Sportos visszapillantás 2018 - ez történt júliusban és augusztusban

Idén is megmutatjuk év végén, milyen fontos események történtek a fehérvári sportban az elmúlt tizenkét hónap alatt. A nyár nagy nemzetközi versenyeket hozott. Gyulai Memorial, öttusa Európa-bajnokság, Tour de Hongrie, triatlon Európa-kupa - július és augusztus óriási sztárparádéval szórakoztatott. A Vidi pedig szinte senki által nem várt remek teljesítménnyel bejutott az labdarúgó Európa-liga csoportkörébe!
2018.12.30. 12:23 |

Szezon- és versenyrekordok dőltek meg a Gyulai Memorialon

Július legelején a szombati Hopp Parádé és a vasárnapi versenyszámok után hétfőn a „főműsorral” folytatódott és ért véget a Gyulai István Mamorial – Atlétikai Magyar nagydíj. A Bregyó-közi atlétikai centrumban ismét az atlétika világsztárjainak és remek eredményeknek tapsolhatott a közönség. Baji Balázs második lett 110 gáton, a katari Barshim átjutott a 2.40-es magasságon.

Ezüstérem, országos csúcs és ötödik hely az ARAK atlétáitól az ifjúsági Eb-n

Még a célfotó sem tudta eldönteni a különbséget, így holtversenyben lett ezüstérmes az ifjúsági Európa-bajnokságon Győrben Takács Boglárka a 100 méteres síkfutásban. Ráadásul mindezt korosztályos országos csúccsal érte elaz ARAK kiválósága. Endrész Klaudia távolugrásban volt döntős és lett ötödik.

Cerbona Fehérvár Futófesztivál - több mint ezren futották körbe a várost

Az Alba Triatlon SE által szervezett futófesztiválon ezernél is többen vettek futócipőt, és álltak rajthoz, hogy Székesfehérvár történelmi Belvárosát átszelve hét vagy tizennégy kilométeren, váltóban, vagy akár a félmaratoni távot teljesítve célba érjenek.

Megkezdte európai menetelését a MOL Vidi

A luxemburgi Didelange ellen szerencse is kellett a továbbjutáshoz a Bajnokok Ligája selejtezőjében, és ekkor még kevesen gondolták volna, hogy az Európa-liga csoportköréig tart a Vidi nagy menetelése. Júliusban még a Ludogorec otthonában is pályára léptek Juhász Rolandék, a bolgár bajnok ellen már bravúr volt az augusztus első napján kivívott továbbjutás.

Sikeres öttusa Európa-bajnokság Fehérváron

Az idei "hagyományos" fehérvári öttusa világverseny a felnőtt Európa-bajnokság volt. Drámai pillanatokat hozott a női verseny, amelyben Alekszejev Tamara korán ünnepelt bronzérmét, és Kovács Sarolta a legvégén lehajrázta. A csapatversenyben aztán mindketten boldogan integethettek a dobogó tetejéről. Demeter Bence a férfi csapattal lett ezüstérmes, a Demeter-Kovács páros pedig mix váltóban harmadik.

A Fehérvár Enthroners megnyerte az osztrák ötödik ligát

Az osztrák divízió 4-es bajnokságának döntőjében az előzetes papírformának megfelelően 44-6 arányú, magabiztos Koronázók siker született. A szezon elején meghatározott alapelvárásokat megvalósította a csapat: a HFL 5. helye után Székesfehérvárra hozta a Mission Bowlt, és feljutott az AFL Divízió 3. osztályába, ahol hasonlóak lesznek az elvárások a csapattal szemben, mint idén.

Hetedik lett a triatlon Európa-bajnokságon Dévay Márk

Nagyszerű úszással, remek kerékpározással, és kiváló futással az egészen előkelő hetedik helyen végzett a glasgow-i Triatlon Európa-bajnokságon Dévay Márk az Alba Triatlon SE versenyzője.

A Malmö elleni továbbjutással már európai csoportkörbe került a Vidi, végül az EL-ben folytathatta

Már a play-offba jutás volt a tét a Bajnokok Ligája selejtezőjében a MOL Vidi és a Malmö között. A visszavágó első félideje svéd fölényt hozott, de helyzete nem akadt a vendégcsapatnak, a Vidi pedig főleg a védekezésre figyelt. Szünet után Lazovics 11-est hibázott, de a csapat kibekkelte a meccset, és továbbjutott, amivel már biztosan csoportkörben szerepel ősszel! Az AEK elleni BL-playoffban aztán itthon kikapott, egy athéni döntetlen után pedig az EL-csoportkörbe jutott Marko Nikolics csapata.

Székesfehérvárra érkezett a Tour de Hongrie

Matteo Moschetti nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny második, csütörtöki szakaszát, amelyen Manuel Belletti megtartotta első helyét az összetettben. A velencei rajtra 27 fokos, derűs időben került sor, a Székesfehérvárig tartó 190 kilométer során három gyorsasági és két hegyi részhajrá várt a 126 fős mezőnyre. Fehérváron a városban ezrek szurkoltak az utak mellett a mezőnynek.

Magyar érem az első fehérvári triatlon Európa-kupa versenyen

Az Alba Triatlon SE szervezésében először adott otthont Székesfehérvár a sportág jelentős nemzetközi versenyének. A ETU Sprint Európa Kupán huszonöt ország több mint száznegyven versenyzője állt rajthoz. Vanek Margit bronzérmet szerzett.