Hírek
-
Június 21. a Zene Európai Ünnepe
A közelgő európai zene ünnepe alkalmából a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár audiovizuális részlege péntek délután örömzenélést és kiállítást szervezett gyerekeknek. A program során a Zeneiskolások komoly zenei műsorát a „The Flight Recorders” együttes koncertje követte. A Zene Európai Ünnepét 1982-ben tartották először Franciaországban, azóta minden évben szerte a világon június 21-én ünneplik az élő zenét.
2009.06.20. 08:30:10 -
Idén is lesz Nyugdíjas Juniális június 21-én a Zichy-ligetben
Harmadik alkalommal rendezi meg már a Nyugdíjas Juniálist a Zichy ligetben június 21-én, a Székesfehérvári Idősügyi Tanács, valamint a város öt nyugdíjas szervezete. A vasárnap 10-16 óra között a nyugdíjas egyesületek kultúrcsoportjai bemutatkozása mellett egészségmegőrző programok és sportbemutatók is várják nemcsak az időskorúakat.
2009.06.19. 13:48:22 -
Lakossági fórum június 22-én hétfőn az Öreghegyen
Östör Annamária, a 14. számú választókörzet képviselője és a Városgondnokság lakossági fórumot tart 2009. június 22-én (hétfőn) 17.30-kor az Öreghegyi Közösségi Házban, ahol az átalakuló Városgondnokság munkájáról is tájékoztatást adnak és válaszolnak a felmerülő lakossági kérdésekre. A fórumon a képviselő mellett részt vesz Bozai István városgondnok és Timár Tibor útüzemeltetési szakfelelős.
2009.06.19. 13:16:59 -
Soderszállító borult fel Csákberény közelében
Pénteken reggel 6 óra 33 perckor érkezett a jelzés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, mely szerint Csákberény és Söréd között egy nyerges vontató felborult. A helyszínen a Söréd irányába tartó, sóderszállító MAN nyerges vontató egy kanyarban a jobb oldali árokba hajtott és a jobb oldalára borult. A rakomány nagy része az árokba ömlött. A vontatmányban maradt sódert a tűzoltók lapátolták ki, s csak ezután lehetett a tűzoltóság darujának csörlőjével kerekeire állítani a kamiont. Személyi sérülés nem történt.
2009.06.19. 12:45:09 -
Kaszálásra várja vállalkozók jelentkezését a Városgondnokság
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Városgondnoksága árajánlatot kér önkormányzati, hasznosításra váró területek egy alkalommal történő kaszálására és a kaszálék hat napon belül történő elszállítására lerakóhelyi díjjal együtt. Az ajánlatokat a Városgondnokság címére június 22-én 10. óráig kell eljuttatni zárt borítékban „Önkormányzati területek kaszálása” jeligével.LETÖLTHETÕ LISTA A ZÖLTERÜLETEKRÕL
2009.06.19. 12:37:36