Európa-liga

2017.07.31 |
| 2018.12.12. 12:35:12 |

Forró szív, hideg fej - ez lehet a remélt Vidi-csoda alapja a Chelsea ellen

Utolsó csoportmeccsét játssza csütörtök este az Európa-ligában a MOL Vidi FC. A szurkolók ezt az összecsapást várták előzetesen a legjobban, hiszen az ellenfél a Premier League élcsapata, a Chelsea FC lesz. Az angolok már megnyerték a csoportot, igazi tétje a Vidi számára lesz a meccsnek. Marko Nikolics csapatának mindenképpen pontot kell szereznie, de a továbbjutás ez esetben is függ a PAOK – BATE mérkőzés eredményétől is.
| 2018.11.29. 21:14:21 |

Lehűtötte a kedélyeket a BATE - két góllal kikapott a Vidi Boriszovban

Nem sikerült élnie a lehetőséggel a MOL Vidinek, amely az Európa-liga ötödik fordulójában eldönthette volna a továbbjutás sorsát a BATE otthonában. Sajnos Fehéroroszországban a hazaiak játszották a fehérváriak eddigi játékát. A szervezetten futballozó berlorusz bajnok két góllal nyert, de  Vidinek még van esélye a továbbjutásra. Igaz már nem annyi, mint eddig.

| 2018.11.28. 18:24:38 |

A maximumon van az adrenalin - nagyon motiváltan várja a MOL Vidi FC a BATE elleni sorsdöntő találkozót

Történelmi lehetőség előtt áll a MOL Vidi FC az Európa-ligában, ha Juhász Rolandék legyőzik a BATE Boriszovot biztosan továbbjutnak a csoportkörből. A fehérváriak ma napközben érkeztek meg Minszkbe, ahol az esti órákban vezényelt edzést Marko Nikolics vezetőedző.
| 2018.11.08. 20:58:00 |

Ez már nem véletlen: ismét megverte a Vidi a PAOK-ot az Európa-ligában!

Második hazai mérkőzését játszotta az Európa-liga csoportkörében a MOL Vidi, az ellenfél a két hete idegenben legyőzött görög PAOK volt. Ahogy az idegenbeli meccsen, ezúttal is nagyon figyelt a védekezésre a Vidi, az első félidőben nem is láttunk gólhelyzetet. Szünet után parádés gólt szerzett Milanov, a magyar bajnok pedig nagyszerű védekezést bemutatva másodszor is győzött a PAOK ellen, amivel továbbjutásra áll a csoportban!
| 2018.11.07. 12:34:00 |

Marko Nikolics: "Élesen és okosan kell játszanunk a PAOK ellen"

Új helyzet: győzelem után várja következő mérkőzését a Vidi FC az Európa-ligában. A Szalonikiben legyőzött PAOK ellen persze itthon sem számít könnyű mérkőzésre a vezetőedző, Marko Nikolics, ez derült ki a csütörtöki meccs szerdai hivatalos sajtótájékoztatóján.
| 2018.10.26. 09:21:41 |

Nikolics: Az ilyen mérkőzésekért küzdöttünk, eredményeket akarunk elérni!

A MOL Vidi bravúros szaloniki győzelme után a csapat szerb vezetőedzője taktikailag tökéletesre értékelte játékosai teljesítményét. Marko Nikolics hozzátette, nem ünnepelhetnek sokáig, hétvégén már újabb utazás és meccs vár a csapatra.
| 2018.10.25. 21:57:16 |

Tökéletes védelem, jó helyzetkihasználás: Vidi-győzelem Szalonikiben!

