Hírek
-
Új névvel, új székhelyen folytatja működését július 1-től a Városgondnokság
Székesfehérvár Városgondnoksága Nonprofit Kft. július 6-ától a Lövölde u. 1/A. székhelyen – a volt Széphő Zrt. Távfűtési Főüzem helyén – fogadja a Tisztelt Lakosság bejelentéseit, és végzi az ügyintézést. Az új helyszínen is a (22) 500-984-es központi telefonszám áll a lakosság rendelkezésére, amely a költözés ideje alatt is működik.
2009.06.30. 13:55:52 -
Harmonia Albensis - csütörtökön kezdődnek a templomi koncertek
Több újdonság is kíséri az idén már hatodik alkalommal megrendezésre kerülő a Harmonia Albensis templomi koncertsorozatot Székesfehérváron. A műsort idén több zeneszerző kerek évfordulói szolgáltatták, így Haydn, Händel, Mendelssohn. A július 2-tól kezdődő koncerteket négy templomban hallhatják, melyek minden csütörtök este nyolckor kezdődnek. Az öt alkalomra szóló bérletek 5000 forintba kerülnek, míg az egyszeri belépőjegyek koncertenként eltérő árúak. A részletes program itt érhető el!
2009.06.30. 10:51:19 -
Hétvégén rajtol a Fehérvári Sport-Masita Strandröplabda Kupa
Strandröplabda versenyt szervez júliusi hétvégéken a Fehérvári Sport - Masita Strandröplabda Kupáért az agárdi Sport Beach-en. Amatőr női és férfi sportolók korosztályi megkötés nélkül jelentkezhetnek a versenyre. Az indulás feltételei: a versenyre nevezők a legutóbbi 3 évben nem versenyeztek I. osztályú felnőtt, illetve junior röplabda csapatban, jó egészségi állapotban vannak, valamint nem rendelkeznek hivatásos strandröplabda licensszel.
2009.06.30. 07:57:35 -
Hajszálnyival maradtak le az Interliga győzelemről a fehérvári rögbis lányok
A hétvégén Bécsben rendezték a 2008. - 2009 év női Interliga utolsó fordulóját. A Fehérvár Rugby Club az utolsó fordulóban kikapott a házigazda Donau(osztrák) és a Mladost(horvát) női csapattól, de legyőzte a Dragon Brnó(cseh) és a Ljubjana Bezigrád (szlovén) csapatot, így összesen 8 pontot szerzett. A férfiak a tornagyőzelmet és a négy fordulós tavaszi Interliga győzelmet is megszerezték.
2009.06.29. 21:29:52 -
Szuper Levente távozik az Alba Volán 19-ből - kihagyhatatlan ajánlatot kapott
A magyar jégkorong egyik legsikeresebb kapusa, Szuper Levente ismét légiósnak áll. Sajtótájékoztató keretében jelentette be, hogy aláírta szerződését a német bajnokságban szereplő Hannover Scorpionshoz, így egy év után távozik az Alba Volán 19 együttesétől. Szuper sajnálja, hogy itt kell hagynia a székesfehérvári csapatot, de elmondása szerint ezt a kihagyhatatlan ajánlatot nem utasíthatta vissza - írja a nemzetisport.hu.
2009.06.29. 17:49:18
Állandó kiállítás várja a látogatókat a helyi népszokásokról az Országzászló téren
Nyári tánckurzus indul diákoknak Székesfehérváron
Átszakította a szalagkorlátot egy Volkswagen az M7-esen
Nádlerakatba hajtott egy autó Dinnyés közelében
Székesfehérvár mellett rendezték hétvégén az országúti kerékpáros magyar bajnokságot
Kedden csak délelőtt, szerdán pedig nem lesz ügyfélfogadás a Polgármesteri Hivatalban
Szerdától akár milliós bírságot is kiszabhatnak a hatóságok a parlagfüves földekért
Autójába kényszerítette és erőszakoskodott a kislánnyal az Alba Plaza parkolóban
Pergola a homokozó fölött a Mancz játszótéren
Szabad görkorcsolyázás a Bregyó görhokipályán
A King City Skateparkról bővebben!