Hírek


/ 2009.03.29. 18:19:32 |

Elindult az Alfa Busz első buszszállítmánya Oroszországba

Elindult az Alfa Busz Járműgyártó Kft. első buszszállítmánya Magyarországról Leningrád megyébe; az első szállítmánnyal 5 buszt szállítanak a megrendelőhöz. A társaság 2007 decemberében kötött szerződést a Leningrád megyei önkormányzattal 50 darab Székesfehérváron készült busz szállítására. Az Alfa Busz Kft. pénteki közleménye szerint az 50 Volvo alvázra szerelt távolsági busz szállításáról szóló szerződés értéke meghaladja a 10 millió eurót.

/ 2009.03.29. 15:35:46 |

Aggasztó adatok - harmadával többen keresnek munkát a megyében, mint tavaly ilyenkor

 A KSH legutóbbi munkaerő-felmérése alapján Fejér megyében a gazdaságilag aktív népesség száma 188,2 ezer ember, az előző negyedévinél 2000 fővel több, és magasabb, mint a Közép-dunántúli régió másik két megyéjében. A munkanélküliségi ráta 6,0%, az előző negyedévinél 0,4%-ponttal több, az országos mutatónál 2,0%-ponttal kevesebb. A tavalyi év azonos időszakához képest 34 százalékkal több álláskereső van a megyében.
/ 2009.03.28. 22:07:13 |

Az alapszakasz ötödik helyén végzett a Fehérép-Alcoa FKC - nem jutott a felsőházba a csapat

 Különösebb tét nélkül fogadta a Vasas SC együttesét a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata, hiszen az NB1 alapszakaszának utolsó fordulójában már pénteken eldőlt, hogy a fehérváriak nem juthatnak a felsőházi rájátszásba, miután a rivális Békéscsaba otthonában csak döntetlenre végzett az FTC… A sereghajtó Vasas ellen persze így i csak a győzelem volt az elfogadható eredmény.
/ 2009.03.27. 14:00:41 |

A körzet képviselője és a Kodolányi Főiskola összefogásával újították fel a Fürdő utcát

Megújult a Fürdő utca útburkolata és vízelvezetése, ezen kívül 32 új parkolóhely épült az utcában. - számolt be Vargha Tamás önkormányzati képviselő, tanácsnok. A beruházáshoz a Kodolányi János Főiskola mintegy 10 millió forinttal járult hozzá, a fennmaradó összeget Vargha Tamás, a körzet képviselője egyedi munkakeretéből biztosította.
/ 2009.03.27. 13:47:48 |

Közgyűlés után - Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatója

Hagyományos közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján Székesfehérvár polgármestere elsőként arról a döntésről számolt be, hogy a képviselőtestület zárt ülésen fejezte ki szándékát, hogy a családdal történt egyeztetés után ifj. Ocskay Gáborról szeretnék elnevezni az új Jégcsarnokot. A polgármester beszámolt arról is, hogy Fehérvár önkormányzata iskolabusszal kívánja megoldani a környező településekről a gyermekek behozatalát a város iskoláiba.
/ 2009.03.27. 08:55:11 |

Papp Lajos szívsebész saját felelősségéről is beszélt Ifj. Ocskay Gábor szívinfarktusa kapcsán

 "Én javasoltam, hogy ifj. Ocskay Gábor ne hagyjon fel a játékkal" – jelentette ki Papp Lajos szívsebész egy kereskedelmi televízió műsorában. Gyenesei István sportért felelős miniszter nyílt és nyilvános konferenciát kezdeményezett a sportorvoslásról. "A felelősségem egyértelmű. Választanom kellett, hogy a lelkét ölöm meg, vagy veszélyeztetem az egészségét, életét" – jelentette ki Papp Lajos, aki korábban orvosi konzultáció után azt mondta a játékosnak, hogy komoly kontroll mellett továbbra is játszhat.

/ 2009.03.27. 08:44:26 |

Pénzes Mihály saját akaratából tölti be az alpolgármesteri posztot

 Sajtóközlemény - A Magyar Szocialista Párt Székesfehérvári Szervezetének Elnöksége és a közgyűlés MSZP frakciója úgy döntött, hogy a jelen politikai helyzetben nem kíván alpolgármestert adni. Pénzes Mihály jelenlegi gazdasági alpolgármester nem tagja a Magyar Szocialista Pártnak, nem tagja a közgyűlés szocialista frakciójának, ezért mostantól független képviselőként, kizárólag saját akaratából tölti be az alpolgármesteri posztot.
/ 2009.03.27. 07:33:32 |

Közösen a kórházért - Miért diszkriminálja a kormány régiónk lakosságát?

 „Miért diszkriminálja a kormány a közép-dunántúli régió 1.1 millió lakosát azzal, hogy egyetlen régióként a TIOP 2.2.7 sz. pályázatból nem támogatja a „Szent György Kórház” egészségügyi fejlesztését?” címmel a nyújtott be kérdést a Parlamentben Dr. Székely Tamás egészségügyi miniszterhez a város két országgyűlési képviselője Warvasovszky Tihamér és dr. Cser-Palkovics András. A közösen feltett kérdés a szövegre kattintva letölthető!
/ 2009.03.27. 01:55:37 |

A Magyar Jazz Ünnepe Székesfehérváron

 Budapesten és tizenegy vidéki városban rendezik meg péntektől a Magyar Jazz Ünnepét. Székesfehérváron március 27-én és 28-án tartják a Magyar Jazz Ünnepéhez kapcsolódó koncerteket, a Petőfi Music Pub-ban, ahol szombaton a Super Trio (Vukán-Berkes-Kőszegi) és a Dresch Quartet lép fel pénteken este pedig a A dr. Lauschmann Gyula Zeneművészeti Jazz Szakközépiskola és a Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskola tanárainak koncertje. A Magyar Jazz Ünnepét először a szövetség megalakulásának évében, 1990-ben rendezték meg.