Harmadik csoportmeccsét Szalonikiben játszotta a MOL Vidi az Európa-ligában. Nem a fehérváriak voltak az esélyesek, de kitűnő első félidő végén két góllal vezettek az őket kissé lebecsülő PAOK ellen. A folytatásban sem hibázott a szervezetten védekező magyar bajnok, a görögöknek alig volt lehetőségük. Megszerezte első győzelmét a csoportban a Vidi, és ugyanúgy három pontja van, mint mostani ellenfelének és a BATE Boriszovnak.
| 2018.10.04. 22:01:14 |

Helytállt a Vidi, egy góllal nyert a Chelsea a Stamford Bridge-en

A Stamford Bridge-en, csaknem telt ház előtt lépett pályára a Vidi a Chelsea vendégeként az Európa-liga csoportkörének második fordulójában. Ahogy várható volt, nagy fölényben játszott az angol csapat, de az első félidőben nem tudott betalálni a néhány veszélyes ellentámadást vezető Vidi kapujába.A fehérváriaknak már a szünet előtt, majd utána is adódtak lehetőségei, végül azonban egy Morata-gól döntött, az angol csapat minimális különbséggel nyerte a meccset.
| 2018.10.04. 00:10:18 |

Nem turistáskodni mentek – a Chelsea ellen játszik Londonban a Vidi

A csütörtök esti, magyar idő szerint 21 órakor kezdődő Chelsea FC – MOL Vidi Európa-liga csoportmérkőzés előtt megtartották a szokásos sajtótájékoztatókat. A fehérváriak részéről Marko Nikolics vezetőedző és Juhász Roland csapatkapitány beszélt az újságírók előtt.
| 2018.09.20. 20:54:00 |

Többet támadott, de kikapott az Európa-liga rajtján a Vidi a Boriszovtól

Első mérkőzését játszotta az Európa-liga idei főtábláján a Vidi FC. A fehérváriak a BATE Boriszov ellen jobbára fölényben voltak az első félidőben a Groupama Arénában, de gólt a vendégek szereztek, ezzel vezettek szünetben. A továbbiakban többet támadott, de nem tudott betalálni a Vidi, egy fejesgól pedig eldöntötte a meccset a BATE javára, így vereséggel indult az EL-kaland.
| 2018.09.19. 13:09:56 |

Nikolics: Ha nyerünk, álmodhatunk nagyobb dolgokról is!

Megtartották a csütörtöki, MOL Vidi FC – BATE Boriszov Európa-liga csoportmérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatót, a meccs helyszínén, a Groupama Arénában. A Vidi vezetőedzője, Marko Nikolics, valamint Pátkai Máté beszélt várakozásairól a csoportkörös debütálás kapcsán.
| 2018.09.17. 21:47:00 |

Szerződést bont a MOL Vidivel és távozik Danko Lazovics?

A nemzetisport.hu portálon jelent meg a hír hétfő este, amely öltöző környéki forrásokra hivatkozva annyit közöl, hogy már a napokban felbontja szerződését és befejezi pályafutását a MOL Vidi szerb vezéregyénisége, Danko Lazovics. Állítólag ezt már bejelentették a játékosoknak.
| 2018.09.11. 12:16:04 |

A Városházán fogadták a csoportkörbe jutott MOL Vidi csapatát

A Városháza Dísztermében fogadta dr. Cser-Palkovics András polgármester a MOL Vidi FC csapatát, szakmai stábját és a Klub vezetőit, a csapat UEFA Bajnokok Ligájában tanúsított tisztes helytállása, és a hamarosan kezdődő Európa-liga szereplése okán. A találkozón Mészáros Attila alpolgármester a stadion jelenlegi állapotáról és a további ütemezésről is beszámolt a csapatnak.
| 2018.09.05. 13:22:01 |

Az új légiósok is bekerültek a Vidi Európa-ligára nevezett keretébe

Kialakult a MOL Vidi huszonhárom fős kerete, amely ősszel csoportmeccseket játszik az Európa-ligában. Marko Nikolics természetesen számításba vette a két legutóbb igazolt légióst, Armin Hodzicot és Georgi Milanovot, nincs viszont a keretben Sztefan Scsepovics, Varga József és a nyáron szerződtetett magyar játékosok közül Sós Bence.
| 2018.09.03. 17:00:46 |

Negyvenszeres bolgár válogatott középpályást igazolt a Vidi

Georgi Milanov személyében újabb válogatott légióst igazolt a MOL Vidi. A bolgár játékos a CSZKA Moszkvától érkezik, ahol öt évet játszott, többek között megfordult a Bajnokok Ligája főtábláján is.
| 2018.08.31. 14:03:45 |

Chelsea, PAOK, BATE - ellenük játszik az Európa-ligában a Vidi!

