Sporthírek

/ 2024.09.19. 07:53:00 |

Két emléktornát rendez a MÁV Előre Székesfehérváron

A MÁV Előre Foxconn két emléktornát szervez szeptember 20-22. között a székesfehérvári MKOSZ Edzőcsarnokban. A női csapat a Dévényi Tibor Emléktorán vesz részt, a férfiak a pedig a Horváth Károly Emléktornán.
/ 2024.09.18. 19:26:51 |

Emlékek szárnyán – különleges sorozattal idézik fel a Videoton UEFA menetelését

Legendákkal közösen emlékezik Székesfehérvár Önkormányzata és a Fehérvár FC a Videoton futballcsapatának fantasztikus menetelésére, amely egykor ezen a napon, 1984. szeptember 18-án kezdődött a Dukla Prága csapatának legyőzésével. A jövő év májusáig – az 1985-ös UEFA kupadöntő jubileumáig – tartó időszakban a sorozat meccseinek évfordulóján várják a fehérváriakat a különleges programokra a Sóstói Stadionba.
/ 2024.09.18. 16:23:00 |

Évnyitó ünnepséget tartott a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia az MKOSZ Edzőközpontban

A DKKA huszonhárom csapatának játékosai futottak be az MKOSZ Edzőcsarnok parkettjére. Az U9-esektől egészen a felnőtt együttesekig, együtt volt az egész DKKA-család. A csapatok köszöntése után Dávid Kornél névadó-alapító, Matus Gábor ügyvezető és a DKKA történetének első élvonalbeli csapatát adó női szakág vezetője, Gáll Tamás mondott beszédet.
/ 2024.09.18. 14:38:52 |

100 helyszínen 100 százalék sportolás – idén is csatlakozik Székesfehérvár az Európai Sporthéthez

Szeptember 23. és 30. között Európa-szerte számos helyen várják a mozogni vágyókat. Az Európai Sporthéthez idén is csatlakozik Székesfehérvár, a nordic walkingtól kezdve a teremfocin és a tartásjavító tornán át a futókörökig számos ingyenes sportolási lehetőség várja a mozogni vágyókat.
/ 2024.09.18. 07:14:05 |

A Hydro Fehérvár AV19 nyerte a jégkorong Szuperkupát az Alba Arénában

A szezon első trófeájáért küzdöttek az Alba Arénában, ahol a jégkorong Magyar Kupa-győztes Hydro Fehérvár AV19 csapata látta vendégül az ERSTE Liga bajnokát az FTC-Telekom csapatát, amely a Szuperkupa címvédőjeként szerette volna megtartani a trófeát az osztrák bázisú jégkorong-bajnokságban szereplő Volánt legyőzve.
Hydro Fehérvár AV19 – FTC-Telekom 3–2 (1–1, 1–0, 1–1)
/ 2024.09.17. 08:29:54 |

Így indult a magyar női 7 rögbi bajnokság Székesfehérváron

Szombaton Székesfehérvár adhatott otthont a női 7 rögbi bajnokság első fordulójának. A hideg idő sem volt akadály a hölgyek számára, 6 csapat, 11 mérkőzésen mérte össze erejét. A Fehérvár Rugby Club női csapata számára a döntőbe kerülés volt a tét.
/ 2024.09.17. 00:01:17 |

Második helyen végzett és feljutott az 1. divízióba az ARAK a csapatbajnokságban

A Magyar Csapatbajnokság 2. divízjójában 477,5 ponttal a második helyen végzett az ARAK csapata, így 2025-ben már a legmagasabb osztályban indulhat. Összesen 46 csapat atlétái küzdöttek a helyezési és eredmény pontokért, a csapatáért, egyesületéért. A fehérvári fiatalok is kitettek magukért a Lantos Mihály Sportközpontban.
/ 2024.09.16. 13:17:15 |

Szuperkupa kedden este az Alba Arénában – jegyek még kaphatók

Az ország legújabb és legmodernebb jégcsarnokában, az Alba Arénában rendezik az AUDI Hungaria Szuperkupát szeptember 17-én, kedden. A mérkőzésen a magyar bajnok FTC-Telekom és a magyar kupagyőztes Hydro Fehérvár AV19 csap össze, jegyek online még vásárolhatóak.
/ 2024.09.16. 07:32:00 |

Marad az országos fiú A1-ben a Fehérvári Vízilabda SE

A kvalifikációs torna még nem zárult le, azonban matematikalig a Fehérvári Vízilabda SE megnyerte az ifjúsági és gyermek ágakat, így bebiztosították helyüket az Országos Fiú A1-ben.
/ 2024.09.16. 06:51:48 |

Budaörsön szenvedett vereséget az Alba Fehérvár KC

Budaörsön lépett pályára a hétvégén az Alba Fehérvár KC és a csapatnak nem sikerült a bravúr idegenben. A Budaörsi Városi Uszoda Sportcsarnokban minimális arányú, 24-22-es vereséget szenvdett a fehérvári alakulat.
/ 2024.09.15. 10:16:37 |

A hajrá a Honvédé lett - kiélezett csata az első hazai meccsen

Végig kiélezett csatában, a záró negyedben pontosabban játszó Endo-Plus Service-Honvéd hat ponttal legyőzte a nyár folyamán megújuló Alba Fehérvárt az első hazai rendezésű összecsapáson.
Alba Fehérvár - Endo P.S. Honvéd 91 - 97
/ 2024.09.14. 21:54:12 |

Bajnokok Ligája - a Lausanne ellen lépett pályára a Volán az Alba Arénában

Szombaton délután a Bajnokok Ligája alapszakaszának második hazai mérkőzését játszották az Alba Arénában, a Hydro Fehérvár AV19 a Lausanne HC csapata ellen lépett jégre. A végig nagyon izgalmas összecsapáson kiegyenlített volt a küzdelem, a lefújás előtt alig 12 másodperccel állt be az 1:3-as végeredmény.
Hydro Fehérvár AV19 – Lausanne HC 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
/ 2024.09.14. 18:23:01 |

Vidi győzelem és továbbjutás a Magyar Kupában

Az első félidő hajrájában Kovács Patrik góljával megszerezte a vezetést a Vidi, majd a második játékrész végén Kovács Bence is betalált, 2-0-s sikerrel jutott a Fehérvár a MOL Magyar Kupa 4. fordulójába.
/ 2024.09.12. 22:24:17 |

Negyven percig tartottuk a svédeket - a CHL igazgatóját is lenyűgözte az Alba Aréna

Az első hazai találkozóját vívta csütörtökön este a Volán a Jégkorong Bajnokok Ligája alapszakaszában a svéd Färjestad Karlstad ellen az új Alba Arénában, ahol jelen volt a CHL idén tavasszal megválasztott új operatív igazgatója, Monika Reinhard is. A mérkőzésen a Volánnak 40 percig sikerült tartania az esélyesnek számító svédeket, akik a harmadik harmadban döntötték el a meccset.
Hydro Fehérvár AV19 - Färjestad Karlstad 1-3 (0-0, 0-0, 1-3)
/ 2024.09.10. 19:29:24 |

Csütörtökön, az Alba Arénában játssza első hazai CHL meccsét a Volán

A két cseh mérkőzés után hazai pályán is bemutatkozhat csütörtökön a Hydro Fehérvár AV19 a Bajnokok Ligájában. A fehérvári csapat első hazai CHL mérkőzésén az előző szezonban CHL negyeddöntős svéd Färjestad BK csapatát fogadja az Alba Arénában.