrongált szemeteskukát lát jelezze a Városgondnokság On-line hibabejelentőjén!
2009.03.30. 07:37:52 -
Sárgákkal és lábtöréssel tarkított mérkőzésen nyert az FC Fehérvár
A labdarúgó Ligakupa elődöntőjében a DVTK-t búcsúztató FC Fehérvár az Újpest alakulatát kiejtő Győri ETO FC-t kapta ellenfélül, és a legjobb négy közötti párharc első összecsapásán a minél nagyobb arányú győzelem reményében lépett pályára a Sóstói Stadionban. A fehérváriak be akarták biztosíani magukat a győri visszavágóra, de tudták, az ETO nem lesz könnyű falat. FC Fehérvár – Győri ETO FC 2-0 (0-0)
2009.03.29. 20:28:18
Elindult az Alfa Busz első buszszállítmánya Oroszországba
Elindult az Alfa Busz Járműgyártó Kft. első buszszállítmánya Magyarországról Leningrád megyébe; az első szállítmánnyal 5 buszt szállítanak a megrendelőhöz. A társaság 2007 decemberében kötött szerződést a Leningrád megyei önkormányzattal 50 darab Székesfehérváron készült busz szállítására. Az Alfa Busz Kft. pénteki közleménye szerint az 50 Volvo alvázra szerelt távolsági busz szállításáról szóló szerződés értéke meghaladja a 10 millió eurót.
Aggasztó adatok - harmadával többen keresnek munkát a megyében, mint tavaly ilyenkor
Az alapszakasz ötödik helyén végzett a Fehérép-Alcoa FKC - nem jutott a felsőházba a csapat
A körzet képviselője és a Kodolányi Főiskola összefogásával újították fel a Fürdő utcát
Közgyűlés után - Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatója
Papp Lajos szívsebész saját felelősségéről is beszélt Ifj. Ocskay Gábor szívinfarktusa kapcsán
"Én javasoltam, hogy ifj. Ocskay Gábor ne hagyjon fel a játékkal" – jelentette ki Papp Lajos szívsebész egy kereskedelmi televízió műsorában. Gyenesei István sportért felelős miniszter nyílt és nyilvános konferenciát kezdeményezett a sportorvoslásról. "A felelősségem egyértelmű. Választanom kellett, hogy a lelkét ölöm meg, vagy veszélyeztetem az egészségét, életét" – jelentette ki Papp Lajos, aki korábban orvosi konzultáció után azt mondta a játékosnak, hogy komoly kontroll mellett továbbra is játszhat.