Monacóban kisorsolták az labdarúgó Európa-liga főtáblájának csoportbeosztását. Hat év után ismét érdekeltek voltunk, hiszen a MOL Vidi révén  (a nemzetközi porondon Vidi FC) a magyar bajnok is bekerült a csoportkörbe. A fehérváriak angol sztárklubbal, valamint görög és fehérorosz csapattal találkoznak ősszel itthon és idegenben.
| 2018.08.06. 13:42:26 |

A BL-ben skót vagy görög, az EL-ben walesi vagy dán ellenfele lehet a Vidinek a selejtező play-offban

Kedden este Malmőben lép pályára a MOL Vidi FC a Bajnokok Ligája harmadik selejtező körében. Akár továbbjut, akár nem a svéd csapattal szemben, még mindenképpen lesz egy másik párharca a következő hetekben, ennek a lehetséges párosítását alakították ki hétfőn Nyonban.
| 2018.07.23. 14:57:53 |

A BL-ben román vagy svéd, az EL-ben bosnyák vagy máltai ellenfele lehet a Vidinek

Hétfő délben kisorsolták a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulóját. A jelenleg a bolgár Ludogorec elleni, második fordulós párharcra készülő MOL Vidi továbbjutás esetén egy román-svéd csata győztesével találkozna. Ha a bolgároktól kikapnak és az Európa-ligába kerülnek át a fehérváriak, ott pedig egy bosnyák-máltai párharc továbbjutója vár rájuk.
| 2017.08.23. 20:45:37 |

Marko Nikolics: "Harcolnunk kell minden labdáért!"

A Videoton - Partizan Beograd Európa-liga selejtező visszavágója előtt a fehérváriak szerb trénere, Marko Nikolics úgy fogalmazott, mindent ki kell adnia magából a csapatának, és akkor elérhetik a célt. A párharc győztese az Európa-liga csoportkörébe jut, az első meccsen gól nélküli döntetlent játszott a két csapat.
| 2017.08.17. 21:55:50 |

Ahány hazai néző, annyi gól volt a Partizan-Vidi meccsen Belgrádban

Az Európa-liga selejtezőjének play-off körében Belgrádban lépett pályára a Videoton. A Partizan zártkapus stadionjában az első félidőben egyetlen komoly helyzet sem adódott a kapuk előtt, a Vidi problémái inkább sérülésekből fakadtak, kétszer is kényszerből kellett cserélnie Marko Nikolicsnak. A szünet után sem került fölénybe egyik csapat sem, a legnagyobb helyzetet a legutolsó pillanatban a Videoton hagyta ki. Gól nem esett, egy hét múlva 0-0-ról folytatják a csapatok a visszavágón.
| 2017.08.17. 08:37:11 |

Kivetítőn lehet megtekinteni a Vidi rájátszás-mérkőzéseit a Petőfi parkban

Kulcsfontosságú Európa Liga-mérkőzés elé néz csütörtökön a Videoton az FK Partizan ellen, Belgrádban. A zártkapus találkozóra a Vidi szurkolói csak korlátozott számban vásárolhattak jegyet, az itthon maradt drukkereknek pedig a Videoton FC közös meccsnézési lehetőséget biztosít.
| 2017.08.14. 09:11:07 |

