Hírek


/ 2010.09.29. 18:01:30 |

Sajtótájékoztatón köszönt el hét önkormányzati képviselő

 Több olyan önkormányzati képviselő van, aki nem indul már a következő ciklusban. Közülük heten Hiemer-ház dísztermében búcsúztak el a fehérvári közélettől. Boldizs Kálmánné, dr. Csapó Csilla, Banizs Károly, dr. Csomán István, Kálmán Mihály, Kocsis Balázs és Pokrovenszki László nem indul a mostani helyhatósági választásokon. Közülük van, aki négy évig, de van, aki 20 éven keresztül volt tagja Székesfehérvár Közgyűlésének.
/ 2010.09.29. 14:28:37 |

Ünnepeljük együtt a zenét pénteken Székesfehérváron

 Október 1-én, pénteken több évtizedes hagyományt folytatva idén is megünnepli Székesfehérvár a Zene Világnapját. Este hat órakor az Arév csarnokban a fehérvári kórusok és zenészek adnak közös hangversenyt. Ezen az ünnepi esten adják át a Fricsay Richárd zenei díjat és az Éneklő Ifjúság minősítő oklevelét. Este kilenc órakor a Petőfi Mozi Music Pubban folytatódik az ünnepi program a Mohai-Vörös Trióval.
/ 2010.09.29. 13:47:41 |

Az elmúlt négy év munkáját értékelte a Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke

A bizottsági elnök szerint fontos, hogy az elmúlt négy évben a Civilkapcsolatok Bizottságában nem voltak politikai felhangú viták, hanem szakmai viták hangzottak el és a döntések jelentős részét teljes egyetértésben és összhangban hozták meg. Juhász László elnök köszönetet mondott a bizottság tagjainak - Patócs Tamásnak, Csanády Lászlónak, Östör Annamáriának, Major Lászlónak, Kocsis Balázsnak és Gyóni Andrásnak - valamint a Polgármesteri Hivatal munkatársainak és a városban működő civil szervezeteknek is.
/ 2010.09.29. 12:42:29 |

Mentősök és tűzoltók az összehangoltabb mentésért

 A menőautókon lévő mentési szakfelszerelést mutatták be a mentők a tűzoltóknak. A székesfehérvári mentőállomás egyedülálló kezdeményezése azért is különösen fontos, mert a balesetek alkalmával a megváltozott munkakörülmények között a mentőszolgálat munkatársai nem minden esetben férnek a sérülthöz, illetve a szűk, balesetveszélyes környezet miatt nem mindig van lehetőség arra, hogy a kimentésükben a tűzoltókkal együtt részt vegyenek.
/ 2010.09.29. 11:28:41 |

Nem csak Fehérvár problémája az elkerülő út továbbépítése

Nem csak Székesfehérvár problémája az Új Csóri úti körforgalom áteresztő képességének szűkössége és a fehérvári nyugati elkerülő gyűrű harmadik szakaszának megépítése - mondta a Városfejlesztési Bizottság elnöke. Szigli István szerint, a végleges megoldáshoz, az elkerülő út befejezéséhez 12 milliárd forintos beruházás szükséges, ami óriási összeg, hiszen az elmúlt négy évben egész Székesfehérvár nem kapott ennyit összesen fejlesztésre.
/ 2010.09.29. 11:11:22 |

Sétáljunk együtt szombaton a mellrák ellen

 A Székesfehérvári Nosztalgia Klub Egyesület és Östör Annamária, az Egészségügyi Bizottság elnöke október 2-án, szombaton délelőtt 10.00 órakor mindenkit szeretettel vár az Országalmánál hagyományteremtő közös sétára, hogy felhívják a figyelmet a mellrák elleni küzdelemre. A program sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az utóbbi időben egyre kevesebben mennek el a szűrővizsgálatokra a veszélyeztetett korosztályból, azonban a korai felismerés feltétele a szakszerű szűrés.
/ 2010.09.29. 09:46:58 |

Versenyképességi szerződés a helyi vállalkozásokért

Versenyképességi szerződést írt alá Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, polgármester-jelölt. Ebben olyan vállalások szerepelnek, mint a helyi vállalkozások védelme, a versenyképes helyi adórendszer megteremtése, a foglalkoztatás növelése vagy éppen az idegenforgalom, a sport- és egészségturizmus fejlesztése.
/ 2010.09.29. 09:36:15 |

Mentők oktatták a tűzoltókat

 A menőautókon lévő néhány mentési szakfelszerelést mutatták be a mentők kedden a tűzoltóknak.  A székesfehérvári mentőállomás egyedülálló kezdeményezése azért is különösen fontos, mert a balesetek alkalmával a megváltozott munkakörülmények között a mentőszolgálat munkatársai nem minden esetben férnek a sérülthöz, illetve a szűk, balesetveszélyes környezet miatt nem mindig van lehetőség arra, hogy a kimentésükben a tűzoltókkal együtt részt vegyenek.
/ 2010.09.29. 08:12:09 |

Remekeltek Tatabányán a Hunyadi DSE atlétái

 Nagyüzem volt a Hunyadi DSE atlétái számára az elmúlt hétvége. A serdülők szombaton, Tatabányán, a Serdülő OB-n versenyeztek, ahol a 14 éves serdülő fiúk között, 5000m gyaloglásban Balogh Ákos egyéni csúccsal a 2. helyen ért célba. A hasonló korú lányoknál Nagy Szabaina 3000m-en szintén egyéni csúccsal 3. lett. A 13 éveseknél 3 km-en Kecskés Csilla 5., Vincze Zoltán 7. helyen ért célba.
/ 2010.09.29. 07:52:18 |

albakosar.hu - megújult az Albacomp honlapja

 Új külsővel és megújult tartalommal találkozhatnak azok a kosárlabda barátok, akik ellátogatnak az Albacomp hivatalos weblapjára, a www.albakosar.hu-ra. A honlapon Albacomp TV interjúkkal és meccsösszefoglalókkal. A csapat egyébként jövő héten hétfőn az esti edzés után, fél nyolckor szurkolói ankétot tartanak az Alba Régia Sportcentrumban. Vigyázz ha megnyitod, hangos a zene!