Rájátszás a csoportkörért - elkezdődött a jegyértékesítés második szakasza

Szombaton lezárult az elővásárlási időszak az Európa Liga-selejtező negyedik körének hazai, visszavágó mérkőzésére. Hétfőtől Vidi-klubkártyával online; személyesen, klubkártya nélkül pedig a VidiShopban kaphatók a jegyek. A Videoton az első mérkőzést Belgrádban, zárt kapuk mögött játssza, a visszavágóra pedig augusztus 24-én 20 órai kezdettel a Pancho Arénában kerül sor.
| 2017.08.09. 19:45:14 |

Megkezdődött a jegyértékesítés a Partizan elleni derbire

A Videoton FC a máltai Balzan FC, az észt Nomme Kalju FC és a francia FC Girondins de Bordeaux kiejtése után immár az Európa Liga csoportkörébe jutásért vív playoff-párharcot a szerb FK Partizan Beograd együttesével. Az első mérkőzést Belgrádban játssza a Videoton, a visszavágóra pedig augusztus 24-én 20 órai kezdettel kerül sor a Pancho Arénában.
| 2017.08.07. 14:16:07 |

Zárt kapus lesz a Videoton-Partizan párharc első felvonása Belgrádban

Vasárnap arról tájékoztatta a Videoton FC-t az UEFA (Európai Labdarúgó-szövetség), hogy a rájátszás első mérkőzését, augusztus 17-én, Belgrádban zárt kapuk mögött kell rendeznie ellenfelünknek. Az európai szövetség szabályzata értelmében vendégszurkolók korlátozott számban jelen lehetnek, a jegyvásárlás részleteiről a Vidi vezetősége tárgyalásokat folytat a belgrádi klub vezetőségével.
| 2017.08.04. 13:26:47 |

Európa Liga-rájátszás: a Partizan Beograd lesz a Vidi ellenfele

Pénteken az UEFA főhadiszállásán, a svájci Nyonban kisorsolták a labdarúgó Európa Liga playoff-körének párosítását, amelynek során kiderült, hogy az FK Partizan Beogradd lesz a Videoton ellenfele a csoportkörbe jutásért. Az első mérkőzést augusztus 17-én, csütörtökön rendezik meg Belgrádban, a visszavágót egy héttel később Felcsúton.
| 2017.08.03. 21:13:20 |

Itt a Vidi-csoda: továbbjutás a Bordeaux ellen!

Nagyszerűen védekezett, veszélyesebben támadott és teljesen megérdemelten nyert az esélyesebb Bordeaux ellen a Videoton az Európa-liga selejtezőjének harmadik körében, így visszavágva az első meccs vereségéért. A Vidi Stopira fejesgóljával kerüt előnybe az első félidő végén, majd sokáig emberelőnyben is játszott. Varga kiállítása miatt később a létszám egyenlő lett, az állás azonban nem, ez pedig a Vidi bravúros továbbjutását jelentette!
| 2017.08.02. 17:30:09 |

Nikolics: taktikailag tökéletes meccs kell a Bordeaux ellen

A Videoton - Bordeaux Európa-liga selejtező visszavágó előtti sajtótájékoztatón Marko Nikolics, a fehérváriak vezetőedzője rámutatott: ezen a szinten már nem szabad ajándékot adni az ellenfélnek. A Viditől higgadt, türelmes játék kell a bravúrhoz, az erős francia csapat legyőzéséhez. Az első mérkőzés 2-1 lett a Bordeaux-nak, a visszavágó csütörtök este hétkor kezdődik Felcsúton. Minden jegy elkelt a Pancho Aréna hazai szektoraiba.
| 2017.07.31. 18:20:32 |

Háromszázötven szabad jegy van még a Vidi-Bordeaux-ra

Nagy az érdeklődés a csütörtöki Európa-liga selejtező iránt, jó eséllyel telt ház előtt játszik majd a Videoton a Girondins Bordeaux-val. A hazai szektorokba szóló jegyek már elfogytak, de a francia klubbal egyeztetve kiderült, az egyik vendégszektor szabad székeire még árulnak jegyeket - kedden kezdődik ezek értékesítése.